zamknij

Galeria

Rowerem po Rybniku. Jak się jeździ wzdłuż naszego zalewu?

Władze Rybnika chwalą się tym, że na terenie naszego miasta istnieje ponad 100 km tras rowerowych. O ile dróg w centrum przeznaczonych dla jednośladów jest stosunkowo mało, o tyle te istniejące już ścieżki są oblegane przez rybniczan. Przykładem niech będzie trasa niebieska - „pętla”, która biegnie wzdłuż Zalewu Rybnickiego.
2015-07-17 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Arteks 2015-07-17 12:43:58

  Przydałby się lifting tej trasy. Jazda po tych drobnych kamyczkach jest średnio-przyjemna. Lepsza taka niż żadna ale byłoby dobrze gdyby miasto dogadało się z EDF i przeprowadziło remont tej rzeczywiście bardzo obleganej i popularnej trasy. Fajnie byłoby gdyby powstała ścieżka rowerowa wzdłuż malowniczego Gzelu.

  14 0
 • ~hub381 2015-07-17 14:51:57

  Ja uprzejmię pytam co od 1999 r.miasto zrobiło dla polepszenia jazdy na tym obiekcie ? Jako wykonawca tej b.pięknej ścieżki rowerowej-płakać mi się chce jak widzę to zaniedbanie,brak tzw.rewitalizacji tej ścieżki która zarasta i niszczeje.Niewiele trzeba aby znów odżyła. Tu przypomnę,że EDF to nie to samo E.R. Francuzi to maja"gdzieś w D....".Ten obiekt z roku na rok wygląda żałośnie.
  A przypomnę gorzkie słowa redaktora D.Z. dot. ośrodka"...Kotwica",syf,mogiła i s.....s...!
  Słyszałem,że U.M.powołał jakiegoś "komaddera d/s ścieżek rowerowych. Nie wiem czy jeszcze doczekam,że droga rowerowa z Rybnika(Sanepid)-Rudy R. bedzie rewitalizowany ? Dziś każdy gadać może,lecz z wykonywaniem co raz gorzej... a mówią,że jest bezrobocie ?

  9 0
 • ~rozzobike 2015-07-18 12:37:17

  O ile niebieska wzdłuż zalewu jest przejezdna , to pozostałe [ mniej lub bardziej popularne] już nie . okolice basenu ruda, koło pomnika - dwa zwalone drzewa juz 2 tydzień tarasują przejazd. Widać alternatywny przejazd lasem zrobiony przez zaradnych użytkowników [ o dziwo "objazd" uatrakcyjnia ten przejazd wg mnie ;))] . Trasa wzdłuż nacyny , ale lasem po przeciwnej stronie niebieskiego szklaku - nie dość , że niedawno skończono tam wycinkę i jako tako uprzątnięto , to teraz kilka zwalonych drzew znowu leży na ścieżce. Nie wspomnę o pozostawionych przez firmę dokonującą wycinek rożnych gałęzi i krzaków .... widać , że nikt ich nie nadzorował i nie odbierał prac. Ogólnie potencjał jest , kwestia wyobraźni i zapału w jeździe.

  6 0
 • ~lordofthedrinks 2015-07-19 20:41:53

  Żadnych nowych dróg rowerowych. I tak 90 % najbardziej roszczeniowej grupy ludzi w Polsce czyli rowerzystów (którym wszystko się należy i wszędzie mają pierwszeństwo) mimo wybudowanej opok ścieżki czy drogi i tak jedzie jezdnią skutecznie blokując ruch samochodowy. oczywiście zawsze muszą jechać we 2 lub 3 obok siebie bo im się należy. Podobnie jak wyprzedzać na przejściach i jeździć po skrzyżowaniach na czerwonym świetle. Zawsze można potem sterroryzować przechodniów na rynku i chodnikach i wrzeszczeć po nich żeby zeszli z drogi bo jedzie pan i władca. Po udanym dniu rowerzysta może wejść na ten portal i przekonywać innych że nie mają racji bo jemu jako rowerzyście zawsze się należy i ma wszędzie pierwszeństwo. Jak działacz partyjny, rolnik albo górnik.

  0 7
 • ~Arteks 2015-07-19 21:38:01

  @lordofthedrinks - a skąd takie przekonanie, że rowerzyści są roszczeniowi? W Rybniku od wielu lat bardzo cichutko domagają się poprawy jakości dróg rowerowych, miasto wygoniło ich nawet z wielu miejsc centrum tworząc ścieżki tak aby czasem lktoś nie znający Rybnika nie wjechał czasem na Rynek... 99% wszystkich infrastrukturalnych inwestycji w mieście do tej pory dotyczyło kierowców, dla pieszych zrobiono deptak, dla rowerzystów kawałek Rudzkiej która jest najnowocześniejszą drogą rowerową w subregionie ale ma zaledwie z 2 km. Najbardziej roszczeniowi są kierowcy niestety bo mimo, że dla nich wyremontowano kilkanaście długich odcinków dróg, stworzono nowoczesne parkingi, drogie ronda i nowe skrzyżowania świetlne - to zawsze gderają, a to na objazdy, a to na drogie parkingi (chociaż są bardzo tanie), a to na korki, a to na pieszych, a to na rowerzystów... Sam jestem kierowcą i czasami już tego nie mogę słuchać jak ludzie potrafią swoje ego budować na swojej wyższości na drodze.

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3353