ROW Rybnik vs. Trans MF Landshut Devils 51:39. Szukajcie się na zdjęciach!

W 8. kolejce 1. Ligi Żużlowej ROW Rybnik pokonał Trans MF Landshut Devils 51:39. Tym samym rybnickim „Rekinom” udało się odrobić 10 punktów straty po porażce 40:50 w Niemczech i zgarnęli punkt bonusowy!

Zobacz
2023-06-04 10720 Autor: Adam Doliba
Żużel. ROW Rybnik: stadion z lotu ptaka!

Byliśmy z naszym dronem na meczu 1. Ligi Żużlowej, w którym ROW Rybnik pokonał Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:43. Spróbujcie znaleźć się na zdjęciach zrobionych z lotu ptaka!

Zobacz
2023-05-13 8006 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
1. Liga Żużlowa: ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:43

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej odbył się zaległy mecz czwartej kolejki 1. Ligi Żużlowej, w którym ROW Rybnik pokonał Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:43. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo rybnickich „Rekinów”.

Zobacz
2023-05-12 13388 Autor: Adam Doliba
Za nami Bieg Wiosny. Setki osób na starcie mimo niepogody (zdjęcia)

Wyrazy uznania dla uczestników tegorocznego Biegu Wiosny. Mimo chłodu blisko 400 zawodników postanowiło wystartować w dzisiejszych zawodach. Do tego dochodzi blisko 300 dzieci! Tym razem bieg wystartował z terenu Zabytkowej Kopalni Ignacy. Mamy mnóstwo zdjęć. Zobaczcie!

Zobacz
2023-05-07 17967 Autor: Iwona Wrożyna & Latający Obiektyw
Żużel: mecz Polska-Australia. Szukajcie się na zdjęciach!

Za nami mecz towarzyski Polska-Australia. Wczoraj na rybnickim torze polscy żużlowcy nie dali szans zawodnikom z kraju kangurów. Mamy dla Was mnóstwo zdjęć ze spotkania. Kibicowaliście? Szukajcie się na zdjęciach!

Zobacz
2023-05-04 14309 Autor: Grzegorz Matla
Żużlowa reprezentacja Polski rozbiła Australijczyków w Rybniku

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej w Rybniku odbył się mecz towarzyski, w którym zmierzyły się reprezentacje Polski i Australii. Po jednostronnym widowisko pewnie zwyciężyli Biało-Czerwoni 60:30. Liderami Polaków byli Bartosz Zmarzlik (14 punktów), Dominik Kubera (13 punktów) i Janusz Kołodziej (12 punktów). Wśród gości najskuteczniejszy był Jason Doyle (11 punktów).

Zobacz
2023-05-03 6715 Autor: Grzegorz Matla
Miniżużlowcy ścigali się w I rundzie IPP w Chwałowicach (zdjęcia)

Na torze przy ul. Pod Hałdą trwa majówka z miniżużlem. Dziś rozegrano I rundę Indywidualnego Pucharu Polski (85-140cc). Młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach – A i B. W turnieju bezkonkurencyjny był Mieszko Mudło (12 punktów + 1. miejsce w finale) z Polonii Bydgoszcz, który wygrał wszystkie swoje biegi. W finale pokonał faworytów gospodarzy, Franciszka Szczyrbę (12 punktów + 2. miejsce w finale) i Krzysztofa Harendarczyka (11 punktów + 3. miejsce w finale).

Zobacz
2023-05-02 2983 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Miniżużel: Rybki Rybnik najlepsze w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski (zdjęcia)

Dziś na torze w Chwałowicach została rozegrana pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Najlepsi okazali się gospodarze, czyli Rybki Rybnik (27 punktów) w składzie Franciszek Szczyrba (7), Krzysztof Harendarczyk (7), Wiktor Klecha (7) i Piotr Reszka (6). Podium uzupełniły ekipy z Torunia (23 punkty) i Bydgoszczy (21 punktów).

Zobacz
2023-05-01 3374 Autor: Adam Doliba
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy 2023

Dziś w Niewiadomiu został zorganizowany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy. Wzięło w nim udział 63 zawodników. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. W kategorii Open najlepszy okazał się reprezentant Ukrainy, arcymistrz Petro Golubka.

Zobacz
2023-04-29 3378 Autor: Materiały prasowe
Baseballowe derby Śląska w Rybniku (zdjęcia)

W sobotę (29 kwietnia) na stadionie przy ulicy Partyzantów w Rybniku odbyły się pierwsze w tym sezonie derby Śląska, czyli starcie 3. kolejki Baseballowej Ekstraligi sezonu 2023 pomiędzy KS Silesia Rybnik, a BUKS Gepardy Żory. W obu meczach górą byli przyjezdni.