Drużynowym mistrzem Śląska seniorów w szachach został MKSz Rybnik.

2022-03-14 22:33 Autor: ad, źródło: materiały prasowe
Szachy: Karina Cyfka z brązem mistrzostw Polski
0

Rybniczanka Karina Cyfka została brązową medalistką mistrzostw Polski w szachach rozegranych w Bydgoszczy.

2021-05-12 17:28 Autor: Adam Doliba
Monika Soćko mistrzynią Polski w szachach szybkich. Karina Cyfka ze srebrem
2

Pochodzące z Rybnika szachistki Monika Soćko i Karina Cyfka zajęły dwa pierwsze miejsca w mistrzostwach Polski kobiet w szachach szybkich.

2020-12-14 22:42 Autor: ad
Karina Cyfka mistrzynią Polski w szachach
0

Rybniczanka Karina Cyfka po raz pierwszy w karierze zdobyła tytuł mistrzyni Polski w szachach.

2020-08-13 18:06 Autor: ad, źródło: materiały prasowe
Szachy: Karina Szczepkowska awansowała do MŚ
1

Wielki sukces odniosła pochodząca z Rybnika szachistka Karina Szczepkowska. Wczoraj na Słowacji wywalczyła awans do mistrzostw świata w 2020 roku.

2018-04-20 09:35 Autor: Adam Doliba
Szachy: rybniczanki na podium mistrzostw Polski
1

Pochodzące z Rybnika Monika Soćko i Karina Szczepkowska stanęły na podium zakończonych dziś w Warszawie mistrzostw Polski w szachach.

2017-03-29 22:50 Autor: Adam Doliba
Rybnickie szachistki z medalami Światowej Olimpiady Szachowej w Baku
0

Podczas Światowej Olimpiady Szachowej w Baku reprezentacja Polski, w której składzie znalazły się pochodzące z Rybnika Monika Soćko i Karina Szczepkowska-Horowska, wywalczyła srebrny medal i tym samym osiągnęła największy sukces sportowy w historii szachów kobiecych!

2016-09-16 14:10 Autor: Adam Doliba, źródło: msport.gov.pl
Agnieszka Matras-Clement była pod wrażeniem gry młodych rybniczan
5

Nasza mistrzyni w szachach opuszcza Polskę. Dlaczego?

Agnieszka Matras-Clement jest jedną z najbardziej utytułowanych szachistek w naszym kraju. Od 2000 roku posiada tytuł międzynarodowej mistrzyni i od lat znajduje się w czołówce najlepszych szachistów. Zawodniczka opuszcza jednak Rybnik i nasz kraj – przenosi się do Kanady. Skąd taka decyzja?

2014-06-09 00:00 Autor: Bartłomiej Furmanowicz