zamknij

Galeria

To był niesamowity wieczór! Hurts zagrali w Rybniku

Ten dzień zapisze się w historii rybnickiej kultury. Na stadionie miejskim byliśmy świadkami potrójnego muzycznego uderzenia. Na początku zaśpiewała Natalia Nykiel, potem Dawid Podsiadło, a na sam koniec brytyjski zespół - Hurts. Tym razem w Rybniku słyszeliśmy wiele elektronicznych brzmień. Zapraszamy do galerii zdjęć Dominika Gajdy. Odszukajcie siebie na nich!

2016-08-29 Autor: Dominik Gajda
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Arteks 2016-08-29 10:15:19

  Wyraźnie impreza miała słabszy marketing od poprzednich. W mediach muzycznych mało o niej. O poprzednich rozpisywały się wszystkie. Widać, że Agencja Prestige z którą wcześniej współpracowano to profesjonaliści w każdym calu. Ponieważ zespół był już w tym roku w Polsce - mniej było przyjezdnych z dalsza. Połączenie imprezy na stadionie z kąpieliskiem było niezłym pomysłem ale gdyby bilet wstępu na Rudę był tańszy - więcej osób mogłoby się bawić przy muzyce bo pogoda była znakomita. A tak w czasie świetnego występu zespołu Xxanaxx przed sceną było nie więcej niż 100 osób... W przeciwieństwie do poprzednich edycji gdzie można było po imprezie komunikacją miejską dojechać do wielu części miasta, teraz był podstawiony jedynie autobus do Katowic. Reszta na piechotę lub autami - a przecież Hurts to zespół nastawiony na bardzo młodych ludzi, także tych którzy prawa jazdy jeszcze nie mają... Imprezę oceniam pozytywnie ale obiektywnie muszę wspomnąć, że była najsłabsza z wszystkich dotychczasowych koncertów "gwiazd". Chyba było też najmniej ludzi na koncercie z wszystkich dotychczasowych edycji. Mam nadzieję, że media podają informację o tym ile było sprzedanych biletów.

  29 2
 • ~ 2016-08-29 14:37:29

  Może i impra w niedzielę była fajna. Stadion i lasek na Wiśniowcu pochłonął muzykę i nie wiem co grali. Ale w sobotę od 10 wieczorem do 1 nad ranem miałem za darmo - hałas. Pomimo że basen był ofoliowany, na Wawoku była absurdalnie głośno. Dziwne, że takie chwasty estradowe mają takie wzięcie. Czarno widzę dalej...

  5 132
 • ~Demos e Totalis 2016-08-29 16:21:19

  Hm...używanie rozmaitych epitetów owszem podpiera nawet przeciętny marketing, nawet ex post, ale...niesamowity wieczór? Czyżby? W jakim sensie? Niesamowity (choć to też może i przesada) to był koncert R+, Gojira i LB etc., na stadionie w DW. Jasne, to zupełnie inna półka miasta, a więc i polotu, możliwości, ale...;-) Mam nadzieję, że miasto, wzorem np. znacznie mniejszego (liczebnie) Oświęcimia, za rok stanie na wysokości zadania...W praktyce.

  6 4
 • ~Arteks 2016-08-29 17:37:57

  @demos - wiedziałem, że wejdziesz dzisiaj na rybnik.com.pl i sypniesz hejtem. A czemu masz ciągłe pretensje do Rybnika który zaskakuje dużymi lub znanymi w Polsce imprezami, a nie masz pretensji dla większości leniwych i nudnych śląskich miast dla których jedyna impreza w roku to najczęściej dni miasta czy juwenalia (niektóre nawet tych drugich nie mają)? Na razie tylko Katowice i Rybnik potrafią czymś zaskoczyć pozytywnie. Reszta miast już dawno posnęło... Mam parę uwag do organizacji tej imprezy ale ogólnie sprowadzenie do Rybnika dobrego, współczesnego, światowego zespołu to dobra idea.

  11 3
 • ~ 2016-08-29 17:41:17

  potrójne uderzenie ta już to sobie wyobrażam

  0 4
 • ~Arteks 2016-08-29 17:43:50

  @maciak99 - da się przeżyć. O wiele gorsze są auta hałasujące przez cały dzień dla osób mieszkających przy ulicach. Festwial nie zdarza się codziennie, auta hałasują codziennie.

  15 1
 • ~karanka111 2016-08-30 08:30:58

  Niesamowita to była frekwencja! Słabo, słabo i jeszcze raz słabo. Totalna porażka informacyjna i organizacyjna. Na stadionie pusto - do 3 tysięcy ludzi maksymalnie, na Rudzie pusto - około 1 tysiąca max. Jak w całym festiwalu wzięło w sumie 5 tysięcy ludzi to było dużo. Na dniach miasta było więcej ludzi! Szkoda, że dobra kilkuletnia rybnicka tradycja organizowania koncertów międzynarodowych gwiazd została tak zmarnowana. Koszt imprezy w przeliczeniu na jej uczestnika z pewnością był dużo wyższy, niż na poprzednich koncertach. Porażka!

  13 4
 • ~Katarzyna Kiszyńska 2016-08-31 12:14:09

  Nie wiem po co ludzie tak im wyliczacie. Niektóre festiwale mają naprawdę wieloletnią tradycję i ich organizatorzy mieli czas nauczyć się co i jak, poprawiali błędy z poprzednich lat. Myślę, ze i ten festiwal ma bardzo duży potencjał. Impreza wypaliła, ludzie przyszli, były zapowiadane atrakcje więc uważam to za sukces.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.