Bieg Barbórkowy: rekord pobity o 14 sekund

2010-12-16, Autor:
Najlepszą rybniczanką w Biegu Barbórkowym okazała się Ewa Fligert. Wśród rybniczan najwyżej sklasyfikowany został Marcin Ciepłak.

Już po raz szósty odbył się Bieg Barbórkowy ulicami Rybnika na dystansie 10 km. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych na starcie biegu zgromadziło się 287 zawodniczek i zawodników z Polski, Ukrainy i Czech. Zawody ukończyło 38 pań i 246 panów.

Zwycięzcą tegorocznej edycji w kategorii open mężczyzn był Arkadiusz Gardzielewski z WKS-u Śląsk z czasem 00:30:14. Tym samym poprawił on o 14 sekund swój dotychczasowy rekord trasy. W kategorii open kobiet zwyciężyła Natalia Lehonkowa z Lwowa z czasem 00:38:43.

Tradycyjnie przeprowadzono klasyfikację uczestników w kategorii rybniczan. Wśród pań kolejność była następująca: Ewa Fligert (czas 00:43:45) Bogdana Cieplak, Agata Pastel, Olanka Keller, Agata Perenc i Katarzyna Kusidło. Z kolei panowie przybiegli w następującej kolejności: Marcin Ciepłak (00:34:02), Mirosław Gołębiewski, Tomasz Ciepłak, Przemysław Zając, Dawid malina i Adam Danił.

Najstarszą uczestniczką biegu była Anna Kapuścińska ze Świętochłowic (ur. 1952 roku), a wśród panów Jan Stachow z Krakowa (ur. 1929 roku).