Boks: bezkonkurencyjna trójka trenera Podgórnego

2013-05-30, Autor:
Podczas turnieju bokserskiego w Bytomiu podopieczni trenera Wojciecha Podgórnego zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

W Bytomiu został rozegrany VIII Międzynarodowy Memoriał im. L. Błażyńskiego z udziałem zawodników z Niemiec, Holandii, Ukrainy, Czech, Kosowa i Polski. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodników kadry narodowej z RMKS-u Rybnik. Trzej podopieczni Wojciecha Podgórnego zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Najlepiej w finale wypadł Fabian Szmid (kadet, waga 54 kg), który w finale pokonał już w drugiej rundzie przez poddanie przez sekundanta Mateusza Kuczowica z Mysłowic.Wśród juniorów w wadze do 60 kg Karol Kostka (aktualny mistrz Polski juniorów) pokonał na punkty zawodnika z Holandii, Micha Tamlianiego. Z kolei w wadze do 64 kg Sebastian Konsek (wicemistrz Polski juniorów) pokonał Oleksandra Semeniuka z Ukrainy.

W wadze do 69 kg swoją walkę półfinałową przegrał na punkty 1:2 Michał Wojdan, któremu sekundował jego trener Zbigniew Gąsiorowski.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0