Kultura, rozrywka i edukacja

„Mityng z Olimpijczykiem”: sprinter, a do tego muzyk i tancerz

2011-10-17, Autor:
Już w najbliższą środę zaplanowano kolejny „Mityng Sportowy z Olimpijczykiem”. Tym razem miłośnicy sportu porozmawiają z Marcinem Urbasiem, wybitnym sprinterem.

Marcin Urbaś to uznany polski sprinter, olimpijczyk z Sydney i z Aten. W 1999 roku zajął piątą pozycję na Mistrzostwach Świata, a w 2004 na Halowych Mistrzostw Świata zdobył szóste miejsce. Zasilił również skład polskiej sztafety sprinterskiej, która na Mistrzostwach Europy w Monachium, w 2002 roku otrzymała srebrny medal. Dwukrotnie stanął na podium Halowych Mistrzostw Europy – w 2002 roku, w Wiedniu zdobył złoty medal (tam ustanowił rekord Polski w biegu na 200 metrów, w hali – 20,55 s.), a trzy lata później, w Madrycie wywalczył brązowy medal.

Warto dodać, że Marcin Urbaś ustanowił również rekord Polski w biegu na 200 metrów, na stadionie otwartym. Uzyskując czas 19,98 sekund został drugim w historii białym człowiekiem, który przekroczył barierę 20 sekund.

Sprinter zakończył karierę sportową w kwietniu 2009 roku.

Sport to nie jedyna dziedzina, w której dało się poznać talent Marcina Urbasia. Od kilku lat sportowiec realizuje się jako wokalista rockowego zespołu Sceptic. Wystąpił również w dziesiątej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Spotkanie odbędzie się w środę, 19 października, o godzinie 11:15, w Fundacji Elektrowni Rybnik (ul. Podmiejska).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0