zamknij

Wiadomości

Bezdomny rozpalił ogień w pustostanie. Krok od tragedii!

W miniony poniedziałek dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że z komina opuszczonego budynku mieszkalnego w dzielnicy Smolna unosi się dym. Gdyby nie ich interwencja, mogło dojść do tragedii!

Reklama

Na miejsce pojechał dzielnicowy, gdyż istniało podejrzenie, że w środku mogą znajdować się osoby bezdomne. Funkcjonariusze jednak nie mogli wejść górę, ze względu na zły stan techniczny schodów, które groziły zawaleniem.

- W związku z tym strażnicy poprosili o wsparcie straż pożarną. Okazało się, że na 2 piętrze przebywał bezdomny mężczyzna, który rozpalił ogień w starym piecu kaflowym, żeby się ogrzać. Gdy strażacy dostali się na górę, zauważyli mężczyznę leżącego przy piecu. Bezdomny kaszlał i dusił się wydobywającym się z nieszczelnego pieca dymem – mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Po udzieleniu pierwszej pomocy mężczyzną zajął się zespół pogotowia ratunkowego.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Dariusz_Pawel_K. 2020-02-04
  15:29:51

  35 8

  Czyżby Jabolek znów na stare śmieci wrócił? Z klatek go gonią za sr...nie i szczanie to do chałupy komuś wlazł?

 • ~Piotr Nowak 2020-02-04
  15:48:56

  16 21

  Autorze co to znaczy nie mogli wejść górę ?!!!

 • ~artefaks 2020-02-04
  16:50:34

  37 5

  Nie w budynku , lecz w piecu kaflowym. To mimo wszystko jest różnica

 • ~Arteks 2020-02-04
  17:04:04

  24 66

  Pytanie, czemu takie pustostany stoją i straszą? Czemu ich właściciele tego nie sprzedają inwestorowi który mógłby postawić tam coś nowocześniejszego i bardziej miejskiego? A jeśli właściciela nie ma to czemu miasto nie dąży do przejęcia takich budynków?

 • ~artefaks 2020-02-04
  18:44:10

  30 12

  ~Arteks 2020-02-04 17:04:04

  Pytanie, czemu takie pustostany stoją i straszą? Czemu ich właściciele tego nie sprzedają inwestorowi który mógłby postawić tam coś nowocześniejszego i bardziej miejskiego?
  Arteks. Ty mnie zaskakujesz .Ty chcesz zostać kamienicznikiem i palić w piecu...

 • ~palermus 2020-02-04
  19:34:11

  32 4

  Dom nie posiada właściciela od około 40 lat. Ktoś podatek płaci, ale miasto nie może podać danych. Ten ktoś liczy, że przez 20 lat nikt się nie upomni i będzie prawowitym właścicielem. Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie może wejść na posesje bez zgody właściciela. Wezwałem ich już w połowie ubiegłego roku. Otrzymałem od nich oficjalne pismo. A wszystko tam zagraża życiu osób, które tam wejdą. Ktoś powie: To po co ktoś tam wchodzi skoro nie jest właścicielem. Chociażby wchodzą tam bezdomni i dzieci które szukają wrażeń. Już nie wzywam Straży Miejskiej jak kogoś tam zauważę bo w okresie letnim musiałbym tam siedzieć 24h. Już od ubiegłego roku walczę z tym domem, ale wszyscy (UM, SM, Policja) mają to głęboko w poszanowaniu. Mam nadzieje, że teraz zajmą się tym ktoś zainteresuje. Rybnik.com.pl liczę na WAS!!!!!!

 • ~palermus 2020-02-04
  19:51:51

  24 2

  Inwestorzy są tylko nie mają komu dać pieniędzy żeby to kupić. Mam nadzieję, że już nic tam się złego nie wydarzy! Dziękuję osobom, które powiadomiły o dymie i mogliśmy zawiadomić odpowiednie służby! Pozdrawiam
  do PiotrNowak: jeśli w pomieszczeniu jest dym to ja bym się nie odważył wejść do środka. Przecież tam nic tam nie jest sprawne. Kominy też. Dym leciał wszędzie. Bez sprzętu jaki ma Straż Pożarna lepiej nie wchodzić. Najważniejsza zasada ratownika: Najpierw moje bezpieczeństwo potem ratowanych. Jeśli ratownik zginie to kto pomorze?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?
Oddanych głosów: 1717