Rzeźba przedstawiająca wybitnych muzyków i pedagogów - braci Karola i Antoniego Szafranków stanęła na skwerze u zbiegu ulic: Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki (naprzeciwko dworca kolejowego). Symbolicznego odsłonięcie pomnika słynnych braci dokonali ich wychowankowie, dziś światowej sławy pianiści – Lidia Grychtołówna i Piotr Paleczny.
2018-11-23 08:56Bracia Szafrankowie zawitali do Rybnika. Rzeźba tych wybitnych muzyków i pedagogów stoi już na skwerze u zbiegu ulic: Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki (naprzeciwko dworca kolejowego).
2018-11-22 06:45Dzisiaj wieczorem w Teatrze Ziemi Rybnickiej wręczono Złotą Honorową Lampkę Górniczą. Statuetkę odebrała prof. Maria Warchoł-Sobiesiak – absolwentka i pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku. Wzruszona laureatka zadedykowała nagrodę swojemu ojcu.
2018-10-28 20:38Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - prof. Piotr Gliński przyznał nagrody I stopnia za wybitne osiągnięcia w pracy pedagogiczno-artystycznej dwóm pedagogom szkoły muzycznej w Rybniku. Wyróżnienie otrzymała dyrektor Romana Kuczera i Kierownik Sekcji Fortepianu - Maria Warchoł-Sobiesiak.
2018-10-28 17:00Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku zaprasza wszystkie dzieci (wraz z opiekunami), które chciałyby uczęszczać do naszej szkoły na dzień otwarty.
2016-05-04 00:00Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku zaprasza wszystkie dzieci (wraz z opiekunami) na Dzień Otwarty. Szkoła i przedszkole muzyczne swoje podwoje otworzą dla gości 22 kwietnia br. (środa) od godz. 16.00 do 18.00.
2015-04-16 00:00W przyszłym tygodniu rodzice i dzieci, które chciałyby uczęszczać do szkoły muzycznej będą mogli odwiedzić rybnicką placówkę. Muzycy Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku planują m.in. przeprowadzenie testu predyspozycji do nauki w szkole.
2014-05-09 00:00Jest porozumienie pomiędzy MKiDN a Zgromadzeniem Sióstr Boromeuszek. Wszystko więc wskazuje na to, że w przyszłym roku budynek Państwowej Szkoły Muzycznej oficjalnie będzie już własnością Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
2014-01-22 00:00Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi zaawansowane negocjacje ze Zgromadzeniem Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza z Mikołowa w sprawie zakupu budynku Państwowej Szkoły Muzycznej.
2013-12-02 00:00Nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku otrzymali nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz odznaczenia państwowe za swoje dydaktyczne osiągnięcia.
2013-10-24 00:00„Nie było gwałtu, nikt jej nie zrzucił”. Koleżanki Marceliny opowiadają o wypadku na wakacjach w Turcji
175395On mordował, ona się przyglądała. Tak doszło do tragedii za kąpieliskiem Ruda
42128Samochód roztrzaskał się na drzewie. Podróżowali nim dziadkowie z wnuczkami [AKTUALIZACJA]
37108Samobójstwo w szpitalu. Pacjentka w nocy wyskoczyła z okna
35954Znaleziono zwłoki w szuwarach. Policja ustala ich tożsamość
35179Kierowca autobusu przewoził dziecko w swojej kabinie. „Nie miał z kim zostawić syna”
19Neony zawisną na zabytkowej wieży w Zamysłowie. Przetarg na renowację już ruszył
18PKP PLK remontuje perony w Rybniku. Koszt dwóch inwestycji przekroczył 8 mln złotych (zdjęcia)
16„Okrąglaczek” czy „ławka bogaczy”? Kontrowersyjny mebel już stoi
15Dopłaty do ogrzewania dla wszystkich, ale kwoty różne. Minister Moskwa zdradza szczegóły
14Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert