Co robić, gdy spotkamy na swojej drodze czy posesji dzika, sarnę czy inne dzikie zwierzę lub jego młode? Warto wiedzieć jak się zachować, by nie zrobić zwierzęciu krzywdy. Urząd Miasta w Rybniku wydał w tym celu materiały edukacyjne.
2020-08-21 09:16Tak naprawdę nie wiadomo, w jakiej rzeczywistości obudzą się za niedługo szkoły w Rybniku. Ministerstwo Edukacji Narodowej mówi o powrocie uczniów do placówek edukacyjnych. Wydało też zalecenia, ale rybnicki samorząd obawia się chaosu. Absurdy widzą też sami nauczyciele.
2020-08-14 17:30W tym roku mieszkańcy Rybnika przeżywają plagę komarów. Mali krwiopijcy wykorzystują każdą okazję, by zdobyć drogocenny płyn. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy miasto coś z tym robi? Mamy odpowiedź.
2020-07-24 08:37Rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Zebrzydowicach buntują się. Nie chcą, by klasy szóste zostały połączone. Ich zdaniem ta decyzja miasta przyniesie szkodę dzieciom. Uważają, że w ten sposób szuka oszczędności. List w tej sprawie otrzymał wiceprezydent Wojciech Świerkosz. Jaka jest odpowiedzieć rybnickiego magistratu?
2020-07-02 17:00Miasto wprowadzi zakaz używania jednostek pływających z użyciem silnika spalinowego na Zalewie Rybnickim? Pojawił się taki projekt uchwały. Magistrat czeka na głosy w tej sprawie.
2020-06-15 14:17Nowe boiska sportowe, zadaszone lodowisko, hala tenisowa, darmowe wakacje dla dzieci – rybniczanie podzielili się swoimi pomysłami, które znalazły się w budżecie obywatelskim na 2021 rok. Poniżej zobaczycie pełną listę projektów ogólnomiejskich i lokalnych.
2020-06-09 18:00Od prawie tygodnia docierają do nas plotki dotyczące tego, by do Urzędu Miasta w Rybniku miał dotrzeć koronawirus. Magistrat je dementuje, ale potwierdza, że zaszło podejrzenie co do kilkunastu pracowników, którzy przeszli badania.
2020-05-12 17:00Urząd Miasta w Rybniku nadal działa w ograniczonym zakresie. Dotyczy to również wydziału komunikacji, który od zawsze był i jest oblegany. Jak załatwić tam sprawę szybko i w miarę bezboleśnie? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego tematu.
2020-05-07 14:00Od 18 maja do 5 czerwca br. będzie trwać nabór wniosków do ósmej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2021 rok. Zapoznajcie się z najważniejszymi informacjami.
2020-04-28 15:42Rybnicki magistrat zabiera głos w sprawie remontu ul. Rudzkiej. Odpowiada na zarzuty zdenerwowanych mieszkańców dzielnicy Orzepowice, którym nie podoba się sposób prowadzenia prac nad fragmentem drogi.
2020-02-27 18:00„Nie było gwałtu, nikt jej nie zrzucił”. Koleżanki Marceliny opowiadają o wypadku na wakacjach w Turcji
188365On mordował, ona się przyglądała. Tak doszło do tragedii za kąpieliskiem Ruda
44727Bonjour Rybnik! W nocy na rondzie stanęła wieża Eiffla (zdjęcia)
39670Samochód roztrzaskał się na drzewie. Podróżowali nim dziadkowie z wnuczkami [AKTUALIZACJA]
38221Śmigłowiec LPR lądował na obwiedni południowej. Co tam się stało? (foto, wideo)
35107Trudniej będzie odzyskać prawo jazdy, łatwiej będzie je stracić. Wchodzą w życie ważne zmiany
35Kto zatruł Odrę? Premier: milion złotych za wskazanie sprawcy
23Bonjour Rybnik! W nocy na rondzie stanęła wieża Eiffla (zdjęcia)
22Człowiek PiS szefem rady społecznej WSS nr 3. „Doszukiwanie się politycznego kontekstu jest nieuczciwe”
19Kierowca autobusu przewoził dziecko w swojej kabinie. „Nie miał z kim zostawić syna”
19Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert