TS Volley: pięć setów na inaugurację sezonu

2016-09-24, Autor:

Na inaugurację sezonu rybniccy siatkarze zmierzyli się z jednym z faworytów do awansu, MKS-em Andrychów. Podopieczni Dariusza Luksa walczyli dzielnie, ale przegrali 2:3.

W pierwszej kolejce II ligi TS Volley Rybnik gościł jednego z faworytów do awansu do I ligi MKS Andrychów. Po niezwykle zaciętym pojedynku, pełnym świetnych ataków, nieprawdopodobnych obron i spektakularnych bloków lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:2.

Pierwszego seta do 22 wygrali andrychowianie, ale kolejne dwa padły łupem rybniczan i stworzyła się szansa na wygranie całego spotkania. Doświadczony zespół gości poprawił swoją grę, szczególnie w zagrywce i kontratakach i zdołał wygrać kolejne dwa sety.

Pomimo porażki TS Volley pokazał się z dobrej strony tym bardziej, że z powodu kontuzji nie mógł zagrać w pełnym składzie.

W drugiej kolejce, w sobotę 1 października, TS Volley pojedzie do Jaworzna, czyli głównego faworyta rozgrywek.

TS Volley Rybnik - MKS Andrychów 2:3 (22:25, 25:19, 25:19, 14:25, 12:15)

Skład: Michał Dudek (kapitan), Konrad Stajer, Bartosz Jarzembowicz, Michał Łata, Krystian Lipiec, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Damian Pilichowski (libero) oraz Sylwester Piotrowicz, Adam Barteczko, Wojciech Zubko, Sebastian Zimny, Arkadiusz Terlecki i Piotr Rutkowski. Trener: Dariusz Luks, fizjoterapeuta Łukasz Lelek.

1. kolejka II ligi (5. grupa):
MCKiS Jaworzno - Juve Głuchołazy 3:0 (25:20, 25:12, 25:16)
TS Volley Rybnik - MKS Andrychów 2:3 (22:25, 25:19, 25:19, 14:25, 12:15)
AT Żory Jastrzębski Węgiel - AZS Rafako Racibórz 3:2 (15:25, 21:25, 25:22, 26:24, 15:11)
TKS Tychy - AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)
Górnik Radlin - Winner Czechowice-Dziedzice 3:1 (28:26, 21:25, 25:12, 25:20)
UKS Strzelce Opolskie - SMS PZPS III Spała 3:2 (25:21, 23:25, 25:21, 21:25, 15:13)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1