Wygrana A. Mroszczak w III Pucharze Polski Juniorów

2016-11-07, Autor:

Anna Mroszczak i Damian Michalak okazali się najlepsi w III Pucharze Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, który w miniony weekend odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach.

W sobotniej rywalizacji mężczyzn zwyciężył Damian Michalak z Piasta Gliwice, który w finale pokonał Macieja Bielca ze Szpady Wrocław 15:12. Najlepszym zawodnikiem RMKS-u Rybnik był Ryszard Kałuziński, który zajął 28. miejsce, przegrywając walkę o najlepszą „16” turnieju z późniejszym zwycięzcą Michalakiem. Pozostali reprezentanci rybnickiego klubu zajęli następujące miejsca: Tomasz Wąsiewicz - 36, Jarosław Fajkis - 65, Dominik Sojka - 70, Marcin Tumas - 75, Karol Pyszny - 78, Michał Gryt - 82.

W niedzielę walczyły kobiety. Zawody wygrała rybniczanka, Anna Mroszczak, która aktualnie reprezentuje Szpadę Wrocław. W finale pokonała ona Paulinę Wilaszek z SKS Radomyśl Wielki 15:14. Jedyna reprezentantka RMKS-u, Beata Pękała, zajęła 57. miejsce.