zamknij

Wiadomości

23. finał WOŚP: zagrają m.in. The October Leaves, Sari Ska Band i Underground

2015-01-07, Autor: Adam Doliba
Przed nami 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne imprezy w naszym mieście zostaną zorganizowane na Kampusie przy ul. Rudzkiej. W tym roku po raz pierwszy 10 wolontariuszy z naszego miasta będzie testowało system zbiórki za pomocą terminali płatniczych.

Reklama

Koncert finałowy WOŚP odbędzie się w niedzielę 11 stycznia na Kampusie. Zagrają The October Leaves, Dzioło Band, Sari Ska Band, Underground i Ziemia Zakazana. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.


W tym roku WOŚP gra „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

>> Rywalizacja, zabawa i „selfie” - Kosmiczny Mecz 2014 przeszedł do historii. Ile zebrano pieniędzy?

Imprezy organizowane w Rybniku przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- klub VIP - 8 stycznia: BomBol/Ludwik, Kazik Żory, Seban, Artur ''Świstak'j Jakóbczyk, Cziken, W.R&NL,
- Nowinianka - 9 stycznia: The white Raven, Digitus Medius, Turbojanusz,
- Pub Corvetta - 9 stycznia: Regal Blue,
- Desperat Pub - 9 stycznia: Rethorn, Hornes Cage,
- Pub Cadilac - 9 stycznia: karaoke z Puckiem i Fickiem,
- Żelazna - 10 stycznia: G.R.A.D.,
- klub VIP - 11 stycznia: Pro creation, Pigs in tank, Drive by.

Kampus, 11 stycznia – finał WOŚP w Rybniku:
10:00-13:00 - maraton fitness w BestFit Club,
14:00-16:00 - pokaz straży pożarnej, ratownictwa medycznego, pokazy militarne, wystawa rybnickich klasyków,
16:00 - The October Leaves,
17:00 - Dzioło Band,
18:00 - Sari Ska Band,
19:00 - licytacje,
19:30 - Underground,
20:30 - światełko do nieba,
20:40 - Ziemia Zakazana.

Prowadzenie koncertu: Pucek i Ficek.

W tym roku będzie można wylicytować m.in.:
– bon na wykonanie tatuażu w Prykas Tattoo Studio (19:00),
– voucher na prawo jazdy kategorii B ufundowany przez OSK Instruktor (19:00),
– wynajęcie motoru WFM do sesji zdjęciowej,
– gadżety od Kacpra Woryny,
– gadżetu z meczu Polska vs. Reszta Świata z autografami (plastrony, koszuli itp.),
– liczne gadżety z autografami znanych osób.

Koncert 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rybniku jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Rybnika.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
 • ~dociekliwy 2015-01-07 09:12:10

  Zestaw kapel całkiem sympatyczny. Zanim jednak wrzucimy parę złotych do puszki Jurka zachęcam do poczytania sobie o Złotych Melonach, Mrówkach Całych i innych Jasnych Sprawach wokół WOŚP. Po tym jak Owsiak przegrał niedawno wytoczony przez siebie proces sądowy o zniesławienie z blogerem Piotrem Wielguckim na jaw wychodzą powoli niezwykłe informacje o interesach małżeństwa Owsiaków: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/228321-coraz-wiecej-pytan-wokol-owsiakow-wosp-zlotego-melona-i-mrowki-calej-owsiak-sam-sie-zatrudnial-i-sam-sobie-wyplacal-wynagrodzenie Przed przeczytaniem proszę sobie usiąść. Jak ktoś jest wiernym wyznawcą Owsiaka i nie chce, żeby mu się świat zawalił, to lepiej niech nie czyta. Mały cytat jako próbka: „Jerzy Owsiak sam siebie zatrudniał na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłacał wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego – pisze bloger” :)

  23 0
 • ~Gosik321 2015-01-07 10:04:15

  Najważniejsze że Dzioło po kilku latach znów pojawi się w Rybniku:)
  Co do Owsiaka to nie wnikam w szczegóły, ale moim zdaniem odwala kawał dobrej roboty i nawet jakby sobie coś odpalił...co z tego(TO JEST MOJE ZDANIE!!!). Bez niego wyposażenie polskich szpitali przypominało by warunki jak w Ugandzie czy jakimś innym zadupiu w trzecim świecie. Teraz przynajmniej dzieciaczki mają szansę na jakieś leczenie. Długo by pisać o tym. Lepiej się ludziska zorganizujmy w jakiś sposób i zacznijmy walczyć z tym jak nas nasze piękne państwo okrada z grubej kasy. Do wrzucania na Wośp nikt nikogo nie zmusza. Ja się dorzucę, bo wierzę, że dzięki temu w przyszłości moje dziecko będzie miało większe szanse w razie jakichkolwiek problemów. A jeśli poszło by to do Owsiaka(choć nie twierdzę, że tak będzie)na zdrowie mu! Lepiej jemu niż jakiemuś cholernemu ministrowi.

  0 2
 • ~dociekliwy 2015-01-07 11:40:03

  „Co do Owsiaka to nie wnikam w szczegóły, (…)”. No właśnie chyba warto wniknąć w szczegóły. Nie chodzi tu tylko o to, ile Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak zarabiają na WOŚP oraz spółkach i firmach z WOŚP powiązanych (LN-O, która samą siebie w WOŚP zatrudniła, zarobiła w Fundacji co najmniej 1,5 miliona złotych w ciągu ostatniej dekady). Chodzi też o to jaka część zebranych przez Fundację pieniędzy jest marnotrawiona. Kilka milionów złotych rocznie kosztuje organizacja Przystanku Woodstock, Przystanek jest finansowany przez WOŚP. Kolejne miliony rocznie pochłania utrzymanie całej administracji – biura Fundacji, w której jest zatrudnionych normalnie ponad 20 osób. I to przez cały rok. Itd. Caritas dla przykładu bez większego szumu zbiera co roku 10 razy więcej środków niż WOŚP. A przede wszystkim Caritas przeznacza na pomoc potrzebującym 98% zebranych środków. Ile procent zebranych od ludzi pieniędzy przeznacza na pomoc potrzebującym Owsiak? Sam tego nie wiem, ale z pewnością mniej. Zdecydowanie mniej. Ponadto mało się mówi o kosztach organizacji finału ponoszonych co roku przez samorządy oraz inne podmioty, przecież do tych wszystkich koncertów i imprez dokładają się z naszych pieniędzy miejskie i gminne ośrodki kultury i inne instytucje. I na koniec jeszcze w tym temacie głos Tomka Lipińskiego, legendy polskiej sceny rockowej: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/228394-mocny-cios-w-owsiaka-lider-zespolu-tilt-uderza-w-wosp-wersja-owsiaka-bardzo-mija-sie-z-prawda

  16 0
 • ~frbro 2015-01-07 12:11:01

  @dociekliwy, po co prowadzisz krucjatę? Nie chcesz, to do puszki nie wrzucaj. Tutaj inny punkt widzenia: http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

  0 24
 • ~dociekliwy 2015-01-07 12:46:25

  Po co? Ano po to, że Jurek Owsiak ciągle jeszcze robi za Wielki Autorytet Moralny. Doczekał się całej rzeszy wiernych wyznawców, czegoś na kształt sekty. Więc jak ktoś aspiruje do roli niemalże wyroczni w sprawach wszelakich, to warto się przyjrzeć bliżej jego osobie. Bloger Matka Kurka w trakcie procesu sądowego odsłonił co nieco kulis działalności Owsiaka. Sąd przyznał rację .... blogerowi. Dla ludzi ślepo wpatrzonych w Owsiaka musi to być szok. Ale tylko prawda jest ciekawa, choćby nie wiem jak bolesna. Ta prawda wychodzi w ostatnich tygodniach na jaw bardzo intensywnie, ale ja mam wrażenie że już co najmniej od roku-dwóch lat ten terror pokazywania się z serduszkiem w klapie w styczniową niedzielę trochę zelżał. Orkiestra została za bardzo napompowana przez media głównego nurtu i władzę, a propaganda w zbyt wielkiej ilości staje się nieskuteczna, niewiarygodna. Reasumując: pomagajmy bliźnim przez cały rok, przeznaczając na to sumy znacznie większe niż parę złotych. I przede wszystkim pomagajmy w ten sposób żebyśmy mieli pewność na co nasza pomoc poszła. Niekoniecznie musimy wspierać fundacje i stowarzyszenia. Często nasz sąsiad, albo nawet ktoś z rodziny nie ma na chleb, ale my udajemy że tego nie widzimy, albo nie chcemy o tym wiedzieć. Taka dyskretna, bezpośrednia pomoc bliźnim jest najważniejsza (również materialna - tą czasem łatwiej przyjąć obdarowanemu). A nie wrzucanie raz w roku dyszki Owsiakowi żeby się lepiej poczuć i zagłuszyć swoje wyrzuty sumienia.

  18 0
 • ~frbro 2015-01-07 12:54:56

  Ale przecież nie musze wybierać na zasadzie albo/albo. Mogę wrzucić i do puszki i pomagać na co dzień. Na prawdę nie rozumiem tej logiki. Każdy zrobi jak zechce, a Ty próbujesz na siłę odciągnąc ludzi od wrzucania do puszki Owsiaka, a myślę, że nie zanegujesz tego, że pieniądze z tej puszki na pomoc idą (niezależnie jaki to procent). To chcesz pomagać czy nie?

  0 8
 • ~Mario 2015-01-08 00:08:26

  A ja coś tam wrzucę do puszki ale mam wrażenie że kiedyś jakoś ta cała akcja z WOŚP miała się lepiej?

  6 0
 • ~ 2015-01-08 10:10:29

  dociekliwy - jeśli rzeczywiście jesteś dociekliwy, to bądź również obiektywny i sprawdź przedstawione przez siebie fakty rzetelnie a nie opieraj się na zarzutach i wnioskach, które wysnuł ktoś inny - często na podstawie fałszywych i niezgodnych z prawdą danych.

  0 22
 • ~co to jest ? 2015-01-08 21:36:24

  ~dociekliwy Masz rację! Wiele osób zrobiło sobie i innym niezły zagłuszacz sumienia puszek i serduszek. Pani Izabelo - p. Owsiak przegrywa po kolei wszystkie sprawy sądowe, w których miał niby udowadniać swoją "przeźroczystość i niewinność". Tak! - nikt nie ma tak mało, żeby nie mógł dać komuś, kto potrzebuje bardziej od niego - ale tym kimś na pewno nie jest Owsiak... okazało się, że nawet znakomita większość artystów też nie występuje za darmo... Za darmo pracuje młodzież... ale pieniądze w znakomitej większości nie trafiają wcale tam, gdzie chcielibyśmy, aby trafiły, kiedy wrzucamy je do tych puszek. No cóż - mówienie prawdy w tym wypadku nie będzie przyjmowane z radością, bo przecież to tak wygodnie - dwa razy w roku wrzucę Owsiakowi i jestem dobroczynny! Polecam w ramach komentarza coś z humorem - uwaga! - tekst należy rozumieć jako przenośnię: http://naszeblogi.pl/51962-stuprocentowa-charytatywnosc

  12 0
 • ~jojo 2015-01-09 08:25:30

  Szanowna redakcja może wie ile na te koncerty przeznacza nasz UM ? Może warto za te same pieniądze wesprzeć jakimś sprzętem nasz szpital,dom dziecka czy dom pomocy społecznej ?

  22 0
 • ~Gosik321 2015-01-09 09:55:15

  Wrzucanie do puszki jest DOBROWOLNE! Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Wrzucę 5 zł a po jakimś czasie widzę nowy sprzęt w szpitalu. Do zusu nfz czy jakiegoś innego dziadostwa co miesiąc idzie gruba kasa którą mogłabym mieć w kieszeni i co z tego mam? Mega kolejki, sprzęt jak w Afryce. ~jojo jesli UM daje na organizację koncertu daje powiedzmy 5 tys(przykład bo nie wiem ile daje) a udaje się zebrać 100tys to rachunek jet prosty. Owsiak nie jest kryształowy, nie ma ludzi kryształowych, każdy kto ma więcej niż 20 i już coś przeżył to wie. Ale dalej twierdzę że, odwala on kawał dobrej roboty. W konfrontacji z obowiązkowymi składkami i tym ile kasują dla siebie politycy za nic, Wośp i efekty pracy jest bezkonkurencyjny. (wiem, wiem dociekliwy zaraz tu wywlecze kilka akapitów z jakichś artykułów....wywlekaj sobie, ale na temat rządu. Bo gdyby w rządzie wszystko grało Wośp byłby niepotrzebny)

  5 0
 • ~jojo 2015-01-09 10:02:03

  Gosik321 tylko,że wtedy z naszych podatków 100% byłoby przeznaczone na sprzęt a nie 2 czy nawet 10%.

  12 0
 • ~visa 2015-01-09 10:19:24

  Gosik321 "Bo gdyby w rządzie wszystko grało Wośp byłby niepotrzebny" - Gdyby Owsiak nie organizował WOŚP,przedsiębiorcy nie wspierali karty dużej rodziny i szlachetnej paczki,inni nie organizowali by wigilii dla bezdomnych, tvp i inni nie organizowali by akcji reklama dzieciom to rząd miał by co robić .Kuuuuuuuuuuuuuur ale jesteśmy żebrokami, ale z nas robią żebroków. to właśnie przez takie zbiorki rząd nie musi nic robić tylko rżnąć głupa. Wyobrażasz sobie że całego tego sprzętu nie ma co zakupił WOŚP ?Może by był, czy aż tyle? może mniej o połowe? to gdzie są te pieniadze ? przejeba.e ? Uważam, że takimi akcjami powinniśmy takimi akcjami rozliczać rząd, a nie robić się żebrokami.

  5 0
 • ~spirit-of-the-town 2015-01-09 12:31:47

  ~dociekliwy, to normalna rzecz, że przez te kilkanaście lat WOŚP rozrosła się do rozmiarów korporacji i trzeba zatrudnić ludzi nie za najniższą krajową. Co nie zmienia faktu, że przy każdej wizycie w jakimkolwiek szpitali widzę sprzęt z logo Owsiaka. Za to nigdzie nie mogę dostrzec sprzętu z logo Caritasu o którym wspomniałeś. Oczywiście nie można pominąć Caritasu, też coś tam robi dla ludności, jednakże corocznie bierze kilkaset milionów funduszu kościelnego i innych dóbr dla swoich pracowników. Więc coś mi podpowiada, że lepiej dać Owsiakowi i mieć świadomość, że kiedyś moje chore dziecko może przez to wyzdrowieć, niż dać Caritasowi, bo oni co najwyżej zapewnią dziecku "życie po śmierci". Pozdrawiam

  2 0
 • ~dociekliwy 2015-01-09 14:39:26

  w sobotę o 10.30 i w niedzielę o 17.00 w Telewizji Republika będzie emitowana powtórka programu „Zadanie specjalne” dotyczącego kulis kariery Owsiaka i tego gdzie trafiają pieniądze WOŚP, w programie wypowiada się m.in. Janek Pospieszalski, który z zespołem Voo Voo pomagał mocno Owsiakowi przy orkiestrze w latach 90-tych, gościem jest też bloger Piotr Wielgucki, który przytacza mnóstwo faktów i pokazuje szereg dokumentów - polecam wszystkim, po programie będą Państwo absolutnie zszokowani, nawet ja byłem chociaż już przed oglądnięciem tego materiału sporo o Owsiaku wiedziałem

  3 0
 • ~dociekliwy 2015-01-09 15:29:42

  I jeszcze jedno: Gosik321 zarzuca mi, że się czepiam Owsiaka a nie rządu („wywlekaj sobie, ale na temat rządu”). Proszę bardzo: czy zastanawiałaś się Gosiu czemu jest tak źle? Czemu spada nam standard życia, a rośnie bieda, bezrobocie i emigracja? Czemu od 7 lat rządzą ciągle złodzieje i oszuści z Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej? Ano temu, że ludzie są poddawani codziennemu praniu mózgów, główne media elektroniczne tworzą zupełnie już fikcyjny obraz rzeczywistości gdzie rząd jest ok, a opozycja be. I zauważ Droga Gosiu, na czym ta wszechobecna propaganda jest oparta, ano m.in. na różnej maści „autorytetach” wykreowanych przez ostatnie dwie dekady. I jednym z takich wielkich moralnych autorytetów jest Jurek Owsiak, który jak trzeba zawsze znajdzie dobre słowo dla obecnie rządzących (i zawsze złe słowo dla PiS-u). A przecież on taki dobry, chorym dzieciom pomaga, jak go nie słuchać? Marek Piekarczyk z TSA mówił niedawno jak go wkurzał Owsiak w Jarocinie w latach 80-tych, bo kanalizował, rozładowywał ów bunt młodzieży przeciwko systemowi komunistycznemu rzucając absurdalne hasła typu „Uwolnić słonia” czy o towarzystwie przyjaźni chińskich ręczników. I dokładnie to samo Owsiak robi teraz. Czym jest Przystanek Woodstock, na który ściąga po pół miliona młodych ludzi? No właśnie rozładowywaniem ich buntu przeciwko systemowi, w którym nie mają żadnych perspektyw. To jest główne zadanie Owsiaka i dlatego jest tak wspierany i chroniony przez władzę i posłuszne jej media.

  5 0
 • ~co to jest ? 2015-01-09 15:53:21

  Jeżeli nasze miasto płaci na WOŚP to należałoby zrobić dokładne rozliczenie, czy tzw. owsiakowe "dary" pokrywają przynajmniej koszta nas wszystkich, opodatkowanych w Rybniku! Otóż obawiam się, że NIE WRACA nawet część wydatków! Ma rację ~jojo - lepiej, aby przeznaczyć te pieniądze konkretnie i na to, co potrzebne. Szkoda czasu na wymienianie listy sprzętu, który nigdy nie był użyty, ani potrzebny. Moją uwagę przyciągnął dziś kalendarz na 2015 r w Urzędzie Skarbowym! - oczywiście kalendarz WOŚP!!! Trójdzielny - koszt wydruku nawet przy wysokim nakładzie - co najmniej kilkanaście zł za jeden egz. Mam wrzucać do puszek, aby płacić za kalendarze dla US?! Już płacę w podatkach. Skoro jego dary trafiają również do tej instytucji... oczywiście, WOŚP jest kontrolowany uczciwie, bezstronnie, solidnie...

  8 0
 • ~smr 2015-01-09 17:39:34

  Najbardziej cieszy się z tego NFZ bo znowu kilkadzieścia milionów zaoszczędzi sobie i wyda je pewnie na premie dla swoich urzędników ... wrzucajcie wrzucajcie coś im się też należy hehe

  3 0
 • ~Eberhard Mock 2015-01-09 20:06:38

  Te kilka czy kilkanaście milinów złotych to maleńka kropla w morzu kasy wydawanej co roku na zakup sprzętu przez polskie szpitale. Narzędzia chirurgiczne za milion złotych to zaledwie kilka kartonów, które można zapakować do samochodu rozmiarów Kangoo. Fundacja WOŚP wyposaża wiele szpitali w małe zestawy, ale dzięki temu logo widać na każdym kroku. Stwierdzenie, że gdyby nie Owsiak, to polskie szpitale wyglądały by jak w Ugandzie jest mocno przesadzone. Owsiak i jego fundacja są medialni i robią wkoło siebie wiele szumu, ale filarem zaopatrzenia szpitali w sprzęt z całą pewnością nie są.

  11 0
 • ~ 2015-01-11 09:16:18

  A moje dziecko starsza córka skorzystała już ze sprzętu WOŚP także wierze w to i wrzucę tyle na ile mnie stać.Bo nikt nam nie karze tam wrzucać fortuny ;)

  6 0
 • ~daro012 2015-01-11 10:29:59

  Odruch wymiotny. Nic innego się nie pojawia gdy czytam wypowiedzi takich malutkich nienawidzących wszystko i wszystkich. Takich którzy są zbyt tępi by samym znaleźć konstruktywny cel życia i koncentrują się na nienawidzeniu i szukaniu u innych cech za które można dokopać podczas gdy ich samych wypełnia wredność... I jeszcze przedstawi się jeden z drugim jako "dociekliwy"... 40 lat temu właśnie tacy pracowali w Stasi, UB, KGB.... I to z wyjątkową pasją.....

  1 0
 • ~szpajcha 2015-01-11 13:11:04

  Tym co nie chcą dać na WOŚP,nie neguje ale niektórzy przesadzają z tymi całymi "szczegółami"pewnie lepiej dać na Radio Maryja tam nie ma szczegółów a kasa tam wysłana " ratuje" nasze życie.pozdrawiam normalnych

  1 0
 • ~piotrekdec 2015-01-11 14:15:47

  dociekliwy: idź pan w ch..j z tv republika i jej szefem nadpapieżem terlikowskim

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?
Oddanych głosów: 1785