zamknij

Galeria

Rybnik pięknieje, tylko „skarbówka” wciąż straszy. Kiedy w końcu wyremontują ten budynek?

Budynek Urzędu Skarbowego w Rybniku to antyreklama miasta. Z zewnątrz straszy brudna elewacja, przestarzała stolarka okienna i umieszczone od frontu agregaty klimatyzacji. Nie lepiej jest w środku obiektu. Petentów „skarbówki” wita ciasne, ciemne wejście i krata zabezpieczająca drzwi. Przestrzeń w której przyjmowani są klienci wygląda tak, jakby czas zatrzymał się tu co najmniej 20 lat temu. Jest jednak światełko w tunelu – Izba Skarbowa w Katowicach przymierza się do termomodernizacji budynku.

2016-07-14 Autor: Monika Pogoda
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~aniagustlik 2016-07-14 11:33:37

  Proponuję wziąć się za osiedla które straszą od lat, a nie tylko cisnąć kasę w centrum. Może w końcu zacząć inwestować w ogrzewania centralne i wychodzenie z węglowego? Skarbówka się nie zawali jak nadal będzie tak wyglądała, a i na pewno nie będzie miała wpływu na "rozwój turystyki".

  3 7
 • ~elmo 2016-07-14 12:34:10

  "wita ciasne, ciemne wejście i krata zabezpieczająca drzwi" - To znak, że nie czeka Cię tam nic miłego i nie idziesz tam z własnej woli :) Może podzielą się tym budynkiem z ZUS-em ? :))

  5 0
 • ~LEMUR 2016-07-14 16:16:55

  Skarbówkę do ZUSu a tutaj wyburzyć i kolejną galerię handlową. A poważnie to US do ZUSu a tutaj parking wielopoziomowy.

  3 0
 • ~Arteks 2016-07-14 18:18:12

  @aniagustlik - osiedla wyglądają co raz lepiej bo są za pieniądze lokatorów termomodernizowane i odnawiane. Miejskie budynki - urzędy, szkoły, ośrodki kultury też są poodnawiane. Nawet kolej zaczęła dbać o swoje budynki i wyremontowano poza dworcem Paruszowiec kilka swoich nastawni. Urząd Skarbowy należy do Ministerstwa Finansów. Niestety bardzo źle w tej chwili wyglądają domy jednorodzinne, te z czasów PRL czy przedwojenne oraz niektóre prywatne kamienice. @lemur - parkingi wielopoziomowe tak - ale tam gdzie są potrzebne. W centrum budujmy budynki mieszkaniowe, twórzmy obiekty związane z kulturą, sportem i nowe parki. Po co ci parking wielopozimowy w tamtej okolicy skoro parking naprzeciw ZUS przeważnie w połowie jest pusty?

  4 2
 • ~Jarosław Przybyłek 2016-07-15 19:11:04

  nic nie rozumiem ZUS w opływa w marmurach to skarbówka powinna opływać w złocie

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 475