zamknij

Wiadomości

Akcja policji. W piątek kontrolują prędkość

2020-03-05, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Uwaga! W piątek w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ma na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego mundurowi będą reagowali, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Reklama

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

- Kierujący, którzy nie będą stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczali, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem oraz powiększeniem konta z punktami karnymi, kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy – przypomina asp. Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji.

Zwracamy uwagę, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 roku prawie 49 tys. osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań – dodaje policjantka.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Kurt_Wallander 2020-03-05 14:38:53

  I co, znowu ustawią się na Wodzisławskiej albo Żorskiej? Albo jeżdzić w te i we w tę po tych samych ulicach? :-)

  39 10
 • ~ 2020-03-05 17:25:40

  wstrzymano przesiewowe kontrole trzeźwości to czas na prędkość , a tak nawiasem - Pan Prezydent Rybnika może śmiało walnąć lampkę do obiadku.

  44 10
 • ~Marcin Dębosz 2020-03-05 18:47:52

  „Szeroko rozumiane bezpieczeństwo”... skarbu państwa.

  20 3
 • ~Lateks 2020-03-05 19:29:59

  Niech mi ktoś wytłumaczy jakie niebezpieczeństwo jest na Żorskiej obok lotniska? Jakoś patrol nie będzie jeździć po Wyzwolenia gdzie często dochodzi do potrącenia pieszych...

  29 2
 • ~trywialny 2020-03-05 22:58:19

  Nie rozumiem jednego- narzekania, że policja mierzy prędkość na Żorskiej przy lotnisku i na Wodzisławskiej- skoro wszyscy wiedzą, że tam "suszą" to po co jadą tam więcej niż jest to dopuszczalne? Oczywiście dlatego bo wierzą że dziś się uda. Bardzo to typowo polskie buraczane zachowanie spieranie się ze wszystkimi zasadami. Czemu takie polaczki zagranicą jeżdzą jak trzeba, nie dyskutują a jak im przyjdzie zdjęcie z fotoradaru to płacą bez mrugnięcia okiem.

  9 12
 • ~Kurt_Wallander 2020-03-05 23:20:19

  @ trywialny: dziś przed południem tam stał stragan z suszarką. Większość kierowców jadąca w stronę Radlina karnie ~60 km/h (pewno niektórzy se mrugali, ja zawsze jadę tam 50 z hakiem i zawsze komuś się spieszy). Dwóch nie wytrzymało presji, za wiaduktem rura lewym - ciekawe, czy ich zhaltowali (wracałem z Wodzisławia) xD

  Co do "polaczków za granicą" - większość boi się nie nieuchronności kary a jej finansowej strony. Znam wiele przypadków, gdzie z wakacji przyszła pocztówka z fotoradaru, które Polak potraktował jak wyłudzanie kasy. Są tacy co nie płacą i są zdziwieni, kiedy dostają wezwanie z sądu (bo zagraniczne mandaty aby były wymagane w Polsce, musi przeklepać nasz sąd). Np. austriacka policja ma trzy lata do przedawnienia i rok na reakcję od dnia wykroczenia a na pewnym forum turystycznym ci, co płacić nie chcą, rozpisują się na temat omijania kraju, w którym dostali mandat :D

  5 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 5065