zamknij

Wiadomości

Akcja na rynku. Puść ocenzurowany utwór Kazika!

2020-05-17, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Jest akcja na rynku. Dzisiaj będzie tam kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Organizatorka Lyski Rock Festiwal ma pomysł, by przyjść w tym czasie na rynek i odtworzyć tam z komórek ocenzurowany przez radiową Trójkę utwór Kazika – „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Reklama

Takiej afery w Polsce jeszcze nie było. Zniknęła piątkowa Lista Przebojów Radiowej Trójki. Stało się to po tym, jak najnowsze notowanie wygrał utwór Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” jawnie odnoszący się do Jarosława Kaczyńskiego i jego wizyty na cmentarzu, by odwiedzić grób swojej matki. To jego komentarz odnośnie tego, że prezes PiS nie bacząc na obostrzenia związane z koronawirusem, postanowił złamać zakaz.

Zobaczcie teledysk:

Na Trójkę posypały się gromy, w słowach nie przebierają politycy, dziennikarze czy ludzie kultury. Stacja broni się tym, że doszło do manipulacji przy liczeniu głosów, jednak mało kto daje temu wiarę.

Z tego powodu rozgłośnię opuściła legenda – Marek Niedźwiecki. Wielu internautów zapowiedziało swój rozbrat z Trójką. Oni również nie szczędzą cierpkich słów w kierunku radia.

Pojawiają się też pierwsze akcje mające uświadomić, że kultura nie ma barw politycznych. Z inicjatywą wyszła Sylwia Stempniak, organizatorka Lyski Rock Festiwal.

- Wiecie pewnie, co się wydarzyło po piątkowym notowaniu Lista Przebojów Trójki. Jako nowość do notowania wszedł utwór Kult od razu wskakując na miejsce I. Następnego dnia notowanie zniknęło ze strony Programu Trzeciego Polskiego Radia, w odpowiedzi na cenzurę z tej stacji odszedł człowiek legenda Marek Niedźwiedzki.

 

Wpadliśmy na pomysł. Ponieważ kultura nie ma barw politycznych, może pokażmy w ramach protestu przeciw cenzurze w mediach i o 17.00 odpalmy wszystko, co mamy i puśćmy ten utwór. Niech się niesie – pisze.

Pierwsza odsłona tej akcji ma nastąpić dzisiaj na rybnickim rynku. O godzinie 17.30 będzie tam Rafał Trzaskowski – kandydat na prezydenta RP. Organizatorka akcji jednak zaznacza, że uczestnicy będą zbierać się już o 17.00.

- Jeśli ktoś będzie na tym spotkaniu albo ma ochotę przywitać go tym kawałkiem to może się tam spotkajmy w maseczkach i bezpiecznych odległościach. Akurat tak wyszło, że pan Trzaskowski jest pierwszym politykiem, który przyjedzie do Rybnika po wydarzeniu w Trójce. Kultura jest apolityczna. Co Wy na to? - dodaje Sylwia Stempniak.

Kto z Was planuje wpaść dzisiaj na rynek w Rybniku?

Oceń publikację: + 1 + 325 - 1 - 216

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (64):
 • ~bikerek 2020-05-17 12:13:10

  Krzysztof Panek z Polsatu wyjaśnia:
  "Wiem, długie, ale znajomy z branży muzycznej uświadomił mi, że przynajmniej w jednym aspekcie sprawy kompletnie sie myliłem, że nie było żadnego ukrywania wyników głosowania słuchaczy na listę przebojów „Trójki”. TU CYTAT (zaznaczyłem kapitalikami, że cytat dla dziennikarzy, którzy robią ze mnie znawcę Trójki): z wiadomości na priv: „Od początku istnienia Listy Trójki słuchacze mogą głosować wyłącznie na utwory, które są w tak zwanych propozycjach do listy przebojów. Te propozycje są układane przez Niedzwiedzkiego, do którego kilka lat temu dołączył Baron. Słuchacze nie mieli nigdy możliwości wpływać na ich kształt. Są to wyłącznie decyzje prowadzących, którzy przy ich układaniu kierowali się swoimi, nietransparentnymi kryteriami i motywami, a przecież powinno to być przejrzyste skoro obecność na liście Trójki to potężna promocja dla artystów i ich wydawców.
  Piosenka Kazika nie była podana w propozycjach do ostatniej listy, a jednak nagle okazało się, że wygrała całe notowanie. To pierwszy taki przypadek w dziejach tej audycji. Jako że jest ona poddana pełnej kontroli przez Niedzwiedzkiego nie stało się to przypadkiem, że złamał on ustalony przez sobie regulamin. Oznacza to prawdopodobnie, że podjął decyzję o odejściu z Trójki i chce to zrobić w nimbie męczeństwa. Bo przecież wiadomo, że taka zagrywka nie zdarzyłaby się z piosenką Zenka i chodziło tylko i wyłącznie o zadymę antykaczyńską. Podobnie zachowywał się na antenie Mann przed odejściem z tej stacji. Wyraźnie trzeba podkreślić, że od kiedy wszedł system internetowego głosowania, nawet technicznie nie było możliwe głosować na piosenkę, której nie było w tzw. propozycjach, a tego numeru Kazika tam nie było, dlatego o tym, że znalazła się w notowaniu na pewno nie zdecydowali słuchacze” EDIT: Sprawa nabiera rumieńców. Okazuje się, że i w wolnej Polsce piosenki już znikały "

 • ~Trop leminga 2020-05-17 12:16:02

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  25 72
 • ~bikerek 2020-05-17 12:21:42

  No sam Kazik śpiewał utwór "Artyści"
  "Wszyscy artyści to prostytutki
  W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
  To wszystko się tak cyklicznie powtarza
  Czas nadziei, człowiek z żelaza
  Wodzowi rewolucji do pasa się kłaniam
  Mecenas daje złoto, mecenas wymaga
  Ten system musi upaść, teraz i zaraz
  Śpiewane na koncercie w koszarach

  Czy Ty to widzisz?
  Czy się nie wstydzisz? 2x
  A słyszę, że mówią, że robią to co chcą 4x

  Wszyscy artyści to prostytutki
  W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
  Trzecia Rzeczpospolita, Polska Ludowa
  To samo od nowa, to samo od nowa
  Przepraszam, czy mogę sobie zrobić zdjęcie z Panem
  Ja i koleżanka, niedźwiedź, Zakopane
  Swoją pracą na scenie chcę osiągnąć swój cel
  Order Orła Białego, budowniczy PRL

  Czy Ty to widzisz?
  Czy się nie wstydzisz? 2x
  A słyszę, że mówią, że robią to co chcą 2x
  A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą 2x

  Wszyscy artyści to prostytutki
  W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
  A jedne są lepsze, a drugie są gorsze
  A gorsze są tańsze, a lepsze są droższe
  Wszyscy artyści to prostytutki
  W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
  A jedni są lepsi, a drudzy są gorsi
  A gorsi są tańsi, a lepsi są drożsi

  Czy Ty to widzisz?
  Czy się nie wstydzisz? 2x
  A słyszę, że mówią, że robią to co chcą 2x
  A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą 2x "

  95 57
 • ~Maksymilian Popeć 2020-05-17 12:21:57

  Ja rozumiem jakby odstrzelili Kazika jak zwykłego dzika... mogła by być afera. A tak? Wróciła normalność, od której przez ostatnie 30lat się nieco odzwyczailiśmy. Ludzie czym tu się podniecać? W autorytarym, reżimowym i policyjnym państwie takie działania to przecież nic niezwykłego...

 • ~Heina aus Pitolowa O/S 2020-05-17 12:26:58

  Na foto echtich dwa gorole.

  54 78
 • ~bikerek 2020-05-17 12:29:08

  "Resortowe Dzieci- Media"
  Marką „Trójki” stał się twórca listy przebojów Programu Trzeciego - Marek Niedźwiecki. Absolwent Politechniki Łódzkiej nie został budowniczym, zgodnie z zawodem, lecz radiowcem. Zaczynał w studenckim radiu Żak. Pracę w „Trójce” zaczął w cztery miesiące po wprowadzeniu stanu wojennego, 1 kwietnia 1982 roku. Prowadził festiwale, w tym Sopot w 1985 roku. Na wizji pojawiał się po zaproszeniu go do „Magazynu 102”. Według dokumentów komunistycznych służb specjalnych Marek Niedźwiecki został zarejestrowany jako kontakt operacyjny wywiadu PRL o kryptonimie „Bera”, nr rejestracyjny 1784533. Materiały tej sprawy zostały zniszczone 17 stycznia 1990 roku. Dwa tomy akt wytworzonych w jej trakcie przez funkcjonariuszy Departamentu I MSW „nie przedstawiają obecnie wartości operacyjnej”, jak napisał kpt. Zbigniew Klimas w postanowieniu o zniszczeniu akt sprawy czynnej. Niszczenie teczek wywiadu komunistycznego, w tym KO „Bera”, zatwierdził płk Bronisław Zych, dyrektor Departamentu I MSW.

 • ~VeB 2020-05-17 12:33:34

  A co to ma wspólnego z Trzaskowskim?! Gościu przyjedzie zupełnie w innym celu w nowej roli a wy mu będziecie puszczać MP3 z telefonów.
  Nie słuchać tej gównianej trójki i sami zdechną ,proste jak budowa cepa ,odchodzą gwiazdy jak Niedźwiedzki czy Mann zaraz odejdą i sponsorzy.

  Ja słucham non stop Antyradia i jest super.

 • ~Lukasz570 2020-05-17 12:35:13

  ~bikerek - dobrze że jest ktoś kto podaje prawdziwe merytoryczne fakty, a nie znowu zacheca do HEJTU, złości i aferkowego tematu na niedziele.

  79 37
 • ~Sylwia Stempniak 2020-05-17 12:39:52

  VeB. To pokazanie politykom po prostu że muzyka jest apolityczna i nie ma barw partyjnych. Skoro polityk który ubiega się o kandydowanie na urząd prezydenta akurat będzie dziś to warto Mu pokazać stanowisko ludzi dot.cenzury. Tyle.

  55 77
 • ~crun 2020-05-17 12:40:49

  Tylko PISowskie trole się wypowiadają :)
  przekupione ja reszta zyciowych nieudaczników

 • ~extraliga_2 2020-05-17 12:46:07

  Czy ten Marek Niedźwiecki to ten sam Marek Niedźwiecki, który w latach 80. został zarejestrowany jako kontakt operacyjny wywiadu PRL o kryptonimie „Bera”?

 • ~ 2020-05-17 12:47:55

  ogólnie szkoda że Kazik wziął się za politykę bo go szanowałam ale już robienie polityki na zmarłych jest przesadą dobrze że zostało to usunięte

 • ~bikerek 2020-05-17 12:48:55

  I kiedy myślisz że Pani Sylwia Stempniak robi to bezinteresownie, otwierasz jej TT i widzisz wpisy:
  - "II będzie Ale @trzaskowski_ zmiażdży @AndrzejDuda"
  - "Ja wspieram od lat PO ale wydaje mi się, że już czas żeby i ta partia posłuchała swoich wyborców. Od lat mówiło się, że @SchetynadlaPO
  nie nadaje się na szefa, że czas na młodsze pokolenie a co do kandydata to uważam, że jedynym który pokonać może @AndrzejDuda
  to @trzaskowski_ "
  - "Dla mnie idealne rozwiązanie. Pani marszałek rezygnuje A na jej miejsce wchodzi do gry @trzaskowski_
  który zgniotł @PatrykJaki
  W stolicy mądrze nie mniej z celnym punktowaniem I krzykiem choć kulturalnym."

  Można jeszcze więcej takich wpisów tej Pani znaleźć.

  To jest zwykła ustawka dla kandydata.

  89 78
 • ~ 2020-05-17 12:51:51

  kukiz kazik kto następny się zeszmaci?

 • ~Sylwia Stempniak 2020-05-17 12:55:10

  bikerek. Tak czułam. Czekałam. Gdyby dziś był ktoś z władzy to by pisali, że się łączy muzykę z polityką bo to za tej władzy trójka upada. Nie. Po prostu można w chwili gdy pojawia się tu kandydat od razu pokazać mu, że muzyka to nie cenzura. Tyle. Nie będę polemizować z nikim. Wydawało mi się, że po prostu fajna akcja pokazująca, że muzyka nie ma barw pis, po czy sld...ale widać, że nic nie można zrobić żeby nie usłyszeć hejtu.

  57 96
 • ~tf2 2020-05-17 12:57:33

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  14 14
 • ~bikerek 2020-05-17 13:02:03

  ~Sylwia Stempniak Ale akurat jak przyjeżdża Pani faworyt w wyborach.
  Mogła Pani zorganizować akcję popierającą kandydata R.T. ,a taka akcja z daleka śmierdziała ustawką.

  88 62
 • ~AFRO 2020-05-17 13:02:08

  @bikerek
  Tyle że Kazik był w propozycjach!

  Cała Twoja narracja o manipulacji i oszustwie jest rzeczywiście manipulacją i oszustwem!

 • ~crun 2020-05-17 13:02:41

  ~bikerek ~Trop leminga
  Najważniejsze ze Wasze elyty się bogacą :)
  "Majątek Rydzyka największy w historii. Zakonnik jest już wśród 100 najbogatszych Polaków"

  99 44
 • ~bikerek 2020-05-17 13:06:31

  ~crun Wasza stała narracja że wszystkiemu są winni Rydzyk i Kaczyński.
  Za nieudolną opozycję też odpowiadają.

  66 95
 • ~bikerek 2020-05-17 13:07:31

  ~AFRO Ty masz większą wiedzę niż dziennikarz. Szacun.

  43 70
 • ~obserwathor 2020-05-17 13:08:52

  akcja przeciw cenzurze, a wpis ~tf2 "pięknie " ocenzurowano,

  37 8
 • ~Sylwia Stempniak 2020-05-17 13:09:41

  bikerek. Ludzie. jaka ustawka?? Właśnie dobrze się składa, że to kandydat z pozycji przyjeżdża. Gdyby to był Prezydent Duda to bym usłyszała, że jest okazja "dołożyć" władzy. To pokazanie kartki temu kto będzie chciał podnosić rękę na media publiczne i je cenzurować. Kazik był w propozycjach i co rzadko się zdarza wskoczył od razu na miejsce 1. Gdzieś to śmiga w sieci jak Niedźwiedzki to zapowiada z typowym dla tej sytuacji jinglem radiowym. No nic. Nie mam zamiaru bić się z koniem. Uważam, że każdemu politykowi należy się słowo basta od cenzury. Dziś to powinien usłyszeć Rafał Trzaskowski bo akurat On jest dziś w Rybniku. Czy to jest jasne teraz?

  54 73
 • ~obserwathor 2020-05-17 13:09:44

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 7
 • ~Maksymilian Popeć 2020-05-17 13:10:23

  PRL zlikwidowali ich członkowie, od środka. Jakby ludzie zamiast do Solidarności zapisali się wszyscy do PZPR, to komuna upadła by znacznie szybciej. Teraz jest tak samo. W zasadzie tylko Gowin odwala jako taką dobrą, krecią robotę. Ten nasz PRL bis upadnie niestety z tego samego powodu co poprzedni - bida z nędzą, zadłużenie, zero kasy w budżecie.

  54 27
 • ~obserwathor 2020-05-17 13:13:27

  pozdrawiam zwolennika "wolności słowa", cenzora tego portalu za szybką i sprawna reakcję dotyczącą mojego wpisu

  31 11
 • ~AFRO 2020-05-17 13:13:50

  @bikerek
  Przecież możesz to bez problemu sprawdzić. Na facebooku sprawdź historię wpisów SP Records (np.: 9 maj godz 9:32). Jeśli już się upewnisz że pisałeś kłamstwa to je odwołaj. Wtedy zdecydowanie powiem Ci szacun.

  28 12
 • ~bikerek 2020-05-17 13:19:58

  A może na rynku puścili utwór Kultu - "Odejdę"?

  44 34
 • ~crun 2020-05-17 13:24:38

  ~bikerek
  "Twój ból jest lepszy niż mój" :) :) :)

  45 10
 • ~bikerek 2020-05-17 13:26:29

  ~AFRO Wydawnictwo SPRecords należy do byłego gitarzysty Kultu, więc co mieli napisać jak utwór się dzięki tej burzy dobrze promuje,

  30 38
 • ~tf2 2020-05-17 13:27:10

  Pytanie do cenzora - Pana redaktora: Jeżeli na waszą ankietę dorzucę pozycję, której nie było na liście i sprawię, że ta odpowiedź sztucznie uzyska 100%, to po usunięciu takiego ataku hackerskiego będziemy mieli do czynienia z cenzurą? Wg was tak.

  42 33
 • ~AFRO 2020-05-17 13:31:19

  @bikerek
  Nieważne co napisali, ważne kiedy: 9 maja informowali, że piosenka Kazika jest w propozycjach do Listy Trójki. To jak? Potrafisz się przyznać do kłamstwa?

  49 17
 • ~Franz Kawka 2020-05-17 13:32:06

  ~bikerek piszesz jak prawdziwa komuna. Nie odnosisz się do tego, że piosenka dostała najwięcej głosów, tylko zaczynasz atakować człowieka który ja puszcza. To są stare metody PZPR.

  54 28
 • ~bikerek 2020-05-17 13:33:30

  To taka sama g.wnoburza jak z festiwalem w Opolu 2017, gdzie artyści zbojkotowali ten festiwal, a za kilka miesięcy wszyscy wyciągnęli rączki po dużą kasę z TVP za granie na "Sylwester z dwójką"
  Za Sylwestra kasa z TVP im już nie śmierdziała Kurskim itp.
  Bo wszyscy artyści to .......

  57 36
 • ~bikerek 2020-05-17 13:34:48

  ~AFRO ja podałem tekst napisany przez dziennikarza o tej "aferze"

  34 33
 • ~AFRO 2020-05-17 13:39:00

  @bikerek
  Ale już wiesz, że to były kłamstwa. Zwyczajnie to po prostu przyznaj. Oczekujesz uczciwości sam też bądź uczciwy

  43 18
 • ~master4k 2020-05-17 13:51:42

  @ kukulka123

  Szkoda, że Kazik wziął się za politykę? Kpisz, czy o drogę pytasz? Masz w domu chociaż jedną jego płytę, czy non stop lecą "Oczy zielone"? Pomyliłaś chłopa z Zenkiem Martyniukiem.

  Obecna władza do tej pory miała z Kazikiem spokój i go nie ruszała, bo:
  1) kiedyś w jednym z wywiadów deklarował, że Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem Polski po 89 roku
  2) o Kaziku nie dało się powiedzieć, że ma jakieś upodobania polityczne, bo jechał równo po wszystkich (m.in. Wałęsa "100 milionów", SLD "Łysy jedzie do Moskwy", PSL "Lewy czerwcowy", Samoobrona "Pier***ę Pera", Prawica Olszewskiego "Ostateczny krach systemu korporacji", Kwaśniewski "Prezydent", Platforma "Układ Zamknięty".
  3) od dłuższego czasu siedział cicho, nie wychylał się (chociaż fani mieli mu to za złe), a takich rządzący tolerują i się ich nie czepiają.

  No ale już mu się ulało i poważył się skrytykować Najznakomitszego ze Znakomitych, a w Polsce 2020 taka zniewaga krwi wymaga. Ponadto doszło do tego, że jego kawałek wygrał z opus magnum pt. "Ostry cień mgły". No kto to widział?

  @ bikerek

  Zabawne, że cytujesz utwory, których sensu nawet nie rozumiesz.

  72 22
 • ~MaciejK 2020-05-17 13:53:51

  Nigdy nie lubiłem piosenek Kazika. Ale cenzura mnie brzydzi. I to co PiS zrobił z radiową Trójką. Zgnojenie takiej fajnej stacji

  71 34
 • ~crun 2020-05-17 13:58:25

  ~AFRO
  nie przeprosi,
  bo "wszystkie trole jak ~bikerek to ... "

  34 20
 • ~frbro 2020-05-17 14:20:52

  Uu widzę, że się władza wystraszyła, bo mimo że niedziela, to pełna mobilizacja trolli poszła.

  Rok 2020, 30 lat po komunie, a pracownicy radia ponoszą konsekwencje za niewygodny utwór popularnego w naszym kraju muzyka. Tłum przyklaskuje.

  65 31
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-05-17 14:20:52

  Nie rozumiem po cholere jest tam potrzebny Trzaskowski.

  Rozumiem, ze Kazik zrobil ten utwor na zlecenie PO?

  44 54
 • ~bikerek 2020-05-17 14:23:33

  ~crun Za co mam przepraszać niby? Podałem inny punkt widzenia, osoby z mediów bynajmniej nie związanych z PIS.

  28 50
 • ~bikerek 2020-05-17 14:24:39

  ~master4k Ty za to rozumiesz sens utworu.

  21 51
 • ~crun 2020-05-17 14:44:16

  @bikerek
  za to - kim jesteś,

  31 17
 • ~AFRO 2020-05-17 15:27:25

  @bikerek
  To nie jest inny punkt widzenia. To jest kłamstwo, które powielasz.

  37 16
 • ~sympatykrybnika 2020-05-17 15:44:43

  A Pani Jadwiga Emilewicz @JEmilewicz Minister Rozwoju @MinRozwoju @Porozumienie__
  na TT – Usunięcie piosenki Kazika z LP @RadiowaTrojka jest skandaliczne. Pamiętajmy, wirus atakuje płuca, a nie zdrowy rozsądek.
  Załącza oficjalne pismo do Pana Krzysztofa Czabańskiego Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych.
  https://twitter.com/JEmilewicz/status/1261950182054387712

  23 8
 • ~Abisall 2020-05-17 16:06:16

  @bikerek - co do "Piosenka Kazika nie była podana w propozycjach do ostatniej listy,"

  Post S.P Records z 9 maja 2020
  https://www.facebook.com/SP.Records.92/photos/a.150403625024643/3055263731205270/?type=3&theater

  Co do "znikania" utworów - zapewne będzie o Kukizie i Jathon kiedy Jathon uzuneła wszystkie utwory z grania - z tym że nie z powodu treści a tego że Kukiz wtedy prowadził kampanię wyborczą - jest róznica

  17 7
 • ~Abisall 2020-05-17 16:09:54

  "o 17.00 odpalmy wszystko, co mamy i puśćmy ten utwór. Niech się niesie – pisze."
  A czy zgoda od Kazimierza Staszewskiego na publiczne puszczanie utworu jest? Bo pan Staszewski tak raczej pryncypialnie podchdzi do tematu

  25 15
 • ~Rufin Bonk 2020-05-17 16:19:30

  PiS powinien wysłać Kazikowi bukiet kwiatów. Dobra zmiana się cackała się z komuchami jak z dziećmi przez pięć lat, a Kazio jedną piosenką wyczyścił polskie radio z czerwonych złogów.

  24 38
 • ~rybnikus 2020-05-17 16:20:34

  Brawo, tylko w Rybniku nie ma cenzury, sam Arteks to już powiedział.

  21 29
 • ~Dezed Dezed 2020-05-17 17:04:02

  Czy ktoś zauważył, że organizator festiwalu rockowego, pani Sylwia Stempniak, nie odróżnia Kazika od Kultu?

  30 14
 • ~sympatykrybnika 2020-05-17 17:57:15

  • Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, przedstawiciel Kukiz'15 złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej. To pokłosie „anulowanego” notowania Listy Przebojów, wygranego przez najnowszy utwór Kazika Staszewskiego.
  • Juliusz Braun, członek RMN z rekomendacji PO zapowiedział poparcie wniosku.
  • Joanna Lichocka inny członek Rady, posłanka PiS, wyraziła jednak wsparcie dla Agnieszki Kamińskiej i Tomasza Kowalczewskiego, dyrektora Trójki. „Mają trudną pracę, narażeni są na ataki z różnych stron. W tej sprawie mają rację”.
  • Krzysztof Czabański, szef RMN, stwierdził, że „głosowanie na piątkową Listę Przebojów Trójki w jakiś sposób zostało zmanipulowane” a „wyniki faktyczne były inne niż te podane na antenie”.
  • Elżbieta Kruk eurodeputowana PiS jest piątym członkiem RMN.

  10 9
 • ~Sylwia Stempniak 2020-05-17 20:09:36

  Dezed Dezed .Na profilach jest wszędzie dobrze. Tu nie zdążyłam poprawić przed publikacją. Złej baletnicy rąbek u spódnicy przeszkadza. No nic. Czekam na Pana inicjatywę. Najfajniej się siedzi przed monitorem i krytykuje. Ale mnie jakoś to nie rusza. Miłego;)

  9 15
 • ~Franek7 2020-05-17 20:18:03

  W PiSowskim kotle aż kipi. Trolle dwoją się i troją ze u jakoś uzasadnić i rozmydlić tą skandaliczną sytuację. No cóż, jeśli chodzi o standardy demokracji i wolności to pod rządami PiS spadliśmy w rankingach gdzieś w rejon Somalii i Bangladeszu. Prezydent udaje że go nie ma i niczego nie widzi. Nie zabiera głosu w sprawie wczorajszego gazowania spokojnych ludzi w Warszawie. W ogóle nie reaguje na te wszystkie skandaliczne sytuacje. Czeka w zaciszu na wybory i walczy z ostrym cieniem mgły... Na szczęście wszedł do gry nowy zawodnik, który już widać że go ogra. I dobrze bo aż serce boli patrzeć co wyprawia wraz z PiSem Adrian...

  25 20
 • ~Franek7 2020-05-17 20:50:34

  Uwaga, jest już nowa lista przebojów radiowej trójki ( ( po weryfikacji na Nowogrodzkiej):

  1. „Bez żadnego trybu”- ( Jarosław Kaczyński)
  2. „Gaz na ulicach”- ( Joachim Brudziński)
  3. „ Ostry cień mgły”- ( Andrzej Duda vel Długopis)
  4. „ Znowu w życiu mi nie wyszło” - ( Jacek Sasin )
  4. „ To nie ja” Jacek Sasin
  5. „Niewiele ci mogę dać”- ( Mateusz Morawiecki)
  6. „Jak słodko zostać świrem”- ( Antoni Macierewicz)
  7. Mniej niż zero”- Zbigniew Ziobro
  8. „ Przez twe oczy zielone”- ( Jacek Kurski)

  Głosujcie...

  35 20
 • ~Jacek Kamiński 2020-05-17 21:08:42

  kukulka 123
  na zmarłych to kto inny politykę robił. Przypomnij sobie szopkę z tzw. zamachem smoleńskim, macerewiczowska komisję badania wypadków lotniczych, w której nikt nie miał doświadczenia w tej dziedzinie, polityczne wykorzystywanie tragedii każdego 10 w każdym miesiącu.

  24 15
 • ~rosthost1 2020-05-17 22:20:11

  ~Jacek Kamiński - załatw wrak od Rosjan to będzie po dyskusji. Po co im ta kupa złomu od 10 lat. No może 8 jak zakończyła Anodina śledztwo.

  11 7
 • ~ 2020-05-17 23:32:58

  Haha ogólnie napisze tylko że PisPo to samo zło....
  Dziennikarzyna który dostał robotę za komuny w radiu...czego by się po nim spodziewać.. Myślicie ze za komuny trafił tam z przypadku i w latach 80tych to on sam w swojej osobie pozwalał puszczac sobie "niegrzeczne"pisosenki wywracające ład.. Haha ...tam w mediach nic nie dzieje się z przypadku... Tak samo jak kulczyk nie został z przypadku i ciężkiej pracy milionerem.. Tak samo on nie był pewnie w tym radiu przypadkiem...ciekawe tylko kim zasłużonym był tatuś...
  GDYBY KOMUNA UPADŁ A NIKT BY DZIŚ O NIM NIE PAMIĘTAŁ, A TAK HYDRA DALEJ WALCZY.
  swoją drogą po upadku komuny polsat i Polonia1 to były telewizje wysoko postawionych oficerów słóżb wojskowych... W latach 90tych oficerowie Polsatu i Polonia1 prowadzili zażartą wojnę między sobą o rynek medialny w pl... Tak że Polonia1 znikła z rynku.

  7 10
 • ~Franek7 2020-05-18 07:33:49

  Szymonie drogi. W 90 roku kupiłem samochód marki Fiat 125p, którym wcześniej jeździł partyjny dygnitarz. Uważasz, że nie było w tym przypadku? Tak się rodzą teorie spiskowe niepoważnych ludzi.

  9 9
 • ~entropia 2020-05-18 08:12:25

  Kto podniesie głos na Prezesa Polski temu Prezes Polski ten głos odbierze ! hahaha putinada bez trzymanki, gdy tą Władzę w końcu się zmieni i postawi przed Trybunałem Stanu i prokuraturą trzeba będzie ichnie tzw. media publiczne zaorać do gołej ziemi i zasypać wapnem dla pewności

  14 11
 • ~Jacek Kamiński 2020-05-18 17:56:22

  do rosthost 1:
  Ja mam ściagać wrak Tupolewa? Chyba cię powaliło? Przecież to była obietnica PIS z 2015 roku, a ja z tym towarzystwem nie miałem ani nie mam nic wspólnego!
  P.S. Wyciągąnie tej kompromitacji własnego obozu politycznego świadczy o twej inteligencji.

  4 4
 • ~ 2020-05-18 23:02:19

  przy tej sprawie redaktor Marek Niedźwiedzki ( a może Niedźwiecki jak pisze autor artykułu ) zrobił z siebie męczennika, ciekawe, że gdy przed laty władza zakazała emisji piosenek Manamu, którego utwór To Tylko Tango był właśnie na pierwszym miejscu listy trójki, prowadzący ją redaktor siedział cicho jak mysz pod miotłą i nie protestował, a kiedy w latach 90 wraz z redaktorem Mannem odeszli tworzyć swoje prywatne radiowe biznesy, to było ok, jak interesy nie wypaliły i wrócili na swoje dawne ciepłe posadki w publicznym radiu, to też było ok, a teraz już nie,
  przy okazji , w okresie zakazów dawanie pożywki opozycji (chodzi mi o zdarzenia o których spiewa Kazik), jest co najmniej nie na miejscu, ale tez robienie z tego "wielkiego" przeboju", dla zaistnienia w mediach też średnio mi sie podoba, a także robienie z siebie Zbowidowców przez redaktorów, Mann jako emeryt i tak zapewne wktótce pożegnałby się z radiem, a tak zrobił to w atmosferze skandalu, a Niedźwiedzki niebawem zapewne wypłynie w jakiejś komercyjnej stacji, ciekawe na jak długo ?

  3 4
 • ~ 2020-05-18 23:11:23

  łatwo robi się z siebie działacza, kiedy nie ma się zbyt wiele do stracenia, a można dużo zyskać

  2 3
 • ~Arteks 2020-05-18 23:16:03

  @ursus - nikt nie robi z siebie żadnego męczennika. Gdyby to Niedźwieckiemu zwisało to by sobie dalej robił tę swoją listę do zasłużonej emerytury. Nikt by się nie dowiedział, że piosenka na którą głosowali słuchacze - nie może być na 1 miejscu i jest gdzieś w końcówce. Ale jest osobą uczciwą i powiedział NIE na tę próbę oszustwa i politycznej ingerencji. I nie z powodu tego, że artysta próbował kogoś obrazić, nie że użył wulgaryzmu tylko aluzyjnie przywołał sytuację z świąt wielkanocnych kiedy jeden człowiek w naszym państwie wraz z obstawą mimo zakazów - mógł odwiedzić grób swojej matki. Takich ludzi jak Niedźwiecki za ten gest będzie się jeszcze bardziej szanowało niż za jego wielki wkład w popularyzację współczesnej muzyki.

  3 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2549