zamknij

Galeria

Na Raciborskiej wyłoniła się asfaltowana droga rowerowa

Prace nad drogą rowerową przy ul. Raciborskiej trwają w najlepsze. Robotnicy w wielu miejscach wylali już asfalt, niektóre fragmenty pod drogę zostały rozkopane. Zobaczcie, co zmieniło się na wspomnianej ulicy.

2018-09-06 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Oceń publikację: + 1 + 41 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Arteks 2018-09-06 13:32:01

  No to drogi rowerowe w Rybniku za niedługo będą miały wyższy standard niż droga 935 dla aut na terenie Rydułtów czy powiatu raciborskiego. ;) Idziemy ostro do przodu. Najpierw Rybnik wyremontował wylotówki dla aut, teraz robi porządek w drogach dla rowerów. :) Podoba mi się to.

  64 15
 • ~colombo01 2018-09-06 14:07:38

  No właśnie akurat Raciborska jako droga wylotowa, czy krajowa jest słabo uporządkowana - brak odpływów, studzienek, powoduje gromadzenie się wody na drodze. A teraz pojawiają się ścieżki odpływem i studzienkami kanalizacyjnymi. Ciekawe ....

  15 10
 • ~chester 2018-09-06 19:19:33

  Jak będzie wyglądało połączanie obu stron drogi rowerowej przy ulicy Granicznej? Włączenie się do ruchu i lewoskręt?

  7 2
 • ~Monia2002 2018-09-06 20:22:19

  Pewnie i tak będą tacy, co przy ścieżce rowerowej obok, pojadą pod drodze dla samochodów. Codziennie widuję takich na naszych drogach :(

  20 5
 • ~falcon 2018-09-07 09:50:53

  Arteks - czy na pewno wszystkie wylotówki z Rybnika zostały wyremontowane i teraz już zostały tylko drogi rowerowe? Chyba zapomniałeś np. o ul. Mikołowskiej, czyli głównej wylotówce w stronę autostrady A1. Przecież to jest porażka - tam już się jeździć nie da. Czyżby władze miasta zapomniały konieczności modernizacji tej drogi ?
  Ja oczywiście popieram budowę dróg rowerowych, tylko to musi być robione z głową (systemowo), a nie doraźnie pokazówka pod wybory. Przecież szlag człowieka trafia, że tego się nie robi w trakcie budowy nowych dróg (np. przy budowie obwodnic czy przecinki przez las pomiędzy ul. Mikołowską a ul. Gliwicką - ul. Wielopolska ... ? ). No, jak to wytłumaczyć ?

  14 2
 • ~entropia 2018-09-07 10:21:10

  falcon- zgadzam się, Mikołowska to klasyczna DW (Droga Wyboista) i poza fragmentem w Przegędzy nie ma na niej metra prostego asfaltu, a przy okazji jej remontu i poszerzenia mogłaby również powstać ładna, leśna rowerówka, a to dlaczego rówerówek nie robi się przy okazji kapitalnych remontów albo budowy nowych dróg to zależy od frakcji która w danym momencie rządzi i jej priorytetów, dla tej bardziej pro-samochodowej drogi rowerowe to zwykle "zbyteczna fanaberia"

  8 2
 • ~Arteks 2018-09-07 10:50:21

  @falcon - Mikołowska może poczekać na lepsze czasy. Nie jest w jakimś złym stanie. W lesie prawie nikt nie przestrzega przepisowej prędkości - bo jedzie się sprawnie i równo. Całkowita modernizacja takiej drogi - w sytuacji innych miejskich potrzeb to byłoby wyrzucanie pieniędzy. Co najwyżej mogliby poprawić trochę nierówności koło tych różnych hurtowni i tam gdzie jest trzeci pas do wyprzedzania. @entropia - ale raczej już mało jest samorządowców którzy nie popierają inwestycji związanych ze zrównoważonym transportem - albo ze względu na podeszły wiek, wykształcenie uzyskane kilkadziesiąt lat temu lub trochę zaściankowość. Poza Rybnikiem w naszym regionie na plus można wymienić władze Wodzisławia, które świetnie czują klimat, a nawet władze Jastrzębia które realizują "żelazny szlak rowerowy". Z dalszych to na pewno Katowice, Tychy czy Jaworzno. Z kolei wśród miast zacofanych w temacie można umieścić: Gliwice i resztę ROW gdzie jakiegoś postępu nie ma, a dominuje myślenie sprzed 30-40 lat, które transportowo jest zupełnie passe.

  8 14
 • ~morfeus12 2018-09-07 16:25:14

  Świetna robota, teraz już rozumiem po co było targanie na jednym odcinku kostki. Było warto. Szkoda, że ścieżka na Nowinach nie idzie całkiem gładko ale o tym trzeba było myśleć przy budowie całej drogi, teraz już pewnie było za późno bo by się poziomy nie zgadzały. Popieram budowę takich dróg od początku do końca. Lepiej by było gdyby remonty szły od a do z za każdym razem. Szkoda, że drzew nie przybędzie ale na nie też już chyba nie ma miejsca... Jutro wsiadam na rower i testuje ;)

  12 2
 • ~Kwinto 2018-09-08 12:55:37

  Pięknie to wygląda, trzeba przetestować.

  8 2
 • ~Arteks 2018-09-10 20:54:01

  @kwinto - i przetestowałeś? Bo ja dzisiaj. Jeśli chodzi o tę po lewej stronie jadąc od centrum to różnica jest mniej więcej taka jak droga z trylinki w porównaniu do nowej autostrady... Po prostu rewelacja! Natomiast jeśli chodzi o nowy odcinek po prawej strony (od Granicznej) to też jedzie się dobrze ale niestety widzę poważny problem albo projektowy albo wykonawczy. Ponieważ droga biegnie w niektórych miejscach poniżej nasypu, każdy deszcz może powodować spłukiwanie ziemi na drogę rowerową. Kilka dni temu były opady (i nie była to burza), a na drodze rowerowej w kilku miejscach sporo piachu/ziemi która spłynęła. Ciekawe czy będzie to jakoś zabezpieczone czy też będzie kolejna fuszerka którą trzeba będzie poprawiać, jak wiele w czasach odpowiedzialnego za takie inwestycje prezydenta Kopera.

  4 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zakaz instalowania pieców na węgiel w nowych domach. Popierasz?
Oddanych głosów: 2547