zamknij

Galeria

Rybniczanie odwiedzają groby bliskich (zdjęcia)

Dzisiaj Wszystkich Świętych. Od rana mieszkańcy Rybnika odwiedzają groby swoich bliskich. Byliśmy dzisiaj przed południem na cmentarzu komunalnym w Rybniku. Zobaczcie zdjęcia z naszego spaceru.

2019-11-01 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Danuta Łukaszczyk 2019-11-01 12:42:16

  Za chwilę wybieram się na cmentarz .
  Całymi rodzinami stoją nad grobami najbliższych. Zapalają znicze, modlą się. Tak powinno być, tradycyjnie we wszystkich świętych. Podziwiam i popieram.

  8 5
 • ~telesrele 2019-11-01 13:45:12

  Czy 1 listopad to dzień wszystkich świętych, czy wszystkich zmarłych ? Za dusze zmarłych modlimy się i odwiedzamy ich groby 2 listopada, czyli w tzw. dzień zaduszny. Nie wszyscy zmarli są świętymi. Oby kiedyś nimi zostali, ale na razie te dni są trochę pokręcone w swojej wymowie i terminologii. Dyskusja akademicka. To chyba pozostałość po czasach komuny i dziwię się, że w tym przypadku akurat kościół zgadza się z tzw. tradycją zamierzchłego ustroju. Moim zdaniem, nie ma znaczenia, czy 1, czy 2 listopad jest świętem naszych najbliższych. Odwiedzać ich groby i modlić się za nich powinniśmy cały rok, a nie tylko wtedy, gdy widzą nas tam sąsiedzi i znajomi.

  15 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.