Twardziele i twardzielki w akcji! Za nami Kamień Extreme (zdjęcia)

W tych zawodach nie ma miejsca na słabości. Dzisiaj (24 września) na terenie ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu odbył crossowy bieg z przeszkodami - Kamień Extreme. Dystans biegu wynosił 5,5 km. Niby nie tak źle, ale cała trasa usiana była różnymi przeszkodami, które trzeba było pokonać. Zobaczcie zdjęcia - szukajcie się na nich. Zobaczcie, czy Wasi znajomi brali udział w ekstremalnym biegu!

Zobacz
2023-09-24 11098 Autor: Iwona Wrożyna
Grand Prix Rybnika dzieci i młodzieży w szachach 2023 - turniej nr 1

W sobotę 16 września odbył się pierwszy turniej w ramach Grand Prix Rybnika dzieci i młodzieży w szachach w 2023 roku. Turniej dofinansowano ze środków Rozwoju Kultury Fizycznej, której dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Młodzi szachiści rywalizowali w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10+5' w czterech grupach wiekowych. Turniej odbył się na terenie Zabytkowa Kopalnia IGNACY, niezwykłym miejscu w historii Rybnika. W krótkich przerwach pomiędzy partiami zawodnicy mogli zrelaksować się na placu zabaw czy w ogrodzie doświadczeń.

Zobacz
2023-09-18 2220 Autor: Materiały prasowe
Szutry Śląskie kończą w Rybniku rowerowe zmagania. Na trasie kilkudziesięciu rowerzystów (zdjęcia)

Kończą się niecodzienne rowerowe zmagania w naszym regionie. W maju mieliśmy okazję oglądać rozpoczęcie Szutrów Śląskich. Dzisiaj widzimy finał tych zawodów. Zapisało się do nich 72 zawodników i zawodniczek. Wystartowali w Kamieniu i mieli do pokonania 80 lub 145 kilometrów. Zobaczcie zdjęcia!

Zobacz
2023-09-17 4846 Autor: Iwona Wrożyna
I Puchar Polski Juniorek w szpadzie. Zobaczcie zdjęcia!

Dziś w hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się I Puchar Polski Juniorek w szpadzie. W zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli RMKS-u Rybnik.

Zobacz
2023-09-16 4053 Autor: Dominik Gajda
Ważenie przed galą boksu olimpijskiego w Świerklańcu (zdjęcia)

W niedzielę (27 sierpnia) w Świerklańcu odbędzie się gala boksu olimpijskiego. Dzisiaj (26 sierpnia) odbyło się ważenie zawodników przed galą oraz konkursy przygotowane przez organizatorów. Celem imprezy jest promocja sportu, aktywnego wypoczynku oraz wpieranie młodzieży z trudnych środowisk, dla których sport i sala treningowa staje się drugim domem. Zobacz, co działo się przed Świerklańcem w sobotnie popołudnie i wieczór.

Zobacz
2023-08-26 6397 Autor: Daniel Wojaczek
Faza play-off 1. Ligi Żużlowej: ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów 51:39

Po dwóch porażkach z Arged Malesą w rundzie zasadniczej żużlowcy rybnickich „Rekinów” pokonali ostrowian w pierwszym meczu fazy play-off. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Patrick Hansen (13 punktów), Patryk Wojdyło (11 punktów) i Brady Kurtz (10 punktów).

Zobacz
2023-08-20 3298 Autor: Iwona Wrożyna
Memoriał im. Andrzeja Skulskiego w miniżużlu – Rybnik 2023

Na torze w Chwałowicach odbył się przełożony z maja memoriał pamięci Andrzeja Skulskiego, założyciela Rybek Rybnik. Tryumfatorem zawodów został wychowanek rybnickiego klubu, Franciszek Szczyrba. Na zakończenie turnieju rozegrano bieg pożegnalny Piotra Reszki z Rybek. Pod taśmą stanęli jego klubowi koledzy – Franciszek Szczyrba, Wiktor Klecha i Krzysztof Harendarczyk oraz Philip Conrad Toft Ekfeldt. Najlepszy okazał się ten ostatni. Duńczyk pokonał zawodników rybnickiego klubu i stanął na najwyższym stopniu podium po tym wyjątkowym wyścigu.

Zobacz
2023-08-15 3549 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Puchar Europy na torze Rybek Rybnik: podium zdobyli Duńczycy (zdjęcia)

Za nami pierwsza część żużlowego święta w wykonaniu młodych zawodników z Europy. Dzisiaj (12 sierpnia) na torze Rybek Rybnik rozegrano Puchar Europy w klasie 85 cc. Pierwsze trzy miejsca przypadły Duńczykom. Reprezentant Polski – Krzysztof Harendarczyk uplasował się na 9. pozycji.

Zobacz
2023-08-12 2984 Autor: Iwona Wrożyna
Rybnicki turniej szachowy o kategorię na Ignacym

W Zabytkowej Kopalni Ignacy został rozegrany „Rybnicki turniej o kategorię” w szachach. Turniej zorganizowany przez MKSz Rybnik przyniósł bardzo dużo długich i ciekawych pojedynków, po których pierwsze miejsce zostało wyłonione przez punktacje pomocniczą.

Zobacz
2023-08-09 2125 Autor: MKSz Rybnik
1. Liga Żużlowa: ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów 40:50

Trzynasta kolejka rundy zasadniczej 1. Ligi Żużlowej okazała się pechowa dla zawodników ROW-u Rybnik, którzy przegrali przed własną publicznością z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Tym samym została przerwana ich znakomita seria pięciu zwycięstw z rzędu.