zamknij

Wiadomości

Agnieszka Skupień: „Trzeba otwarcie mówić o tym, kim się jest”

2020-12-02, Autor: Redakcja

Finansowanie sportu w Rybniku, powołanie nowej spółki miejskiej, budowa kopalni Paruszowiec oraz granice między prywatnością a życiem zawodowym urzędników – to niektóre z tematów najnowszego wydania „Dziękuję, nie słodzę”, którego gościem była Agnieszka Skupień – rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika.

Reklama

Wacław Wrana rozpoczął rozmowę z Agnieszką Skupień od pytania, czy „zła prasa” jaką ma Rybnik w mediach ogólnopolskich z powodu zapowiedzi likwidacji dotacji dla klubów sportowych, nie zniweczy wysiłków promocyjnych miasta ostatnich lat, między innymi poprzez udział Rybnika w serialu „Diagnoza”?

- Brak środków na sport czy przekroczone normy czystości powietrza to jest zawsze trudny dla miasta moment. Jakie będą konsekwencje tej sytuacji kryzysowej i czy udało nam się z niej wyjść obronną ręką, okaże się dopiero po jakimś czasie. Nikt nie chce takie rodzjau kryzysów i nikt ich nie szuka. To się niestety zdarza, zdarza się wszystkim. Czas pokaże jakie rozwiązania dla rybnickiego sportu uda się wypracować – odpowiedziała Agnieszka Skupień.

Dalsza część rozmowy poświęcona była powołaniu nowej spółki – Rybnicki Sport oraz informacjom o tym, że spółka Bapro, która chce budować kopalnię Paruszowiec, nie ma gwarancji odbioru odpadów.

Prowadzący rozmowę spytał również, czy tak wysoko postawiona urzędniczka jak Agnieszka Skupień, powinna otwarcie manifestować swój światopogląd i poglądy polityczne? Było to nawiązanie do wsparcia udzielonego przez urzędniczkę Strajkowi Kobiet i publikacji na Facebooku symbolu błyskawicy.

- Poczułam, że dotarłam do takiego momentu, że trzeba otwarcie mówić o tym, kim się jest i czego się od życia oczekuje, z pełnymi tego konsekwencjami. Są takie momenty, gdy nie można już milczeć. Ja generalnie jestem za życiem, ale za wyborem kobiet. I nieustannie będę powtarzała, że „tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” - odpowiadała Agnieszka Skupień.

Zobacz co jeszcze powiedziała na ten temat rzecznik prasowa magistratu, oglądaj wydanie „Dziękuję, nie słodzę” z Agnieszką Skupień:

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 57

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~piotruos 2020-12-02 15:02:49

  Program "diagnoza" kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Skoro tak promował nasze miasto to gdzie Ci wszyscy inwestorzy albo ile miasto zarobiło na tych turystach odwiedzających Rybnik. Jaki Prezydent takie inwestycje jedna wielka PORAŻKA ! ! !

 • ~ 2020-12-02 15:20:47

  Wysiłki promocyjne miasta niweczą:

  -Prymitywni kopciciele, którzy tworzą wizerunek Rybnika jako miasta najbardziej zasmrodzonego w Polsce
  - Banda półgłówków pod ziemią bijąca się członkami po twarzach a w wolnej chwili srająca w kaski
  - Prezydent i jego 0,49

  kwestia dotacji dla klubów sportowych jest na prawdę drugorzędna w tych warunkach. W oczach Polski, o ile ktoś w ogóle dostrzega Rybnik, to miasto brudu i smogu a od niedawna seks skandali na kopalniach.

 • ~MatiW 2020-12-02 15:50:35

  Ja się akurat z panią rzecznik zgadzam. Otwarcie trzeba dzisiaj mówić o swoich poglądach, a nie być kolejnym hipokrytą, przykład europosła z Węgier. I w ogóle rola rzecznika jest bardzo niewdzięczna, bo czy chcielibyście tłumaczyć się z wszystkiego, a czasem nawet z rzeczy na które miasto nie ma wpływu? Mądra i piękna kobieta.

  53 50
 • ~rzyt 2020-12-02 16:06:58

  Respekt dla Pani rzecznik. Być rzecznikiem takiej/takiego władzy/prezydenta jest naprawdę trudno. Ciągle musi radzić sobie z rączym bykiem z koridy, który nie ma sprecyzowanego planu jak postępować na arenie.

  57 17
 • ~pprywatne 2020-12-02 16:40:07

  Pamiętam wypowiedzi Pani Agnieszki dotyczące problemu meneli zamieszkujących w boksach przy "centrach przesiadkowych" o raz zapaskudzone rybnickie ławki.

  42 4
 • ~Społeczny Rybnik 2020-12-02 22:18:00

  "Prowadzący rozmowę spytał również, czy tak wysoko postawiona urzędniczka jak Agnieszka Skupień, powinna otwarcie manifestować swój światopogląd i poglądy polityczne? "
  Pani Rzecznik, z całym szacunkiem jest Pani osobą publiczną i jako osoba publiczna doskonale Pani wie, że Prezydent i Pani jako jego reprezentantka powinniście służyć, tak służyć odpowiedzialnie całemu społeczeństwu.
  W momencie kiedy ignorujcie zalecenia medyków w zakresie ochrony zdrowia i życia mieszkańców uczestnicząc w zgromadzeniach, moim zdaniem
  postępujecie nieodpowiedzialnie.
  Dzisiaj odnotowano 609 przypadków zgonów związanych z koronawirusem.
  Co do wyrażania opinii i poglądów ma Pani rację, tylko trzeba rozważyć kiedy i w jakich okolicznościach.

  32 12
 • ~Veritas 2020-12-02 23:31:32

  Podobało mi się kilka wypowiedzi i proszę o wyjaśnienie, bo nie bardzo rozumiem.
  Jak mam rozumieć stwierdzenie, że środowisko sportowców użyło „emocjonalnych argumentów"? To co, nakrzyczeli na Pana Prezydenta czy jak?
  A jeżeli zbierze się inna grupa mieszkańców i użyje „emocjonalnych argumentów” to co Prezydent zrobi?

  25 4
 • ~górnik z radlina 55 2021-02-05 00:53:03

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 0
 • ~salome 2021-02-20 12:44:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 691