Artur Fajkis

Szpadzistki RMKS-u Rybnik mistrzyniami Polski U-20. Alicja Klasik ze srebrem
4

Szpadzistki RMKS-u Rybnik zostały drużynowymi mistrzyniami Polski juniorek do lat 20. Indywidualnie srebrny medal zdobyła 15-letnia Alicja Klasik.

2019-01-22 10:18 Autor: jd, źródło: materiały prasowe
Puchar Europy: szpadzistki kolejny raz na podium
1

Szpadzistki RMKS-u Rybnik reprezentowały Polskę w Pucharze Europy Kadetów. W turnieju drużynowym wywalczyły drugie miejsce.

2018-12-05 23:04 Autor: jd, źródło: materiały prasowe
Szermierka: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak z RMKS-u Rybnik w złotej drużynie w Klagenfurcie
2

W Klagenfurcie odbył się indywidualny i drużynowy Puchar Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. W gronie 20 zawodniczek i 20 zawodników powołanych na turniej znaleźli się reprezentanci RMKS-u Rybnik.

2018-11-03 15:30 Autor: jd, źródło: materiały prasowe
Człowiek z pasją: 13-letnia Ala wymachuje szpadą jak mało kto. Marzy o igrzyskach
3

Na co dzień cicha i skromna Alicja Klasik na planszy zamienia się w wojownika, który nieustannie pnie się w górę szermierczej klasyfikacji. Co ciekawe, wygrywa z dużo starszymi od siebie rywalkami. Ma dopiero 13 lat, a już marzy o występie na igrzyskach olimpijskich.

2018-02-04 12:10 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Marcin Tumas z brązem MP juniorów w szpadzie
1

W sobotę i niedzielę w Piekarach Śląskich odbyły się  Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. Na najważniejszej imprezie w sezonie nie mogło zabraknąć reprezentacji RMKS-u Rybnik, która jak się okazało była jedną z liczniejszych.

2018-01-25 17:54 Autor: ad, źródło: materiały prasowe
Szermierka: dwa medale RMKS-u we Wrocławiu
1

Kolejny znakomity start odnotowali szpadziści i szpadzistki z RMKS-u Rybnik. Podczas III Pucharu Polski, który odbył się we Wrocławiu, nasi zawodnicy przywieźli 2 medale – srebro i brąz.

2017-12-27 12:00 Autor: ad, źródło: materiały prasowe
Weekend ze szpadą w hali w Boguszowicach
1

W najbliższy weekend w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach zostanie zorganizowany III Puchar Polski Juniorów i Juniorek w szpadzie.

2017-11-02 16:13 Autor: da
PP w Gliwicach: rybniccy szermierze nie zwalniają tempa
1

Kolejny znakomity start odnotowały szpadzistki i szpadziści z RMKS-u Rybnik. Podczas II Pucharu Polski, który odbył się w Gliwicach, nasi zawodnicy przywieźli 3 medale – złoto, srebro i brąz.

2017-10-12 20:09 Autor: ad, źródło: materiały prasowe
Puchar Polski Juniorek w szpadzie: brąz Alicji Klasik
2

Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik zdobyła brązowy medal w I Pucharze Polski Juniorek w szpadzie.

2017-10-01 21:44 Autor: ad, źródło: materiały prasowe
Szermierka: trzy medale RMKS-u we Wrocławiu
1

Znakomicie spisali się rybniccy szermierze z RMKS-u Rybnik podczas inaugurującego sezon I Pucharu Polski Juniorów młodszych (do 17 lat), który odbył się we Wrocławiu. Rybniccy szermierze zdobyli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

2017-09-10 11:44 Autor: ad, źródło: materiały prasowe