zamknij

Galeria

Kolejny protest w Rybniku. Przed sądem zebrał się tłum

Wczoraj (19 lipca) przed Sądem Okręgowym miał miejsce kolejny protest przeciwko działaniom rządu ws. sądownictwa. Tym razem zgromadzonych było znacznie więcej niż w poniedziałek. Po kilku przemowach przed bramą sądu złożono zapalone znicze.

2017-07-20 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Oceń publikację: + 1 + 46 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Juls Cziwello 2017-07-20 13:05:06

  Nie dajmy się podzielić jako naród. Patrzmy władzy na ręce. Oglądajmy rzeczywistość wokół i wyciągajmy słuszne wnioski.

  26 3
 • ~sara 2017-07-21 09:20:58

  Ciemny naród protestuje żeby kasta sędziowska była bez karna kradła ,jeździła po alkocholu i zasłaniała się immunitetem

  23 71
 • ~ 2017-07-21 10:35:10

  Sara, ty pewnie oswiecony narod;) Warto zajrzec do slownika ortograficznego, jesli sie ma problemy z pisaniem

  16 8
 • ~ 2017-07-21 10:36:39

  Byłem, było miło i kulturalnie. Z chamstwem rządzących i ich zwolennikow nie wygramy, ale dobrze wiedzieć, że nie jesteśmy sami

  52 14
 • ~piotrekdec 2017-07-21 16:47:06

  ludzie zatrzymajcie się na chwilę, pomyślcie!
  czy nie rozumiecie, że obecny rząd i większość w sejmie ustawodawczym
  złamało ustawę zasadniczą i w tym momencie stało się przestępcami,
  większość owa złamała Konstytucje RP nie pierwszy raz,
  jednak obecnie zrobiła to w sposób najgroźniejszy, bezprecedensowy, rażący i w sposób który dotknie każdego obywatela, każdego, czy tego nie możecie pojąć?!
  (nawet nie mam tu na myśli spraw danego obywatela w wymiarze sprawiedliwości, ale po prostu przez pauperyzacje społeczeństwa, zubożenie, które nastąpi ze względu na marginalizacje naszego kraju w Europie i na świcie; myślicie, że to za duże słowa? zobaczycie co się stanie z złotówką jeśli to dojdzie do skutku)

  kurw....tu nie chodzi już o jakieś wojenki jednej strony z drugą, ale o Konstytucje RP,
  Konstytucje została przyjęta przez większość Obywateli w referendum (czyli w sposób najbardziej demokratyczny z demokratycznych)
  Konstytucja ta jest gwarantem praw OBYWATELA, każdego z nas dlatego powinna trwać jako fundament gdy już nikt nie będzie pamiętać o PiS i PO itd.
  oczywiście może być zmieniana - przecież jej twórcy przewidzieli taką możliwość,;
  jednak dokonać tego może tylko i wyłącznie nie mniej niż 2/3 posłów w obecności co najmniej połowy ustawowej ich liczby, oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów

  obecnie dokonano wulgarnego aktu przyjęcia ustawy gwałcącej ją poprzez w następujący sposób:

  poprzez usunięcie wszystkich! (oprócz tych których zostawi nam ziobro) sędziów Sądu Najwyższego
  Art. 180.
  pkt. 1 Sędziowie są nieusuwalni.

  Art. 183.
  pkt 3 Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na SZEŚCIOLETNIĄ kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

  obecnie DWIE Z TRZECH RÓWNORZĘDNYCH WŁADZ (władza sądownicza to jedna z trzech władz, a nie trzecia władza jak głosi propaganda!!)
  w sposób przestępczy (ponieważ pozaprawny) jest w trakcie zagarniania i usuwania w praktyce niezależności i odrębności władzy trzeciej (władzy równorzędnej)
  przestańcie wreszcie myśleć małostkowo i tego co będzie podczas przyszłych wyborów!
  Kurwa mac! To właśnie z konstytucji wynika, że te wybory w ogóle są! Czy po przyjęciu takiej Ustawy, nie można podejrzewać, że będzie taka, która pozbawi nas kolejnych praw? Dlaczego nie będzie można przyjąć kolejnej Ustawy skracającej kadencje np. prezydenta? Albo dlaczego rząd ma wypłacać odszkodowania pod budowę drogi za przejęte działki? Gdzie się wtedy odwołacie jeśli sądem będzie rząd!
  Przestańcie wreszcie myśleć że władza to tylko ci kolesie na Wiejskiej w Warszawie!! Sędziowie i Sądy są im RÓWNORZĘDNI i NIEUSUWALNI właśnie po to aby móc m.in. zasądzić odszkodowania od rządu za przejętą ziemię obywatela!

  Na razie pominąłem kwestię, że z powyższego złamania konstytucji wynika, że policja stała się siłowym ramieniem przestępców!

  13 12
 • ~Pola 2017-07-21 22:44:35

  do sara:a ty myślisz,ze teraz to same kryształy będą,nikt nie będzie kradł bezkarnie,jeździł po alkoholu,i zasłaniał sie immunitetem....Wierz mi,już jakiś czas rządzi pis,i tak samo jak poprzednicy obsadza stołki swoimi,wykorzystuje swoją pozycję do załatwiania swoich interesów,itd.I nie chodzi wcale o to ze Pis robi reformę sądownictwa,tylko ze łamie przy tym prawo,konstytucję,poczytaj trochę,posłuchaj o co chodzi dokładnie i spróbuj zrozumieć.W tej chwili z twojej wypowiedzi wynika tylko to,ze jesteś zwolenniczką pisu,i po prostu bezrefleksyjnie popierasz wszystko co robi,popierając to takimi wyświechtanymi hasłami.

  7 6
 • ~ 2017-07-21 23:21:09

  Byłem i dzisiaj. .. Było nas więcej, było z mocą, było solidarnie i pięknie! Nawet przez chwilę pojawiła się w mojej głowie nadzieja, że może to nie tylko żeby pobyc razem, ale może dobro zwycięży? ... Jutro też idę

  16 13

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 809