4JetTeam Rybnik z trzema pucharami we Wrocławiu

2018-05-13, Autor:

Drużyna 4JetTeam Rybnik, nad którą patronat medialny sprawuje nasz portal, rozpoczęła sezon od startu w pierwszej rundzie mistrzostw Polski w skuterach wodnych. Zawody zostały rozegrane we Wrocławiu przy moście Trzebnickim.

Przypomnijmy, że prezesem i założycielem grupy 4JetTeam jest rybniczanin, Sławomir Kolenda. W jego drużynie kolejny sezon występują Marcin WęgrzykPatryk Kolenda. Są jednak dwie nowe twarze - Alan Kołodziejek (dwukrotny mistrz Polski z sezonu 2017) i Leonas Gediminas z Litwy (obecny mistrz Europy).

We Wrocławiu drużyna 4JetTeam z Rybnika zgarnęła trzy puchary. – To duży sukces naszego teamu, ale mieliśmy również trochę pecha – powiedział Sławomir Kolenda, który zwrócił uwagę na awarię Alana Kołodziejka w klasie limited oraz dyskwalifikację 18-letniego Patryka Kolendy za ominięcie złej boi spowodowane uniknięciem kolizji z zawodnikiem, który stanął na jego drodze.

Jednak w pozostałych klasach udało się uzyskać bardzo dobre lokaty i puchary. W klasie Stock Alan Kołodziejek był drugi, a Marcin Węgrzyk trzeci. Z kolei w klasie Limited wygrał Leonas Gediminas z Litwy. Tym samym 4JetTeam okazał się jedynym klubem na pierwszych zawodach z trzema pucharami.

W zawodach we Wrocławiu wysokie lokaty zajęli również zawodnicy z innych klubów w Rybniku. Klasę Spark wygrał Damian Malgrab (Moto H2O Rybnik), a drugi był Arkadiusz Jenek (niezrzeszony). Piąte miejsce zajął Mariusz Malgrab, a siódme - Arkadiusz Małolepszy. Z kolei w amatorskich zawodach Ladies Sea-Doo Cup bezkonkurencyjna okazała się Amanda Karasek.

Rozmowa z prezesem i założycielem grupy 4JetTeam, Sławomirem Kolendą:

Jak minęły przygotowania do sezonu 2018?

Przygotowania zaczęły się jesienią i trwały do ostatnich godzin przed pierwszymi zawodami.

Jak udało się Panu namówić do startów w 4JetTeam nowych i jednocześnie tak utytułowanych zawodników?

W ubiegłym roku byłem obecny na wszystkich ważnych zawodach skuterów wodnych w kraju oraz zagranicą. Poznałem naprawdę dużo dobrych i ambitnych zawodników z wieloma tytułami. Podczas mistrzostw Europy w Austrii zaprzyjaźniliśmy się z Alanem Kołodziejkiem, dwukrotnym mistrzem Polski 2017, młodym, zdolnym i ambitnym zawodnikiem, któremu bardzo podobały się moje pomysłu na stworzenie profesjonalnego zawodowego temu. Alan zaprosił do nas Leonasa Gediminasa z Litwy, mistrza Europy z 2017.

Jakie stawiacie sobie cele na sezon 2018?

Cele ambitne. Na pewno interesuje nas mistrzostwo Polski oraz wysokie lokaty w mistrzostwach Europy oraz świata, w których będziemy brali udział.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć Was w jakichś zawodach na Zalewie Rybnickim?

8 września na zalewie w Rybniku zostanie rozegranie finał mistrzostw Polski.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 3