15. Bieg Barbórkowy: Mateusz Mrówka powtórzył sukces z ubiegłego roku

2019-12-01, Autor:

Blisko tysiąc osób wzięło udział w 15. edycji Biegu Barbórkowego. Tytuł obronił górnik z Radlina, Mateusz Mrówka.

Jak co roku Bieg Barbórkowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie 10-kilometrowego dystansu stanęło blisko tysiąc osób z Rybnika i okolic. Pojawili się także biegacze z zagranicy, którzy próbowali namieszać w czołówce.

15. Bieg Barbórkowy wygrał Mateusz Mrówka, któremu udało się powtórzyć sukces z ubiegłego roku. Jego czas to 31 minut 28 sekund. Górnikowi z Radlina deptał po piętach Ukrainiec, Pavlo Oliinyk, który stracił do zwycięzcy 12 sekund. Trzecie miejsce zajął Marokańczyk, Abderrahim Elasri z czasem 32 minuty 2 sekundy.

Tuż za podium znalazł się najlepszy rybniczanin, Marcin Ciepłak (32 minuty 29 sekund).

Wśród kobiet najszybsza była Ukrainka, Maryna Nemczenko (37 minut 55 sekund). Nieco ponad minutę za nią przybiegła Joanna Griman z Rybnika (39 minut 9 sekund).

W klasyfikacji górników zwyciężył wspomniany wcześniej Mateusz Mrówka. Drugi był rybniczanin Mateusz Fliegert (35 minut 27 sekund).

W klasyfikacji biegaczy z powiatu rybnickiego wygrał Marek Knesz z Jejkowic (36 minut 49 sekund), który o 9 sekund wyprzedził Sebastiana Marcola z Gaszowic.

Warto dodać, że w imprezie wzięli również udział biegacze m.in. z Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Tanzanii.

Bieg Barbórkowy, organizowany przez rybnicki MOSiR, był zwieńczeniem III Biegowego Grand Prix Rybnika. Przypomnijmy, że na Grand Prix składały się cztery imprezy: Bieg Wiosny, PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme oraz Bieg Barbórkowy.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 10