zamknij

Wiadomości

1 listopada ruszy kwesta na cmentarzach. Będą zbierali na stacjonarne hospicjum

2017-10-31, Autor: bf

Już jutro (1 listopada) wyruszymy na groby swoich bliskich i znajomych. Przed rybnickimi cmentarzami będą stali wolontariusze Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie. Kwesta dotyczy zbiórki na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Reklama

Wolontariuszy zobaczycie na rybnickim cmentarzu przy ul. Rudzkiej oraz w Chwałowicach i Boguszowicach, w godz. od 8:00 do 16:00. Będą ubrani w żółte koszulki, z puszkami w rękach z logo Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

- Nie przechodź obok nich obojętnie. Nieuleczalnie i terminalnie chorzy czekają na Twoją pomoc. I Ty również możesz stać się fundatorem miejsca, w którym dostaną profesjonalną opiekę medyczna i wsparcie psychologiczno-duchowe. Za wszelką ofiarność z góry dziękujemy – mówią organizatorzy kwesty.

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Elżbieta Piotrowska 2017-10-31 13:35:36

  tak, to szczytny cel. Taka placówka jest niezwykle potrzebna,i dobrze, że myśli się o tym z determinacją. Ale równie ważne jest wsparcie chorych w ich domu i taka forma wsparcia już w Rybniku działa dzięki wspaniałym wolontariuszom Niemedycznego Rybnickiego Hospicjum Domowego im. Św. Rafała Kalinowskiego, którzy również będą kwestować, by dzięki zebranym funduszom móc zakupić pieluchy i inne niezbędne przedmioty do zaopatrzenia chorego, często pozostającego na łasce wolontariuszy. Pamiętajmy, kwestujmy, osoby z puszkami mimo, że są z różnych instytucji, organizacji nie są konkurencją...ich wspólnym celem jest człowiek.

  27 4
 • ~Francek2 2017-10-31 19:11:25

  tak to popieram takie akcje
  ale szlag mnie trafia że za pieniądze podatników premier chce sprowadzić pomnik papieża z Francji do Polski
  jakim prawem się rządzi pieniędzmi naszymi to znaczy podatników
  to ona nie widzi że hospicjum dla dzieci na nic nie mają wyciągają rączęta po biedny grosz żeby ktoś rzucił do skarbonki
  TO TEGO PREMIER NIE WIDZI PŁACZĄCE I UMIERAJĄCE DZIECI W HOSPICJUM DZIECIĘCYM ?
  I TAK CZYNI MATKA KTÓREJ SYN JEST KSIĘDZEM ??
  NIE JEST PANI WSTYD ?
  MA GO PANI JESZCZE ?
  ZA TE PIENIĄDZE SPROWADZENIA POMNIKA
  DZIECI Z HOSPICJUM BĘDĄ SZCZĘŚLIWE
  NIE PANI OTWORZY OCZY NA KRZYWDĘ UMIERAJĄCYCH DZIECI ......

  11 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 4057