Jeden z naszych Czytelników podzielił się z nami spostrzeżeniem na temat śmieci, które po rybnickim rynku rozwiewał wiatr. - Czy ktoś w ogóle dba o czystość? Czy ktoś tu sprząta? - pyta. My z kolei pytamy, jak to jest z tym sprzątaniem na rynku w Rybniku.
2019-12-10 16:00Coraz bliżej święta chciałoby się powiedzieć. Na rynku w Rybniku postawiono dzisiaj bożonarodzeniową choinkę.
2019-11-22 13:23Wchodzą w życie nowe zasady funkcjonowania ogródków sezonowych na płycie rynku i na deptaku w Rybniku. 19 listopada prezydent Rybnika Piotr Kuczera podpisał zarządzenie w tej sprawie. Nowe wytyczne dla restauratorów prowadzących letnie ogródki gastronomiczne zapewnić mają ład i estetykę przestrzeni publicznej rybnickiego rynku oraz deptaka.
2019-11-21 15:26Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje kolejny protest na rynku w Rybniku. Rozpocznie się 29 listopada o godzinie 14.00. - Przyjdź na protest, aby pokazać politykom i polityczkom, że patrzymy im na ręce: Dość słów, teraz czyny! - apelują.
2019-11-13 15:00To tradycja, która spodobała się wielu mieszkańcom Rybnika. Jutro (11 listopada) po oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami Święta Niepodległości, zapraszamy na rybnicki rynek. Będzie wykonane wspólne zdjęcie.
2019-11-10 09:18Młodzieżowy Strajk Klimatyczny dotarł też do Rybnika. Wzorem innych miast dzisiaj na rybnickim rynku pojawiła się młodzież, która sprzeciwia się obecnej polityce klimatycznej. Nawoływali dorosłych do działania i by nie przymykali oczu na problem. Czego żądają młodzi ludzie?
2019-09-20 16:15To będzie głośne popołudnie na rybnickim rynku. Za tydzień (20 września) o godzinie 14.30 uczniowie rybnickich szkół wspólnie staną na rynku, aby zaprotestować przeciw bierności rządzących wobec kryzysu klimatycznego. Każdy z nas może przyłączyć się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
2019-09-13 08:39Jest zwrot w sprawie wysokości lodówek na rybnickim rynku. Prezydent Piotr Kuczera po wysłuchaniu argumentów właścicieli ogródków piwnych postanowił wycofać ten punkt z zarządzenia. Pod pewnym warunkiem. Temat jednak powróci na jesień.
2019-06-14 11:00Wrze wśród właścicieli ogródków piwnych na rynku. Kiedy byli gotowi na otwarcie sezonu, otrzymali od prezydenta zarządzenie zakazujące używania lodówek powyżej 1 metra. Jak się nie dostosują, to mogą spodziewać się wysokich kar. Jak dotąd nie udało im się spotkać z Piotrem Kuczerą. - Nie podoba nam się takie traktowanie przedsiębiorców – mówią zaskoczeni. Co na to magistrat?
2019-05-30 16:30Nie bez kozery nazywany jest Dakarem na wodzie. Tegoroczny rajd Płyniemy Polsko właśnie się zakończył. Wczoraj na rybnickim rynku zorganizowano fetę, podczas której nagrodzono zawodników. Wiadomo też, że osoby niepełnosprawne mają zapewnioną rehabilitację na cały rok!
2019-05-05 10:02Tragedia w Chwałowicach. Kierowca zmarł w swoim samochodzie
65562Mają zabójców 41-latka? Policja zatrzymała dwóch podejrzanych. Jeden chciał wyjechać do Czech
62815Nocny lot nad miastami i wsiami w regionie. Wojskowe helikoptery przestraszyły mieszkańców
32583Zamiast ogrodu – rwąca rzeka. Każda ulewa kończy się dla rybniczanki dramatem (wideo)
29854Raciborska: działkowicz przestraszył się węża. Jak odróżnić żmiję od zaskrońca?
29226100-lecie przyłączenia Śląska do Polski: „Rybnik był i pozostał tyglem wielokulturowym”
48Rybnik: upamiętnią 100-lecie przyłączenia Śląska do Polski. Będą inscenizacje i koncerty
37Miasto chce wyremontować familok za 15 mln złotych. Każde mieszkanie będzie warte 1,5 „bańki”
33Rybnik opłacił kolonie młodym Ukraińcom. Ich rodzice walczą na froncie
18Rybnicka Rada Kobiet: przybywają do nas Ukraińcy, którzy nic nie mają. Ilu uchodźców gościmy w Rybniku?
18Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert