- Nie przestaniemy walczyć. Nie ma zgody, aby kurdupel decydował o nas – kobietach – padły dzisiaj wieczorem na rybnickim rynku mocne słowa. Ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji znów wskrzesiło płomień gniewu. Strajk Kobiet w Rybniku zapowiada kolejną serię protestów.
2021-01-27 20:04To, co widzieliśmy dzisiaj w centrum Rybnika, przerosło nasze oczekiwania. Setki ludzi wyszło dzisiaj na ulice, by protestować przeciwko zaostrzeniu aborcji. Gdy tłum dotarł do dworca PKP, drugi koniec był dopiero przy bazylice! Byliśmy na miejscu.
2020-10-27 21:18- Stała się straszna krzywda po wyroku Trybunału. Najchętniej też bym poszedł żoną w tym proteście – słyszymy od policjanta pracującego w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. Postanowił nam powiedzieć anonimowo kilka słów o ostatniej sytuacji w naszym kraju.
2020-10-27 15:00Dzisiaj na rybnickim rynku kolejny protest kobiet. Do manifestacji dołączy prezydent Piotr Kuczera. Włodarz naszego miasta poinformował o tym w mediach społecznościowych. - Jestem z Was dumny! Zawstydzacie swoją odwagą wielu mężczyzn! - zwraca się do protestujących.
2020-10-27 10:11Rybnik po raz kolejny dołączył do ogólnopolskich protestów. Tym razem była to blokada dróg. Na ulice naszego miasta wyjechało kilkadziesiąt samochodów protestujących. Trąbili, używali świateł awaryjnych. Dotarli już do Wodzisławia Śląskiego.
2020-10-26 18:02Panie nie próżnują, już zapowiedziały dzisiaj (26 października) kolejny protest. Tym razem manifestujący wsiądą w Rybniku do samochodów i pojadą w stronę Wodzisławia Śląskiego. Pojadą z prędkością około 20 km/h.
2020-10-26 13:35Rybnik znów wyróżnił się na tle Polski, ale tym razem w pozytywny sposób. Wczorajsi protestujący dziękują policjantom za profesjonalne i kulturalne podejście do wydarzenia. - Dziękujemy za ochronę – piszą panie w sieci.
2020-10-26 09:39Takich tłumów Rybnik już dawno nie widział. Dzisiaj sprzed Bazyliki św. Antoniego wyruszyli protestujący. Wyrazili swój mocny sprzeciw i gniew wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws zaostrzenia prawa aborcyjnego. Mimo sporych emocji, policjanci nie interweniowali.
2020-10-25 20:31ZUS: zmieniają się terminy trzynastej emerytury
67836Trumna w sanepidzie. Policja ostro potraktowała mężczyznę na oczach dziecka
26188Mandat za spacer z psem? Tak, i to niemały
25908Skandal w szpitalu. 246 osób z rodzin lekarzy i pielęgniarek zaszczepionych poza kolejką!
25846Mężczyzna został porażony prądem. Utrudnienia w ruchu
21695Wstrzymano rejestrację szczepień. „Cud” w programie szczepień okazał się błędem systemu
52Trumna w sanepidzie. Policja ostro potraktowała mężczyznę na oczach dziecka
43Skandal w szpitalu. 246 osób z rodzin lekarzy i pielęgniarek zaszczepionych poza kolejką!
37Dziecko LGBT na bilbordzie w Rybniku: „kochajcie mnie mamo i tato”
36Miasto chce otworzyć 3 punkty szczepień w Rybniku. Gdzie?
33Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert