zamknij

Galeria

Dzień Gniewu w Rybniku

Kilkadziesiąt osób demonstrowało w środę, 21 marca na rybnickim Rynku przeciwko polityce rządu w ramach ogólnopolskiej akcji ''Dzień Gniewu''. Z transparentami ''Nie dla ACTA'', Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy Tuska'', demonstranci kilka razy okrążyli Rynek. Na taczce wieźli kukły Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Janusza Palikota.
Autor: Dominik Gajda 2012-03-22
Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (25):
 • ~tommi 2012-03-23
  05:43:52

  0 0

  "przeżyliśmy ruska przeżyjemy i Tuska" slogan jak slogan, tylko że połowa tych ludzi nie wie na ten temat za wiele , chyba tylko z książek, pozatym pozasłaniane twraze świadczą o wieku demonstrujących, jak mam się dowie to bura będzie. żenujące

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2012-03-23
  11:20:14

  0 0

  Tommi ma racje te hasła są już tak popularne jak Balcerowicz musi odejść. Te dzieci nie wiedza co to ACTA o co sie rozchodzi. Zenada!

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2012-03-23
  11:22:10

  0 0

  Oni wiedzą co to cenzura??? Roboty im dać....

 • ~animal.planet 2012-03-23
  13:07:56

  0 0

  toć z daleka widać, że nie chodzi tu o ACTA, ino o zastąpienie tuska kaczyńskim... w jakiej organizacji działają ci co są na zdjęciach?

 • ~brukarz 2012-03-23
  13:19:56

  0 0

  "demonstranci kilka razy okrążyli Rynek" - pewnie poszliby ulicami Rybnika, ale brakło kogoś kto by łysych przeprowadził. Tak wybrali bezpieczne krążenie wkoło rynku, gdzie się przynajmniej nie mogli zgubić :)

 • ~Gregorio 2012-03-23
  16:11:47

  0 0

  Kilkanaście starszych dzieci co nie ma o niczym zielonego pojęcia zrobiło sobie zabawę i to nazwano " dzień gniewu" - żenada!
  A zadanie domowe do szkoły na następny dzień odrobiły ???

 • ~ 2012-03-23
  19:51:01

  0 0

  gnoje. Wszystko na ten temat.

 • ~ 2012-03-23
  19:58:23

  0 0

  Jednak nie wszystko. Byłem świadkiem tego żałosnego wydarzenia. Zapytałem jednego z uczestników, o co im chodzi. Co usłyszałem ? - spierd***j stary chu*u. Nie ugiąłem się i zapytałem, o co walczą. Odpowiedziano mi, że walczą o Polskę bez takich chuj*w, jak ja. Bez komentarza.

 • ~ 2012-03-23
  20:59:53

  0 0

  wiekszosc tych "demonstrantow" to wyborcy popaprancow glosowali na rudego a teraz protestuja

 • ~brukarz 2012-03-23
  21:19:16

  0 0

  a banneru ONRu nie widać z tyłu?

  Wstyd żeby w Rybniku faszolki sobie pod ochroną policji biegały...

  wstyd panie prezydencie Rybnika, że tolerujesz faszystowskie organizacje na rynku naszego miasta. wstyd i hańba.

 • ~ 2012-03-23
  22:12:38

  0 0

  Wypowiedziały się stare ludzie, którzy jak barany żyją jak im się każę, przepraszamy was, o wielcy Ludzie, że mamy czelnoć przeciwstawiać się temu że nie chcemy by rządziła hiPOkryzja, pokazali że rządzić Polską nie potrafią. Że niby wspieramy PiS? No, to już oklepane hasło, jak "Balcerowicz Musi odejść"...

  Oczywiście, nie wiemy czym jest ACTA, nie wiemy co to praca, nie wiemy nic, jesteśmy bandą łysych "dzieci" którzy się bawią w "Dni Gniewu" albo w jakiś błachy "patriotyzm". Niestety nie mogę zapewnić że tak jak Wy, niczym stado baranów prowadzonych na rzeź, pozwolimy by drugie stado baranów nami rządziło.

  Rząd na bruk, bruk na rząd!

 • ~ 2012-03-23
  22:15:57

  0 0

  Tutaj zapytam Pana Don Tytusa, kogo się Pan pytał? Byłem tam, i specjalnie dokładnie przyglądałem się całej akcji, pytał się Pan jakiegoś starego pijaczyny który ni stąd ni z owąd dołączył się do protestujących, czy któregoś z "faszystowksich dzieci łysoli"?

  Taa, po zdjęciach widać że wszyscy mają pozasłaniane twarze... Wstyd za takich rybniczan.

 • ~ 2012-03-23
  23:51:22

  0 0

  Ci którzy nie byli na manifestacji nie mogą się na ten temat wypowiadać, bo nic o tej akcji nie wiedzą. Po pierwsze nie była to manifestacja polityczna lecza anty polityczna i nikt z manifestujących z pewnością nie jest zwolennikiem pis'u.Po drugie manifestacja odbyła się tylko na rynku, bo urząd miasta nie wyraził zgody na manifestację. Don Tytus, tobie z pewnością tak ktoś odpowiedział z tej grupki pijanych osób, którzy nic nie mieli wspólnego z manifestacją. Od kiedy ONR to faszystowska organizacja, proszę poczytać troszkę na temat działalności tego obozu.Co do hasła "przeżyliśmy ruska przeżyjemy Tuska" to tak macie racje, że nie doświadczyliśmy na własnej skórze represji ze strony komunistów, ale coś na ten temat wiemy z książek i opowiadań. Rozmawiałem z starszymi paniami po manifestacji, które były zadowolone z przebiegu i cieszyły się, że jest jeszcze młodzież, która interesuje się przyszłością swojego narodu.

 • ~brukarz 2012-03-24
  09:19:49

  0 0

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Obóz_Narodowo-Radykalny


 • ~ 2012-03-24
  21:25:30

  0 0

  chytry tusk planuje trzecią kadencję jak putin, Platformie jeszcze tylko brakuje stołka prymasa choć chyba faktycznie prawie go ma; praca do 75-ego roku życia a benzyna po 7 złotych, za Kaczyńskiego było według lewackich mediów "gorzej" bo była tylko po 3 zeta

 • ~brukarz 2012-03-24
  23:22:41

  0 0

  chłopie ale bredzisz...
  była po 3 zeta, bo to było ładnych pare lat temu....

  wszystko było tańsze...
  więc nie obwiniaj za to tuska, że generalnie wszystko drożeje. Przyjdą inni i wszystko dalej będzie drożeć i nie ważne czy to będzie, ksiądz, biskup, czy generał...

  co do pracy do 70 to sie musze zgodzić...
  osobiście zus bym zlikwidował i niech każdy sobie rzepke skrobie. Ciekawe ilu z was byłoby w stanie miesięcznie odkładac po 200 na swoją emeryturę (tyle wystarczy - po 35 latach oszczędzania na najbardziej kiepskiej lokacie masz 2,5k odsetek od zgromadzonego kapitału) + 200 za świadczenia medyczne... pewnie wszyscy by to olali (choć wychodzi o połowe taniej niż zus a i pieniążki zostają dla dzieci a nie znikają w szklanych zamkach ZUSu) a na starość płakali, żeby się państwo o nich zatroszczyło...


  wracając do manifestantów - co tak psioczycie kibolki, przecież TUSK dał wam igrzyska, będziecie mogli chodzić i mordy obijać se po stadionach. Fakt, ROW RYBNIK nie reprezentuje Polski - ale o przecież wasz narów Olisadebe już nie gra w reprezentacji...

 • ~tommi 2012-03-26
  07:42:43

  0 0

  do "Biała Bestia Swaroga", czy słowo demokracja jest dla Ciebie obce, jesli większośc tak chce to dlaczego nazywasz to :"Wypowiedziały się stare ludzie, którzy jak barany żyją jak im się każę ", nazywając kogoś baranem sprawdz czy sam nie wypowiadasz sie jak osioł

 • ~brukarz 2012-03-26
  11:39:13

  0 0

  tommi - sęk w tym, że oni chcą totalitaryzmu. wszyscy mają być tacy sami, tak samo myśleć, być biali, i mieć łyse pały, kochać tą samą drużynę piłkarską ( a jak nie to w ryja i do na nowo otwartego auschwitz). Bo ktoś im powiedział, że są lepsi - uwierzyli w to i łykają wszystkie brednie wciskane im przez autorytety. Dla nich silny jest ten kto pokona słabszego a nie ten, kto pomaga słabszemu stać się silniejszym. Im nawet nie chodzi o to, że rządzi TUSK i są okradani. Im chodzi o to, że jest źle, bo nie oni kradną. Gdyby oni byli u władzy i benzyna byłaby po 10, a pensja minimalna na poziomie 500 złoty, to by było dobrze - pod warunkiem, że ich wille byłyby odpowiednio strzeżone za państwowe pieniądze. Taka biała wersja korei. jak nie zapłaczesz po śmieci guru to do obozu koncentracyjnego. zastanawia mnie tylko co jest przyczyną tego, że młodzi ludzie łapią te idiotyczne, ksenofobiczne ideologie i wierzą, że to jest droga do lepszego jutra? może brak miłości w rodzinie, patologia społeczna, złe otoczenie, kiepskie warunki życiowe, a może po prostu tacy się już rodzą i nic na to nie poradzimy?

 • ~tiiki 2012-03-26
  12:34:59

  0 0

  A ja się cieszę, że są w Rybniku młodzi ludzie, którzy potrafią samodzielnie i krytycznie myśleć. Wiedzą, że naczelnych głupców RP (Tuska czy Palikota) trzeba publicznie potępiać. Gratuluję odwagi! Większość waszych rówieśników (i ludzi starszych też) daje robić sobie papkę z mózgu oglądając TVN czy czytając Wyborczą. Ale tacy nie myślą samodzielnie, tacy są tylko maszynkami do głosowania. Dlatego - tym bardziej gratuluję!

 • ~ 2012-03-27
  21:24:21

  0 0

  Czy wy siebie słyszycie? Z manifestacji przeciwko rządowi PO robicie jakieś rasistowsko-ksenofobiczno-szowinistyczne (koniecznie głoszone przez łysych kiboli!) zdania. Wejdzie potem taki jeden z drugim co ni w ząb nie wiedzą o co chodzi, poczytają i taki tok myślenia im wpadnie... Tak się rodzą stereotypy.

 • ~ 2012-03-27
  22:29:34

  0 0

  Brukarz tu wypisuje jakieś teorie wyssane z palca. Wszystkich ładuje do jednego worka, wszyscy uczestnicy manifestacji to kibole, faszyści i nie wiadomo jakie inne zło. Zachowuje się jak obecny rząd dzieli ludzi na tych lepszych i gorszych: manifestujący są źli on jest dobry. Widać, że go inspiruje gazeta wyborcza wraz z Adamem Michnikiem na czele.

 • ~brukarz 2012-03-27
  23:34:06

  0 0

  Gwoli ścisłości. Nie czytam wyborczej. Nie głosowałem na tuska. Nie głosowałem w ogóle w wyborach nigdy, choć mam już swoje ponad 30 latek, bo dla mnie nie ma najmniejszej różnicy czy okradać mnie z moich ciężko zarobionych pieniędzy będzie Tusk, czy też Kaczyński czy Rydzyk. Prawda taka, że nie mamy alternatywy bo oni maja policję i wojsko. Sram na taką demokrację, w której raz na cztery lata, mogę razem z resztą rodaków wybierać smycz, na której mnie będą prowadzić. A to, że manifestacja jest przeciwko temu co się dzieje obecnie, to sie zgodze i całym sercem manifestacje popieram? Ale co w zamian? ONR? Młodzież Wszechpolska? SS? Gestapo? Powiedzcie, co chcecie w zamian? Jakie macie alternatywy? Kto zrobi to lepiej? Wy? w technikum? Co wy o życiu wiecie będąc na garnuszku mamusi? Powiedzcież mi droga młodzieży, jaką macie alternatywę? Przedstawcie program. Kto i jak ma rządzić Polską? Osobiście jakoś wole złodzieja z PO, niż kibola z szalikiem ROWu, albo patałacha, który krzyż by mi w ryj wciskał a drugą ręką kase na pensje kleru wygarniał, pieprząc jednocześnie o celibacie, nie omieszkując jednocześnie także pieprzyć 7-letnich ministrantów w zakrystii. Dajcie mi coś w zamian? Pełna wolność? Brzmi fajnie? ale skończy się kolejnym rozbiorem polski. Że tusk wchodzi w tyłki usa i innym? a Kto nie wchodzi? wszyscy wzajmenie sobie wchodzą i jeszcze udają że ładnie pachnie. Zajmijcie się szkołą. pożyjcie, popracujcie, a potem wychodźcie na ulice.

 • ~ 2012-03-28
  12:37:21

  0 0

  W końcu coś mówisz z sensem. Ja zajmuje się szkołą, chce się kształcić, chce być coraz to lepszym człowiekiem. Mi się wydaje, że czas młodości to najlepszy czas na manifestowanie, kiedy wpadniemy już w ciąg życia to nam się nic nie będzie chciało robić będzie się liczyć tylko praca i rodzina. Młodość to najlepszy czas, by walczyć o swoje racje i o dobro bytu w przyszłości.

 • ~brukarz 2012-03-28
  14:41:49

  0 0

  ~Rybnick "za Kaczyńskiego było według lewackich mediów "gorzej" bo była tylko po 3 zeta" - ano w roku 1999 benzyna była po 3 złote, a za najniższe wynagrodzenie (650 złotych) mogłeś sobie jakieś 216 litrów kupić . Obecnie mamy po 5 zeta, a najniższe wynagrodzenie (1500 złotych). pozwala mi kupić 300 litrów paliwa. Jednym słowem mamy lepiej. więc nie rozumiem po co ta gadanina, ze benzyna po 3 złote. Analizuj wszystkie fakty a potem to porównuj. Cena benzyny nie jest wyznacznikiem dobrobytu. Prędzej stosunek ceny do zarobków. Gabriel Szmid - wystarczy w wsze fejsowe profile spojrzeć i już wiemy czego chcecie dla polski; nacjonalista.pl, HONOR, KOŃGWIZDA 88 :). To żenada, i w takiej sytuacji, zawsze będziemy po przeciwnej stronie barykady.

 • ~ 2012-03-29
  19:33:05

  0 0

  Każdy ma swoje poglądy, ja jestem nacjonalista i tego się nie wstydzę. Swoje życie opieram na patriotycznych wartościach i z tym się czuje dobrze.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak wypadnie reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w Niemczech?

Oddanych głosów: 555