Boks: obronili pierwsze miejsce

2013-03-03, Autor:
W sobotę 2 marca w hali sportowej w Boguszowicach odbył się XIV Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR-u.

W imprezie wzięli udział młodzicy, kadeci, juniorzy i młodzieżowcy oraz kobiety. Do zawodów zgłosiło się 103 zawodników, stoczono 44 pojedynki. Wśród 18 zespołów ze Śląska i Małopolski drużynowo pierwsze miejsce zajęli pięściarze RMKS-u Rybnik (61 punktów), którzy obronili lokatę wywalczoną w 2012 roku. Za nimi uplasowali się zawodnicy z Mysłowic (48 punktów), Rudy Śląskiej (45 punktów) i Kędzierzyna-Koźla.

Punkty dla zespołu z Rybnika zdobyli: Dawid Siedlecki, Michał Wojdan, Sebastian Konsek, Radosław Gosiewski, Karol Kostka, Błażej Lutka, Dawid Pierchała, Damian Piwowar, Sebastian BreusAdrian Wróblewski. W ringu sekundowali im Zbigniew Gąsiorowski i Wojciech Podgórny.

Turniej otworzył i wręczał nagrody dyrektor MOSiR-u Rafał Tymusz w towarzystwie radnego – Jana Mury i dyrektora Bushido – Arkadiusza Skowrona.

Warto dodać, że zawody w Boguszowicach były ostatnim sprawdzianem dla rybnickich pięściarzy przed mistrzostwami Śląska, które odbędą się w Gliwicach w połowie marca.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1