zamknij

Wiadomości

Będzie nowy dyrektor WSS nr 3 w Rybniku? Marszałek ogłosił konkurs

Bartłomiej Furmanowicz 2022-04-05, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Zarząd Województwa Śląskiego szuka dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Pod koniec marca ogłosił konkurs. Dlaczego? O  to pytamy biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Z kolei nam udało się dowiedzieć, że start Ewy Ficy nie jest jeszcze pewny.

Reklama

Pod koniec marca Zarząd Województwa Śląskiego ogłasza konkurs „na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku”.

W wymaganiach – oprócz oczywiście wykształcenia wyższego – pracodawca oczekuje od kandydatów:

- posiadania wiedzy i doświadczenia dających rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika (dyrektora),

- posiadania co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończenia studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy.

Kandydat nie może być też prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione umyślnie.

Skąd taka decyzja Zarządu Województwa Śląskiego? Czy Ewa Fica sama złożyła wypowiedzenie, skończyła jej się kadencja, a może to wykonany ruch z powodu niezadowolenia kierunków działań szefowej lecznicy? Takie pytania wysłaliśmy do biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Taką odpowiedź uzyskaliśmy od Sławomira Gruszki, rzecznika tegoż urzędu:

Konkursy na dyrektora placówek służby zdrowia realizowane są obecnie w 4 szpitalach w Piekarach Śląskich, Rybniku, Kubalonce-Istebnej i Ustroniu. W każdym miejscu osoby zarządzające są zatrudnione na zasadzie pełnienia obowiązków. Konkursy mają na celu uporządkowanie formy zatrudnienia.

Więcej mówi nam Maciej Kołodziejczyk, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku.

Pani Ewa Fica nie zrezygnowała sama z pełnionego stanowiska. Mało kto może pamiętać, ale od samego początku została zatrudniona jako osoba „pełniąca obowiązki” dyrektora szpitala. Po pewnym czasie musiał zostać ogłoszony konkurs - już na dyrektora. Tak się stało też w innych placówkach, by nie powodować dodatkowych zawirowań w zmianach dyrekcji – wyjaśnia Maciej Kołodziejczyk.

Co ciekawe – Ewa Fica jeszcze nie podjęła decyzji, by ubiegać się o fotel dyrektora.

O konkursie zostali poinformowani wszyscy kierownicy działów w szpitalu tak, by każdy miał tego świadomość – dodaje rzecznik WSS nr 3 w Rybniku.

Do tematu jeszcze wrócimy.

Oceń publikację: + 1 + 84 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~Bonifacy Onufrewicz 2022-04-05
  22:00:04

  90 24

  Może się tak okazać,że obecna pani p.o., spełni warunki konkursu jako jedyna,jeśli oczywiście do niego przystąpi. Chociaż w szeregach pis i około pis,jest całe mnóstwo osób podobnie kompetentnych.

 • ~kurier 2022-04-05
  23:41:38

  92 24

  Za rok wybory i trzeba zacząć robić dobrą minę do złej gry. Chyba nigdy ten szpital nie ucierpial tak jak w czasach pisowskiego marszałka. Zapamiętamy

 • ~Franek 7 2022-04-06
  07:59:08

  42 18

  Wybór będzie taki:
  Albo znowu dyrektorem zostanie Fica albo ktoś jeszcze gorszy.

 • ~anettk 2022-04-06
  08:09:15

  55 11

  Najlepiej teraz wziąść i "podrzucić komuś,kukułcze jajo" Narobiło się syfu,doprowadziło do upadku (przez brak kompetencji albo co gorsza przez perfidne złe zarządzanie szpitalem) a teraz niech ktoś inny męczy się z odkopaniem z gliszczy upadłego wizerunku szpitala.Tak jak ktoś już napisał...Zapamiętamy!

 • ~zatroskany 2022-04-06
  09:37:18

  35 8

  W końcu jakiś dobry news o tym szpitalu.
  Teraz tylko mieć nadzieję, nic innego nie pozostaje.

 • ~hub381 2022-04-06
  09:55:03

  22 10

  Wreszcie znajdzie się kompetentna osoba na to stanowisko.
  Dosć szkodników mamy.

 • ~Longina b 2022-04-06
  10:40:26

  28 14

  Ficy nie udało się wykończyć szpitala.Zawiodła PiSiorów,dlatego szukają kogoś innego.Fica niech już z Rybnika kica!

 • ~mariooo_87 2022-04-06
  11:40:29

  19 11

  Ten szpital z roku na rok zamienia się w kostnicę. Jaki czas temu miałem "okazje" przebywać kilka dni w trybie ostrym na oddziale chirurgii. Dramat. Brakuje personelu i organizacji. Pacjencie niepełnosprawni lezą wiele godzin w pieluchach już przepełnionych, wszędzie smród. Oczywiście są pielęgniarki, które pomogę, są wyrozumiałem. A reszta to totalny brak profesjonalizmu. Ludzie tam leżą naprawdę ciężko chorzy, przeżywają dramaty, a panie pielęgniarki głośne śmiechy w dyżurce przy ciastku. Z do,świadczenia na tym oddziale, opowiem pewne zdarzenie, niech da wszystkim do myślenia bo dla mnie to skandal. Starszy Pan po amputacji nogi, czekający na amputację drugiej. Totalnie niepełnosprawny. Najpierw naćpali go morfiną, żeby mieć spokój, a on już majaczył, grzebał w pampersie, no sodoma i gomora, przez 2 godziny dzwoniłem po pielęgniarki, żeby ktoś go zabezpieczył bo zaraz zrobi sobie krzywdę. Po 2h jak już się ostro wkurzyłem, przyszły dwie, zaopatrzyły go, w nocy dziadek dostał zapaści, wielki rozgardiasz, nie umie znaleźć jego karty, inny lekarz podważył ilość płynów i morfiny, którą mu podano. Na koniec kazano mu się zamknąć bo przecież życie mu uratowali. O takich rzeczach jak pielęgniarki mylące kroplówki, podłączające ale nie puszczające, czeski film, nikt nic nie wie. Dla porównania mam oddział neurologii gdzie wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku.

 • ~hub381 2022-04-06
  14:45:09

  11 9

  Do czego dorowadzili ten szpital ?. Przebywalem tam 3 razy. Na chirurgii, wewnętrznym 10 p. i na skórnym. Jedyne problemy miałem na chirurgii(za s.p."łapkówkarza). Na pozostałych oddziałach nie miałem złego zdania. No tak czasy się zmieniają , ludzie też.

 • ~reformatorski 2022-04-06
  17:15:04

  14 8

  ----mariooo_87 zależy jaki oddział. Miałem do czynienia z onkologią i okulistyką - rewelacyjne i empatyczne podejście personelu. Profesjonalizm leczenia i pozytywne efekty. To za duży obiekt aby mógł zbierać jednoznaczne opinie. Ogólnie o polskiej służbie zdrowia przeważnie mówi się źle ale czasami zaskakuje pozytywnie. Nie podoba mi się obecna dyrektor szpitala chyba jak każdemu.

 • ~Danuta Kwiatek 2022-04-06
  20:44:03

  10 5

  no cóż , pracowałam w tym szpitalu i potrafię was ludzie zrozumieć , jeden wielki burdel,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 • ~obywatelgt 2022-04-07
  08:11:17

  10 10

  W tym szpitalu kazdego dyrektora wykoncza ,ponieważ tam szajka lekarzy i ludzi rzadzi.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 528