zamknij

Wiadomości

Boiska w Czerwionce-Leszczynach już na finiszu

2011-11-07, Autor: Beata Matuszek
Budowa dwóch nowych boisk sportowych na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny dobiega końca. Niebawem nowe obiekty w Dębieńsku i Leszczynach przygotowane będą do pierwszych rozgrywek.

Reklama

– Na obu obiektach toczą się już ostatnie etapy prac – mówi burmistrz Czerwionki-Leszczyn, Wiesław Janiszewski. Płyta boiska w Dębieńsku pokryta jest już sztuczną nawierzchnią, za pomocą odpowiednich maszyn przeprowadzane jest właśnie piaskowanie i zasypywanie trawy granulatem, co zapewnić ma optymalne warunki użytkowania boiska. Zamontowane jest już także ogrodzenie wewnętrzne oraz słupy na piłkochwyty. Trwa montaż ogrodzenia zewnętrznego. Ukończone są prace związane z budową parkingu i drogi dojazdowej. W ciągu najbliższych dni przeprowadzony ma zostać montaż zaplecza szatniowo-sanitaryjnego.

Kończy się także budowa długo oczekiwanego Orlika w Leszczynach. – Orlik miał już powstać rok temu, niestety gmina miała ogromny problem z nierzetelnym wykonawcą, który ogłosił upadłość. Nie przepadła nam dotacja, ale musieliśmy uruchomić nowe procedury przetargowe i wyłonić inną firmę. Realizację zadania wykonawca musiał rozpocząć od porządków po poprzedniku. Teraz prace postępują zgodnie z harmonogramem – informuje rzecznik UGiM Czerwionka-Leszczyny, Hanna Piórecka-Nowak.

 

Na chwilę obecną na Orliku ukończono już montaż nawierzchni boisk wielofunkcyjnych. Boisko jest ogrodzone i oświetlone. Pozostały już tylko prace związane z budową parkingu i zaplecza szatniowo-sanitaryjnego. Oba obiekty mają zostać ukończone w drugiej połowie listopada. – Mamy nadzieję, że zarówno w Dębieńsku, jak i w Leszczynach jeszcze w tym roku zdążymy rozegrać oficjalne mecze – mówi burmistrz. 

 

Na realizację obu inwestycji gmina pozyskała środki zewnętrzne. Boisko w Dębieńsku kosztowało przeszło 2 miliony 868 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z UE to 1 milion 999 tys. zł. Budowę Orlika za 1 milion 800 tysięcy złotych w jednej trzeciej współfinansuje Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~wilhelm 2011-11-07 18:26:02

    No i bardzo dobrze, orlik w Czerwionce jest tak obciążony, że to było jedyne sensowne wyjście. A teraz panie Fudali patrzymy i naśladujemy. To że Pan nigdy w piłkę już nie zagra nie znaczy, że mieszkańcy nie mają ochoty.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3881