zamknij

Wiadomości

Atak nożownika na rynku. Trzy osoby zostały ranne

2017-03-26, Autor: bf

W nocy z piątku na sobotę doszło w centrum Rybnika do dramatycznego wydarzenia. Młody mężczyzna zaatakował nożem kilka osób, trzy z nich odniosły rany. 21-latek został zatrzymany przez mundurowych.

Reklama

- Czy wiedzą Państwo coś na temat nocnego (z piątku na sobotę) ataku nożem na przechodniów? – takie pytanie otrzymaliśmy na naszej skrzynce mailowej. Jak się okazało, do poważnego zdarzenia doszło na rybnickim rynku. – Mężczyzna zranił nożem 3 osoby. 21-latek został zatrzymany przez policjantów, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie – mówi st. sierż. Anna Karkoszka, rzecznik rybnickiej policji.

Nie wiadomo, co było przyczyną ataku mężczyzny na grupę. Do sprawy będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~Piotr Witek 2017-03-26
  14:01:57

  184 7

  Tak sie sklada ze jedna z osob lezy w stanie ciezkim w szpitalu. Poza tym pogotowie jechalo ... 30 minut, szybciej byla Policja ktora pomagala udzoelac pomocy a szanowna pani dyspozytor wyslala karetke z dwoma ratownikami nie na sygnale... Paranoja. Szczescie w nieszczesciu ze pomogli zwykli ludzie.

 • ~panoczek 2017-03-26
  14:05:24

  137 3

  @Piotr Witek jeśli to prawda to pani dyspozytorka powinna odpowiadać karnie :)

 • ~ 2017-03-26
  14:06:52

  18 73

  z Gliwic w 30 minut to i tak szybko dojechali

 • ~Mateusz Kulik 2017-03-26
  14:32:03

  316 8

  Dodatkowo jeden z nich uciekając przed nozownikiem będąc na linii z panią dyspozytor i krzycząc że kolega umiera (używając wulgarnych słów) to owa pani stwierdzila że jak będzie przeklinal to nikogo nie pośle!!

 • ~Arteks 2017-03-26
  14:41:07

  Możliwe, że były akurat ważniejsze akcje ratunkowe, a możliwe że wcale to nie trwało pół godziny tylko komuś się tak wydawało bo w czasie balang i po wypiciu paru głębszych czas biegnie inaczej. ;) @przekliniak - ratownicy i sanitarki są przy szpitalu na Energetyków, dyspozytornia jest w Gliwicach.

 • ~Ignor 2017-03-26
  15:10:32

  ~Arteks daruj sobie komentarze tego typu i wtrącanie się w każdą sprawę. Ty i te Twoje trzy grosze które są tyle warte co Ty sam.

  Ciekawe czy gdyby Twoją rodzinę ktoś zaatakował nożem to byś był taki cwany, czy byś podchodził do tego w taki sposób, że może były ważniejsze akcje. A jakby Ci czas płynął, gdybyś trzymał kogoś kto się wykrwawiajest nieprzytomny, umierający? Jest coś ważniejszego od życia drugiego człowieka?

  Zastanów się na drugi raz co Ty człowieku w ogóle piszesz.

  Zacytowalbym jeszcze P. Tomaszewskiego, co trzeba zrobić z tą dyspozytorka. Dyscyplinarka w skrócie

 • ~ 2017-03-26
  15:17:07

  Arteks! Gościu naćpany goni i rani ludzi nożem po rynku a ty mówisz, że są ważniejsze sprawy? Rozumiem, że jak to pisałeś to też za bardzo trzeźwy nie byłeś. Zajmuj się lepiej swoim PKS-em.
  Ps. A jak tam nasz dyspozytor monitoringu? Spał już czy miał wolne? O straż wiejską nawet nie pytam

 • ~arek28 2017-03-26
  15:26:48

  15 3

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Arteks 2017-03-26
  15:34:34

  @ignor - daruj sobie takie uwagi, po prostu nie wierzę, że przyjazd karetki w takiej sytuacji trwał 30 minut. @monnie - poczekajmy na jakieś obiektywne informacje policji czy dane z monitoringu bo tylko dzięki temu można będzie ustalić faktyczny bieg zdarzeń. @arek28 - na razie to ty pokazałeś przykład trollingu.

 • ~ 2017-03-26
  15:45:23

  Co za czasy. Gdy w Niemczech czy we Francji ktoś ostatnimi czasy atakuje ludzi nożem lub inną "białą bronią" (np. maczętą) to od razu w polskich telewizjach informacyjnych (zwłaszcza w TVP INFO) staje się to wiadomością dnia, często są wydania specjalne. Wystarczy wziąć przykład sprzed kilku tygodni, gdy w Paryżu koło Luwru doszło do ataku ostrym narzędziem - ranna została tylko jedna osoba (funkcjonariusz policji), media przez pół dnia "podniecały" się tym atakiem.

  A atak nożownika w Rybniku w ogólnopolskich mediach został kompletnie przemilczany, pomimo, że:

  1) Doszło do ataku nożownika w Polsce (nie za granicą);
  2) Zostało rannych więcej osób niż np. w Paryżu koło Luwru.

  Jaki wniosek? Media ogólnopolskie są ogarnięte hipokryzją. Gdyby okazało sie, że owym nożownikiem w Rybniku jest jakiś muzułmanin to wiadomość ta by się stała od razu nr 1 w polskich mediach. Jeśli "tnie" w Polsce Polaków zostaje to uznane za nic godnego uwagi.

  Podsumowując:

  1) Gdy nożem atakuje muzułmanin, mamy do czynienia z TERRORYZMEM;
  2) Gdy nożem atakuje Polak, mamy do czynienia z DRAMATYCZNYM WYDARZENIEM.

 • ~ 2017-03-26
  16:06:06

  102 2

  Arteks - nie wiedziałem, że Tobie tak potrafi zaszkodzić zmiana czasu. Sorry za szczerość, ale jakie ma to znaczenie czy nożem zostały zaataktowane osoby będące po wypicu alkoholu lub wracające z imprezy? Równie dobrze to mogły być osoby wracające np. z pracy - zaskoczę Ciebie, w weekendy w nocy niektórzy ludzie też muszą pracować i są zmuszone wracać w nocy przez Rynek.

  Ile czasu jechało pogotowie do rannych to nikt tego z zegarkiem w ręku nie sprawdzał. Nawet jeśli było to dużo krócej niż pół godziny (tak zapewne też było), to nie oznacza, że jeśli ktoś wyolbrzymia fakty, to robi to dlatego, że był po wypiciu alkoholu lub po imprezie. Osoby będące świadkami i ofiarami tego zdarzenia miały prawo ulec panice, a czas wtedy się zaczyna dłużyć "niemiłosiernie", gdy się widzi cierpiące osoby, które nie wiadomo czy w ogóle przeżyją.

  Nie ma żadnego znaczenia, czy ktoś był pijany, czy wracał z imprezy, czy może wracał z pracy - TO SĄ LUDZIE (!!!), którzy zostali zaatakowani przez szaleńca nożem, TAM BYLI LUDZIE (!!!), którzy byli świadkami tego zdarzenia. Na Rynek nikt nie poszedł z nich aby oberwać nożem, albo być świadkiem takiego ataku.

 • ~telesrele 2017-03-26
  16:22:00

  24 4

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~jt89 2017-03-26
  19:00:36

  95 1

  Na rynku i na placu Wolności z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę powinien stać patrol policji (co tydzień). To co się dzieje z tym miastem woła o pomstę. Co weekend nie ma nocy, żeby nie było jakiejś zadymy. Kilka lat temu było normalniej. Ludzie się spotkali w pubie, napili się i rozchodzili się do domu a teraz nie ma weekendu, żeby nie było jakiejś burdy, bijatyk i pajaców drących się pod oknami w środku nocy. Wzywane patrole pojawiają się grubo po czasie. To są najbardziej newralgiczne punkty. Tak ciężko coś z tym zrobić? Przyjezdni nie wierzą swoim oczom, że takie rzeczy się dzieją w ścisłym centrum i żaden nowy serial tego nie zmieni.

 • ~skuty 2017-03-26
  20:18:51

  60 3

  @~jt89

  Jak nie było monitoringu, to na rynku zawsze stał patrol policji.

  Teraz mamy monitoring, który nagrywa w rozdzielczości +/- 200 pikseli w słoneczny dzień, w nocy nic nie widać. Do tego ten monitoring jest po to, żeby wystawiać mandaty ludziom, co piją piwko pod chmurką, a nie żeby reagować na poważne przestępstwa.

  W ogóle zauważyliście, że w Rybniku ostatnim czasy strasznie dużo naćpanej patologii się panoszy? A gdzie nie pójdziesz to leżą te woreczki czarne po dopach. Parki, przystanki, ławki czy inne miejsca na uboczu, wszędzie pełno tego dziadostwa.

 • ~Ancymon 2017-03-26
  20:45:38

  61 14

  Nożownik z pewnością pijany i naćpany (panie Kohut jak tam legalizacja narkotyków) , policja powinna patrolować szczególnie wieczorem i nocą okolice rynku i placu wolności ( bez sentymentu dla oszołomstwa , loć pałom ile wlezie aż po kitach poleci ) bo dzisiejsza młodzież wyznaje zasadę jednego pana "róbta co chceta ".

 • ~waldus 2017-03-26
  21:41:25

  18 4

  w tym rybniku to juz cuda sie dzieja. masakra.

 • ~ 2017-03-26
  23:21:06

  29 5

  Czy ktoś musi zginąć, aby w ruch poszły narkotestery a dilerka na wycieczkę do Raciborza?
  W Rybniku jest potencjał, ale patrząc po zachowaniu pewnych grup społecznych to powoli następuje polaryzacja na patologię.
  Ludzie z zasobniejszym portfelem już omijają imprezy w Rybniku a teraz to juz wgl. będzie cudownie...
  Pusto.
  Cwaniaczki z blokowiska idą na rykowisko w weekend zamiast sie dobrze bawić i tworzyć atmosferę.

 • ~Loki84 2017-03-26
  23:47:11

  61 0

  Obiema rekami mogę podpisać się pod tym co napisał ~jt89
  To, co dzieje się nocami od piątku do niedzieli w samym centrum przechodzi ludzkie pojęcie. Patologia, której znudziło się na rynku szczególnie upodobała sobie okolice biblioteki miejskiej i skwerek przy schodach między ulicami Chalotta i Chrobrego. I tak każdy weekend kończy się dla mieszkańców stojących tam bloków koncertem wrzasków, wulgaryzmów i odgłosów tłuczonego szkła pod oknami. Zresztą imprezująca tam gromadka w lecie bez krępacji zaczyna już w okolicach południa (na przyjazd SM czekaliśmy swego czasu około 40 min., w trakcie których spite i naćpane towarzystwo zdążyło się znudzić i ewaukować wzbudzając przy okazji popłoch wśród dzieci i ich mam na placu zabaw w parku naprzeciwko. Co ciekawe jeśli chodzi o wlepianie mandatów za parkowanie mieszkańcom rzeczonych bloków SM działa z szybkością błyskawicy).

 • ~szuiram 2017-03-27
  09:26:49

  19 9

  Tak jak komentowałem to pod innym artykułem to "my " jesteśmy temu winni , naszych zachowań itd. Nikt inny. Dlaczego w ościennych miastach tego nie ma? Dlaczego Rybnik co chwila jest w mediach pokazywany ze złej strony? Bo tacy tu są ludzie!! I tak się zachowują!!

 • ~jt89 2017-03-27
  10:11:18

  18 0

  ~szuiram,

  z całym szacunkiem, szanując Twoją wypowiedź, nie zgadzam się z nią. Do ukrócania takich zachowań są stworzone odpowiednie organy. To zupełnie tak, jakby zacząć "smolić" na środku pokoju i po pewnym czasie dziwić się, że coś tu śmierdzi i to w dodatku coraz bardziej. Jak się nie robi z czymś porządku od razu, to tak to wygląda. Na placu Wolności w biały dzień kwitnie handel narkotykami (obok Żabki) zaraz przy monitoringu. Być może, tak jak napisał ~skuty, jakość nagrania nie rozróżnia torebki z białym proszkiem, od paczki papierosów. W lato na podjeździe do apteki przesiaduje całymi dniami pełny wachlarz patologii. Nikt z tym nic nie robi. Siedzą, piją piwo, ćpają i zaczepiają przechodniów (obojętnie czy to w dzień, czy w nocy), więc nie, nie jestem temu winny. Nie mam nic przeciwko napiciu się piwa, sam lubię spotkać się ze znajomymi przy piwie, pośmiać się, porozmawiać. To jest prosty mechanizm: pełne PUBy na rynku. Ludzie wychodzą zapalić i nawrzucają sobie nawzajem. Spod jednego PUBu lecą obelgi pod drugi i idą dalej pić. Później wszyscy spotykają się na jednym, małym przystanku i pora "wyprostować pewne sprawy".

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 435