Od 28 listopada do 21 grudnia br. obowiązywać będzie bezwzględny zakaz pływania jednostek pływających po wodach głównego zbiornika Zalewu Rybnickiego.

2018-11-27 08:55 Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Wracamy do tematu, o którym jest głośno w całej Polsce. Szymon Nowowiejski, który w miniony czwartek wyłowił suma-giganta opublikował dzisiaj film z tego wydarzenia. Zobaczcie, jak wyglądał moment ważenia i radości z tego niecodziennego osiągnięcia.

2018-10-24 17:00 Autor: bf
TS Kuźnia Rybnik: sezon regatowy 2018 zakończony
1

W miniony weekend odbyły się regaty na zakończenie sezonu w TS Kuźnia Rybnik. Rozegrane zostały wyścigi w klasie Laser i Optimist. Podczas klubowego spotkania wręczono wyróżnienia i nagrody dla zawodników, sponsorów i rodziców.

2018-10-24 10:11 Autor: jd, źródło: materiały prasowe
Ponad 2,5-metrowa ryba wyłowiona z zalewu. To nie sum, a „wieloryb”!
27

To, że w Zalewie Rybnickim pływają ryby-giganty wiadomo nie od dziś. Przekonać się mógł o tym pewien mieszkaniec Tychów, który postanowił połowić w tym zbiorniku. Wyciągnął suma długiego na 260 centymetrów!

2018-10-20 08:00 Autor: bf
Żeglarstwo: Chojnicki Klub Żeglarski wygrał Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist
0

W Rybniku zakończyły się dwudniowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist. Najlepsze polskie kluby w klasie Optimist po raz drugi na akwenie Zalewu Rybnickiego rywalizowały w widowiskowej formule regat drużynowych 4 x 4 (tzw. Team Racing).

2018-10-09 10:07 Autor: jd, źródło: materiały prasowe
Uczniowie „Kopernika” pojechali do Japonii na konferencję o wodzie
0

Dla grupy uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku tegoroczne wakacje były nie tylko czasem odpoczynku, ale również wytężonej pracy za granicą.

2018-09-21 12:49 Autor: df, źródło: IV LO w Rybniku
XX Regaty o Puchar Prezydenta Rybnika: wygrała dzielnica Paruszowiec-Piaski
0

W miniony weekend zostały rozegrane XX Regaty o Puchar Prezydenta Rybnika. Wygrała dzielnica Paruszowiec-Piaski.

2018-09-12 20:09 Autor: jd, źródło: materiały prasowe
Zalew Rybnicki: finał mistrzostw Polski skuterów wodnych - Rybnik 2018
0

Po raz drugi w historii na wodach Zalewu Rybnickiego odbył się finał mistrzostw Polski skuterów wodnych.

2018-09-10 16:39 Autor: jd, źródło: materiały prasowe
Zalew Rybnicki: przed nami finał mistrzostw Polski skuterów wodnych - Rybnik 2018
0

Po raz drugi w historii na wodach Zalewu Rybnickiego odbędzie się finał mistrzostw Polski skuterów wodnych.

2018-09-06 16:17 Autor: jd
Żeglarze powalczą o Puchar Prezydenta Rybnika
0

Tradycyjnie już Rada Dzielnicy Śródmieście organizuje regaty o Puchar Prezydenta Rybnika. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ impreza odbędzie się już po raz 20.

2018-09-05 21:25 Autor: jd, źródło: materiały prasowe