zamknij

Wiadomości

Betonowa patelnia zamienia się w skwer

2020-05-19, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

„Dziki” parking przy Placu Wolności przeszedł do historii. Obecnie nie może już tam zaparkować żaden samochód. RSK poprowadziły szpilkostradę, trwa przeobrażanie betonowej patelni w skwer. Nie obyło się bez niespodzianek.

Reklama

Przypomnijmy, nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że miasto przymierza się do likwidacji dzikiego parkingu w przy skrzyżowaniu ul. Reja i Łony. Dowiedzieliśmy się wtedy, że ma tam powstać skwer z ławkami i roślinnością >>Pl. Wolności: „dziki” parking zamieni się w skwer<<

Prace przy Placu Wolności już trwają. Pojawiła się przedłużona szpilkostrada, pracownicy RSK przygotowują grunt pod nasadzenia drzew czy ławki.

- Na środku skweru posadzimy największe drzewo. Roślinności będzie zresztą więcej. Jest strasznie „betonowo” na Placu Wolności i chcemy wprowadzić trochę zieleni. Powstanie też część z ławkami, gdzie ludzie będą mogli odpocząć – mówi nam Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych.

Nie zabrakło jednak niespodzianek. Pod ziemią, na łuku powstającego skweru natrafiono na lity beton. Nie wiadomo, jakiej jest grubości i dlaczego akurat tam się znalazł.

- Nie potrafimy na razie tego niczym skuć. Przez to wczoraj zepsuła nam się maszyna. Naprawimy ją i wrócimy do tematu – dodaje nasz rozmówca.

RSK planuje zakończyć roboty do miesiąca. Pod warunkiem, że pracownicy nie natkną się na jeszcze inne „niespodzianki” w ziemi.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 118 - 1 - 60

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (35):
 • ~MatiW 2020-05-19 10:48:14

  Szkoda, że trzeba poprawiać to wszystko po poprzedniej władzy. Ale lepiej późno niż wcale. Nie rozumiem tych co marudzą, że likwiduje się tam ten zapchany parking.

  82 86
 • ~Arteks 2020-05-19 10:50:55

  @MatiW - marudzą tylko motokultyści. Inni się cieszą z takich pozytywnych przemian. :)

 • ~qwer 2020-05-19 11:10:31

  MatiW po poprzedniej owszem ale dużo więcej będzie do poprawy po tej rybnickiej obecnej. Tak swoją drogą to mi ten parking pasował o ile trafiłem na wolne miejsce ;)
  Teraz zapewne tandetne ławeczki i zielsko w donicach bo po ilości betonu który tam się znajduje raczej nic tam nie wyrośnie ;)

  82 58
 • ~ 2020-05-19 11:24:20

  bo tutaj nie chodzi o to, by rzeczywiście coś poprawić, tylko by to zmienić "zgodnie z obecnymi nowoczesnymi trendami" wielkim szczęściem dla miasta będzie, jeżeli przypadkiem uda się to wykonać solidnie i praktycznie

  70 18
 • ~norton 2020-05-19 11:32:06

  Ciekawe kiedy wprowadzą się tam pierwsi lokatorzy. Do 2 Żabek niedaleko. Już teraz strach usiąść na ławeczkach na placu Wolności bo syf kiła i malaria z powodu żuli. Teraz dostają kolejną miejscówkę.

 • ~Piotr Czaja 2020-05-19 11:39:21

  Marudzą motokultyści,cieszą się pedałokultyści oraz smykosze piw i nalewek.

  84 27
 • ~ufo23 2020-05-19 12:05:16

  a na piasta i w okolicach bazyliki, piły rżną drzewa aż miło..

  62 9
 • ~Arteks 2020-05-19 12:12:01

  @norton - na ławeczkach menele odpoczywają ale źródłem ich "dochodów" są naiwni kierowcy którzy dają im kasę na parkingach. Chcecie pozbyć się żuli? Nie dawajcie im kasy lub... zlikwidujmy ich "miejsca pracy". ;)

  42 62
 • ~tommi 2020-05-19 12:15:06

  bardzo dobrze, nieustanny bajzel w tym miejscu to była norma, parkowanie prawie na przejściu było bardzo niebezpieczne.

  37 34
 • ~bartezz 2020-05-19 12:37:18

  Ten parking był niezastąpiony na szybkie załatwienie sprawy w pobliskich sklepach i instytucjach. Kolejne udogodnienie zostało nam zabrane przez miłościwie nam panujących.
  ~qwer - szczera racja, po tej ekipie trzeba będzie dużo dużo przywrócic do normalności a zacząć trzeba będzie od naprawy nawierzchni dróg w sanym śródmieściu na tą chwilę ul. Chrobrego na wysokości remontowanej kamienicy jestbw teagicznym stanie dziury jak na poligonie obok 3-go Maja również stan opłakany a to serce miasta tymczasem Arteks ci powie, że drogi mamy w bardzo dobrym stanie he he :-))

  55 31
 • ~dr_Moriarty 2020-05-19 12:45:35

  Każdy pomysł, żeby wygonić auta z centrum jest dobry. Chamstwo niektórych kierowców, stawiających tam samochody prawie na przejściu było naprawdę irytujące. Ale jeśli ma tam być skwer, to niech posadzą tam trawę i drzewka. Plus jakieś ławeczki. Ręce można załamać widząc tam ten szpetny, betonowy krąg. A te donice rodem z PRL-u. Boże Święty. Czy obecni włodarze mają jakieś pojęcie o estetyce? Chyba nie. Najpierw te szpetne, rdzewiejące donice na Kościuszki, potem szpetne drewniane i brudne trumny w tak zwanych parkletach. A teraz to. Robi to wrażenie robionego na szybko, z bele czego, co tylko akurat się znalazło na magazynie. Nawet takiej drobnostki nie potrafią zrobić najzwyczajniej ładnie. Wielka szkoda.

  53 17
 • ~Arteks 2020-05-19 12:55:01

  @bartezz - nie Arteks - spytaj miłośników driftingu i piracenia dlaczego tak chętnie wybierają płaskie, idealne rybnickie ulice do swoich szaleństw? Zresztą kiedyś jak drogi były podziurawione to kierowcy zachowywali większą ostrożność i jechali wolniej. Teraz kiedy są płaskie jak stół - należy się zastanowić nad jakimiś szykanami dla nich bo jeżdżą stanowczo za szybko. Jechałeś kiedykolwiek Grunwaldzką? Nie? To przejedź się co tam wymyślono aby skutecznie uśmierzać pirackie rajdy. ;) A jeśli o ludziach mówi się, że "nie ma niezastąpionych" - tym bardziej nie ma niezastąpionych parkingów. Które miejsca do parkowania do likwidacji w następnej kolejności? ;) Kiedy prezydent zlikwiduje ruch na Chrobrego koło UM? Kiedy pl. Wolności przestanie być "tranzytowym" skrótem dla kierowców?

  14 42
 • ~Jan R. 2020-05-19 12:55:58

  ufo23, pochodź po lesie a zobaczysz ile drzew wyrżnęli i wyrzynają przez 5 lat rządów. A propos piłowania https://www.youtube.com/watch?v=akz5mP2D2DA

  22 16
 • ~rzyt 2020-05-19 13:19:47

  @Arteks jak mówisz, że drogi w Rybniku są ok to zapraszam na Janiego. Wpłyń na kolegów z "miasta" niech wyremontują, a potem możesz pisać to co wcześniej.

  33 7
 • ~bartezz 2020-05-19 13:21:59

  Arteks - urojeń ciąg dalszy...? skąd z góry zakładasz, że nie jechałem Grunwaldzką??? Na jakiej podstawie z góry stawiasz to twoje NIE? Miśku świeżo jak powstał ten pseudo spowalniacz to już tam jechałem a za niedługi czas było to nawet pokazane w programie o absurdach drogowych -))) a ja wówczas o tym tu pisałem, że takie coś powstało - znowu wychodzi słaba pamięć. Reasumując - to sam zobacz jak jest to spostrzegane skoro nawet zainteresowali się tym z programu motoryzacyjnego.... Dobre to my w Rybniku mamy obwodnice i wylotówki z miasta płaskie jak stół ale śródmieście to dziura w dziurze łata na łacie i taka jest prawda, o której już tu nie jeden pisał i kolejny absurd na te dziury położona czerwona farba i zrobione kontrapasy.

  32 9
 • ~Maksymilian Popeć 2020-05-19 13:31:24

  @Arteks - likwidując takie małe parkingi, likwiduje się jednocześnie małe lokalne sklepy - jak np. ostatnie miejsce w całych okolicach Rybnika gdzie można kupić jeszcze normalne bułki i chleb. Takimi działaniami skazujemy się tylko na zakupy w Plazach, Focusach i innych dużych blaszakach, gdzie jakość żarcia jest przemysłowa i np. wypieki nie mają nic wspólnego z pieczywem. Jeśli w tej chwili nie będę miał gdzie zaparkować na 5minut, będę takim samym przeciwnikiem naszego samorządu jak naszego rządu.

  44 17
 • ~artefaks 2020-05-19 13:47:55

  Ten kto widział betonową pustynię powinien się udać do lekarza od oczu. Albo jest ignorantem. Przecież to jest kostka granitowa

  28 7
 • ~MaciejK 2020-05-19 13:55:20

  To tak dla równowagi? Za ten ładny skwer między UM a pocztą, który zamieniliście w betonową pustynię

  38 4
 • ~Arteks 2020-05-19 14:03:42

  @dr_Moriarty - o ile donice na Kościuszki mogą budzić trochę kontrowersji z powodu niedocenienia bardzo popularnego w rozwiniętych krajach materiału dekoracyjnego jakim jest korten o tyle co do różnych betonowych elementów przyznaję ci rację. Też wolałbym aby proporcje były na korzyść zieleni. Ja bym tam posadził gatunki drzew które nie rosną wysoko o których konary dają się kształtować ja "dachy". Widziałem w wielu miejscach takie skwery. Dają fantastyczny cień w upał i nie stanowią zagrożenia w czasie np. burzy. @bartezz - nie urojenie tylko pytanie z założeniem, że możesz nie znać tej ulicy. Jeśli jechałeś to rozumiesz jak można czasami na równiutkiej drodze spowalniać ruch. Ech... te twoje emocje. Piszesz ciągle o jakichś pseudodziurach, a z drugiej strony nie potrafisz wskazać ani jednej ulicy w fatalnym stanie - bo takich nie ma. Mamy bardzo dobrą jakość dróg. I stanowczo jest u nas lepiej niż w innych miastach czy powiatach. Przykładowo trasa Rybnik-Racibórz. Do granic Rybnika - Europa. Po wyjeździe z miasta jakbyśmy się przenieśli w czasie 15-20 lat temu... @rzyt - jechałem Janiego ostatni raz jesienią. Tam były nierówności - ale to nie to samo co dziury. Przez dziurę można uszkodzić auto. Jak znam życie - na pewno prędzej wyrównają Janiego niż np. deptaki dla pieszych... ;)

  15 25
 • ~Arteks 2020-05-19 14:12:09

  @Maksymilian - to co piszesz to nieaktualny mit który rozpowiadają miłośnicy samochodów. Zauważ, że najdroższe miejsca w miastach do wynajmu to lokale przy deptakach i placach gdzie nie ma aut!
  Poza tym jeśli tworzy się parkingi placowe, podziemne czy wielopoziomowe lub promuje dojazd do centrum transportem publicznym czy rowerem - pobudza się ludzi do tego aby chodzili.
  A tylko ktoś pieszo może wejść nie tylko do tego sklepu z powodu którego przyjechał ale też przy okazji do innego. Taki trend jest we wszystkich większych miastach i powinniśmy go popierać - aby nie zostać w tyle ze swoimi blachosmrodami porzuconymi w każdym możliwym miejscu.

  14 22
 • ~bartezz 2020-05-19 14:26:28

  Arteks - nawet dziś podałem przykład ulicy w tym artykule - doczytaj nie pisz bredni! wielokrotnie podawałem przykłady ulic z centrum w kiepskim stanie ale albo znowu skleroza ci dokucza albo piszesz to dla zabawy.... Nie ma sprawy powtórzę : 3-go Maja, Chrobrego, Zebrzydowicka obok Kauflandu do ronda obok Domusu, Jankowicka od Orlenu do starego Zusu, Chwałowicka ( odcinkami ) większość uliczek obok stadionu ( odiedle domków jednorodzinnych ) Janiego - armagedon dziurbi zapadniętych gulików to tak na szybko z głowy co pamiętam.

  21 6
 • ~Arteks 2020-05-19 14:51:25

  @bartezz - wymieniasz cały czas ulice w przyzwoitym stanie. Czekam na jakieś ulice z dziurami i się nie umiem doczekać... Nawet Rudzka przed remontem (chodzi mi o odcinek od ronda z kolarzami) nie była w jakimś masakrycznym stanie - porównywalnym z wspomnianą Raciborską w Rydułtowach, czy Jastrzębską w Wodzisławiu. Uliczki koło stadionu??? Znowu przestrzelenie. Czasami mi się tam zdarzy jechać na rowerze - tym bardziej byłbym bardzo niezadowolony gdyby były dziury bo dla opon roweru to szczególnie niebezpieczne ale ich tam nie ma... Mam czasami żal do RSK za to jak zajmuje się chodnikami - ale z drogami dla aut zajmuje się naprawdę dobrze.

  6 23
 • ~Kurt_Wallander 2020-05-19 14:54:36

  Jako motokultysta informuję Arteksa, że mnie ten pseudo parking ani ziębił ani grzał. Za to grzeje mnie wszechobecna kostkoza - zaorałbym jeszcze tę patelnię, co jest od fontanny aż do wjazdu do Focusa. Więcej zieleni, zwłaszcza przy autobusach... latem to się tam "fajnie" siedzi - chyc i spaliny.

  A propos "zieleni" - ktoś wie, gdzie schowały się współdzielone elektryczne i3, które tak ładnie się po mieście woziły?

  21 3
 • ~bartezz 2020-05-19 15:24:55

  Arteks - jak ktoś jeździ kilkunastoletnim gratem sprowadzonym z zachodu gdzie trzeba co roku dobijać klimę bo czynnik chłodniczy ucieka poprzez nieszczelności w układzie to siłą rzeczy, że dziur się nie widzi i nie czuje bo w takim pojeździe nie ma już normalnego resorowania i wpadnięcie w dziurę czy zapadniętą studzienkę kanalizacyjną jest czymś normalnym ze względu na stan techniczny pojazdu. Przejeźdź się chociażby ul. Łokietka w śródmieściu i zobaczysz ile jest tam dziur. Dla mnie Janiego jest torem przeszkód i omijam tą ulicę jak mogę. Tak obok stadionu pojeździj ale na wszystkich tych uliczkach to wtedy możemy pogadać. Ty rowerem przejedziesz Żużlową i myśliisz, że jest ok. Wjeźdz np. w Fredry, 26 Marca, PCK i zobacz te dziurska a nie na podstawie jednej czy dwóch główniejszych tam ulic przypisujesz całokształ reszcie.

  17 8
 • ~dr Becker 2020-05-19 16:04:07

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 0
 • ~tf2 2020-05-19 17:05:06

  @Arteks
  "Zauważ, że najdroższe miejsca w miastach do wynajmu to lokale przy deptakach i placach gdzie nie ma aut"

  Tak, zgadnijcie kto te opłaty takie tam ustalił!
  Na pewno wynajmujący się cieszą z tego prestiżu. To prawdziwy talent pokazać wadę jako zaletę.

  Od dawna uważałem Cię jako ideał samorządowca. Wzór takiego typowego Platformuso-samorządowca. Pan Kuczera nie miałby dużych szans z takim konkurentem - robi postępy i się uczy, ale Trzaskowki jak najbardziej! Chociaż i tak pewnie w wielu kwestiach byłby nadal mały.
  Wydoić mieszkańców z opłat parkingowych a następnie opowiadać jakie to są "płaskie ulice". Rozwalone po zimie, wielokrotnie łatane po latach dziurawe, że koła mogą odpaść. Brakuje tylko parkletów z palet EPAL za milion złotych, taka warszawska moda i kupy w rzekach.
  Ile to będzie w centrum ładowarek elektrycznych? 60 szt? Co jeżeli pojawią się SAMOCHODY elektryczne. Czy też mają być wywalone z centrum i pozbawione parkingów?

  9 7
 • ~Arteks 2020-05-19 18:19:57

  @bartezz - jak już zabrakło argumentów to wyjeżdżasz z klimą czyli coś na czym nie muszę się znać - tak samo jak nie muszę się znać na obsłudze pieca węglowego czyż nie? Natomiast ty jak zwykle kluczysz bo wspomniałeś jakiś czas temu o swoim zawieszeniu o które się obawiasz - czyżby było ono już tak wiekowe, że nawet najazd na nierówność może spowodować koniec twojego wozu? Najpierw piszesz, że "śródmieście to dziura na dziurze" - a potem wymieniasz jakieś boczne nieznane większości uliczki... Więc sam zobacz jak bardzo PRZESADZASZ. Są dwie możliwości - nie znasz naszego miasta (ta bardzo prawdopodobna) lub strzelasz na oślep na zasadzie "może coś się uda". @tf2- gdzie te koła mogą odpaść skoro nawet kierowcy spoza Rybnika podają nas za przykład utrzymania dróg? Jeśli nawet gdzieś się ujawni dziura - to jest to pojedyncza dziura, a nie cała ulica w dziurach bo takich po prostu już nie ma. Sam pamiętam jak z 5 lat temu krytykowałem stan Miejskiej, Grunwaldzkiej czy Piłsudskiego ale zrobiono to nie tylko lepiąc dziury ale robiąc zupełnie nową nawierzchnię na całej ulicy. Ktoś z rok temu wspominał o ul. Dworek. Nie było tam tragicznie, ale... jak to w Rybniku na drogi kasa zawsze się znajdzie. Raz dwa i Dworek na całej długości ma nowy dywanik asfaltowy. Natomiast jeśli chodzi o deptak to niedawno mieliśmy artykuł o tym, że jakiś rolkarz wpadł w dziurę. Nie ma takich artykułów aby jakieś auto wpadło w dziurę.

  6 16
 • ~Arteks 2020-05-19 18:21:03

  @Kurt - a ja nie mam nic przeciwko. Ta kostkoza służy w głównej mierze autom. Po drugiej stronie fontanny - też parking dla aut...

  7 15
 • ~qdobp 2020-05-19 18:32:54

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 1
 • ~harrykeogh 2020-05-19 21:36:47

  Jeśli ktoś uważa, że ulica Janiego jest ok i ma tylko "nierówności" to naprawdę mi go żal, nie ma bowiem lekarza , który mu pomoże. Część dróg w Rybniku, nawet tych relatywnie blisko centrum woła o pomstę do nieba i to jest fakt. O ile pewne rzeczy u władz Rybnika mi się podoba o tyle likwidacja dróg dla samochodów by wepchnąć gdzieś na siłę pseudo dróżkę rowerową, której nikt potem nie używa to gruba przesada. Potem mamy likwidację prawoskrętu na Żorskiej koło makro czy zrobienie z niemal wszystkich łączników między wodzisławską i raciborską dróg jednokierunkowych z drogą rowerową na Smolnej na dodatek wszystkie mają ruch w tym samym kierunku. Czasami mam wrażenie w kwestiach drogowych w magistracie mamy samych jełopów.

  11 3
 • ~rzyt 2020-05-19 21:45:31

  @Arteks, jak chcesz zrobić karierę polityczną musisz być określony w swoich zamiarach. Droga nierówna to nie droga jak stół. Gdybyś tam mieszkał zrozumiałbyś te klapy kanalizacyjne i ich "stołowość". Drogi z dziurami świadczą o kiepskim gospodarzu, który "po taniości" lub znajomości zleca naprawę. Może Hossa ze swoimi nowymi nabytkami by tym się zajęła? Bezprzetargowo, oczywiście. Swoich nie wystawia się na próbę.
  A tak przy okazji, ile dywidendy Hossa odprowadziła dla swojego 100% właściciela w ostatnich latach?

  12 2
 • ~Arteks 2020-05-19 22:15:07

  @rzyt - no właśnie dlatego władze powiatu SWD czy SRB albo Jastrzębia czy Wodzisławia są według twojego wpisu słabe bo tam drogi są bardzo kiepskie i to całymi kilometrami a nie na kawałku. Jechałeś np. Raciborską w Rydułtowach, Jastrzębską, Grodzisko w Wodzisławiu albo Szerocką, Węglową, Połomską, al. Piłsudskiego czy Świerklańską w Jastrzębiu? Jechaliście może do A1 w Świerklanach - jak bardzo zaraz za granicami Rybnika jakość drogi spada? A zwracam uwagę, że tam mieliby łatwiej bo przecież niczego nowego nie budują. A Rybnik dba o kierowców... Tu nowa droga, tu nowy łącznik, tu nowe rondo, tu nowe skrzyżowanie ze światłami, tu nowa droga dla rowerzystów, tu parking wielopoziomowy... W takim Jastrzębiu na głównej ulicy miasta od 3 lat jest zwężenie na wiadukcie. Nie wiem jak teraz ale przez pewien czas główna ulica miasta stała się nawet... jednokierunkową. Odnośnie mojej kariery politycznej to niczego nie wykluczam. ;) Na razie mam intratniejsze zajęcie. @harrykeogh - jaka część dróg? Na razie ciągle piszecie o tej nieszczęsnej Janiego która tak naprawdę powinna służyć tylko mieszkańcom. Obok miasto za ciężkie pieniądze wybudowało nową równoległą, płaską jak stół drogę. W Rybniku nie ma już ani jednej drogi z dziurą na dziurze. Zaangażowanie władz miasta i środki na to wydane zrobiły swoje - zadowolenie niektórych kierowców jest ogromne. Przykładowo Rybnik w okolicy słynie jako najlepsze miasto do piracenia i driftingu bo... drogi ma idealne do takiej "rozrywki".

  3 18
 • ~RMG 2020-05-19 22:24:43

  "Skwer" po rybnicku :(

  12 1
 • ~bartezz 2020-05-19 23:17:14

  Arteks - hola hola!!! Jak to nie musisz się znać na klimie w aucie??? Przecież uparcie twierdziłeś, że znasz się na tym i mechanicy cię w tej kwestii nie nabiją w butelkę!!?.... no nie gadaj, że aż tak ci pamięć szwankuje ale ostatnio dajesz wybitny tego dowód :-) miałem już ci nie odpisywać bo nie mam ochoty kopać się z koniem ale zaczepiłeś mnie znowu głupimi przyisami więc odpowiem tylko to co ostatnio, ja nie kupuję sprowadzonych gratów z zachodu bo stawiam na bezpieczeństwo, bezawaryjność i wygodę i cieszę się nimi przez kilka lat jeżdżenia autem więc moje zawieszenie jest w stanie perfekcyjnym dlatego szlak mnie trafia jak jeżdżę po dziurawym Rybniku i wpadam w dziury tym samym niszcząc sobie samochód. Pamiętam jak kilka razy chwaliłeś się, że kupujesz sprowadzone auta z zachodu więc nie dziwię się, że musisz w nich co roku nabijać klimę :-) tak wymieniam ulice w śródmieściu miasta, których stan woła o pomstę do nieba. Chrobrego dziś jechałem 3 razy dziury na wylot, 3 go Maja łata w łacie dziura w dziurze na skrzyż.obok Focusa - chyba faktycznie poza tymi Nowinami w centrum nie bywasz.

  16 1
 • ~goliat 2020-05-20 08:20:38

  Arteks, napisałeś nawet, ze jeździsz klasa premium, ale z dziurawa klimą?, , z twoich przechwałek wynika, ze to Logan w najbogatszej wersji.
  Arteks drogi w Rybniku są takie same jak twój samochód, można siedzieć i zapłakać.
  Jaki DE......L prowadzi guliki tak, aby cały czas koło w nie wpadało. Tak ciężko wymierzyć środek pasa jezdni, aby te trafiały pomiędzy koła??? Najgorsze jest to , ze po skończonych pracach, ktoś to zatwierdza.

  12 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1507