zamknij

Wiadomości

Akcja policji przed komendą. Pasażer autobusu rzucił się na kontrolerów

2020-01-22, Autor: bf

Dzisiaj, krótko po godzinie 10.00 na Placu Armii Krajowej zawyły policyjne syreny. Kilka chwil później radiowóz zablokował autobus na drodze. Tuż za dużym pojazdem pojawiła się straż miejska. Wiemy już, co tam się stało. 

Reklama

Do zdarzenia doszło naprzeciw Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Najpierw policyjny radiowóz zablokował autobus przed dalszą jazdą, kilka chwil później pojawił się pojazd straży miejskiej. Autobus został zablokowany z dwóch stron. Kierowca siedział za kierownicą, kilku pasażerów wysiadło.

Byliśmy na miejscu. Jak dowiedzieliśmy się od jednego ze świadków, przyczyną interwencji policji było zachowanie jednego z pasażerów.

- Wsiadłem do autobusu na Placu Wolności. W tym czasie rozpoczęła się kontrola biletów. Jeden z panów zaczął się awanturować. Mówił, że nie ma biletu, bo jest niepełnosprawny. Kontrolerzy zabrali mu dowód, by go spisać. A on w jednej chwili rzucił się na nich. Próbował wyrwać im notes. Kontrolerzy stwierdzili, że jadą z tym panem na komendę. Jeden z nich zaczął obezwładniać agresora, a ten napierał go o drzwi. Efekt był taki, że są wygięte - mówi nam świadek zdarzenia.

Agresywny mężczyzna wzbudził strach wśród pasażerów.

- Nawet jak przyjechała policja, to awanturował się - dodaje nasz rozmówca.

Asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji potwierdza, że w autobusie doszło do awantury.

- Zarówno kontrolerzy jak i pasażer składają właśnie wyjaśnienia w tej sprawie - mówi policjantka.

Oceń publikację: + 1 + 155 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
  • ~Specc 2020-01-22 10:55:30

    Jeden awanturnik a akcja służb jakby tam terrorysta wziął zakładników. Mogli jeszcze brygadę antyterrorystyczną wezwać.

  • ~Sebastian Ryszka 2020-01-22 11:14:34

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    10 23
  • ~Sebastian Ryszka 2020-01-22 11:23:29

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    8 23
  • ~Sebastian Ryszka 2020-01-22 11:28:35

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    6 17
  • ~megisia198311 2020-01-22 11:31:11

    A e-karty nie mial skoro niepelnosprawny byl? Moje dzici sa niepełnosprawni i maja darmowe jazdy z ztz. A to nic nie kosztuje wyrobienie jej a teraz chlopina ma wielkie problemy

    90 16
  • ~Sebastian Ryszka 2020-01-22 11:37:21

    ~megisia198311 Może jest niepełnosprawny intelektualnie ,Poczekajcie na oficjalne ustalenia policji .

    84 11
  • ~rzyt 2020-01-22 11:52:06

    Dlaczego nie napiszecie, że w Rybniku dziś autobusami jechało 10.000 pasażerów i tylko jeden się awanturował?

    50 39
  • ~j-u 2020-01-22 11:59:42

    Jeżdżę autobusem sporadycznie ale każdym razem obserwuję pasażerów i przynajmniej 30 % nie kasuje czytaj nie ma biletu a po 22 mam wrażenie że 80- 90 % jedzie bez biletu ale za to z jakimś alkoholem za pazuhom, nadmienię że po 22 przez okres 2 lat nie miałem kontroli biletów po 22 ,tu należy szukać pieniędzy a nie w likwidacji i tak małej ilości kursów .
    Pozdrawiam kierowców .

    97 18
  • ~norton 2020-01-22 12:00:04

    Dobrze, że dotarło wsparcie z SM - policjanci mogli by sobie nie poradzić

  • ~sjah 2020-01-22 14:04:20

    @Specc

    Wystarczy jeden awanturnik żeby zrobić komuś krzywdę. Reakcja służb jak najbardziej prawidłowa.

    74 18
  • ~artefaks 2020-01-22 15:15:26

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    5 7
  • ~BLCVK 2020-01-22 17:53:18

    Panie, Specc
    Jeśli nie wie Pan jak wyglądają procedury policyjne, to tak na prawdę nic nie masz do gadania, przypomnę że akcja dzieje się pod komendą policji, narzekasz na 2/3 jednostki, gdzie lepiej żeby przyjechało więcej i by mieli pewne bezpieczeństwo. Mnie jednak cieszy fakt że policja reaguje w jakikolwiek sposób by zapobiec strat.

    48 12
  • ~hujozzi 2020-01-23 05:04:42

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    3 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem dni elektrowni w Rybniku są policzone?




Oddanych głosów: 1155