zamknij

Galeria

Uroczystość nadania Placu Teatralnemu imienia Kazmierza Kutza

Dziś od godziny 12:00 Rybnik jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie znajduje się miejsce upamiętniające Kazimierza Kutza. Imię legendarnego reżysera i orędownika śląskich spraw nosi Plac Teatralny.

Autor: Dominik Gajda 2021-01-23
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Paweł Helis 2021-01-23
    14:56:09

    4 0

    Miałem zaszczyt kilkanaście minut rozmawiać z Panem Kutzem w Rybniku, Znając Jego dorobek twórczy : filmowy, parlamentarzysty, pisarza oraz społecznika utwierdziłem się w przekonaniu , że jest to osoba ze wszech miar wybitna. Jego mądrości towarzyszyła brawurowa odwaga. Torował drogę do prawdy nie bacząc na konsekwencje, o czym świadczy Jego internowanie w stanie wojennym. Razem z wojewodą Ziętkiem tworzyli duet , dla których miłość bliźniego była inspiracją do tytanicznej pracy .

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wiceprezydent powinien "dorabiać" w innych miastach i spółkach?
Oddanych głosów: 408