zamknij

Galeria

Pamiętali o zmarłych pacjentach szpitala psychiatrycznego

Wielkie porządki na cmentarzu w Wielopolu. Przed wielu laty chowano tam pacjentów szpitala psychiatrycznego. Sprzątanie jak co roku zorganizowali przedstawiciele Forum Obywateli Rybnika. Na miejscu byli też jak zawsze strażacy z OSP Wielopole, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Wielopolu, zwyczajni mieszkańcy Rybnika, a nawet Żor! Byliśmy na miejscu, zobaczcie zdjęcia.

2019-10-26 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2019-10-26 19:07:15

  fajnie że pograbili liście ale warto wspomnieć że latem też tam kawał dobrej roboty zrobiła bodajże zieleń miejska

  21 2
 • ~Mariusz Wiśniewski 2019-10-27 00:07:59

  ~kukulka123 - kimkolwiek jesteś (chłopcem, czy też dziewczynką)... :) Forum Obywateli Rybnika ODKRYŁO dla rybniczan ten cmentarz w 2013 roku. Odkopaliśmy go usuwając tony śmieci (w wywozie nieczystości pomogły nam firmy z Miasta: Rybnickie Służby Komunalne, Zarząd Zieleni Miejskiej). Pamiętamy i troszczymy się o to miejsce od sześciu lat. Od początku wspiera nas OSP Wielopole z panem Leszkiem Moskalem na czele, od trzech lat przy porządkach są z nami uczniowie z Boguszowic Osiedla (dawniej z Gimnazjum nr 5, teraz z SP nr 18)... Późną wiosną tego roku również to my i wymienieni wyżej sprzątaliśmy to miejsce. Działania jednostek Miasta ograniczają się do wsparcia polegającego na użyczeniu sprzętów (grabie, łopaty, sekatory itp.). Gdy o to prosimy służby Miasta wywożą zebrane przez nas śmieci. ... Zatem, twoje: "fajnie, że pograbili liście" wynika - jak myślę - z tego, że sam/ sama ani razu nie pofatygowałeś się/ pofatygowałaś w to miejsce... ;)

  17 1
 • ~ 2019-10-27 12:46:01

  jeśli to wy byliście wiosną to przepraszam

  7 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 655