TS ROW Rybnik: przerwa zimowa w fotelu lidera. Trener Danel: „Teraz skupiamy się na kolejnym celu”

2016-10-23, Autor:

W ostatnim meczu rundy wiosennej rybnickie piłkarki wygrały na wyjeździe z Concordią Knurów 3:0.

Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich kolejkach III ligi piłkarki TS ROW Rybnik nie musiały wybiegać na boisko. Ich rywalki oddawały mecze walkowerem. Po trzytygodniowej przerwie rybniczanki w końcu doczekały się spotkania ligowego. W Knurowie zmierzyły się z miejscową Concordią. W ostatnim meczu rundy wiosennej podopieczne trenera Remigiusza Danela potwierdziły dominację w lidze i wygrały 3:0. Dwa gole zdobyła Dominika Sykorova, a jednego – Agata Sobkowicz. – Mecz w naszym wykonaniu nie był zadowalający, miałyśmy dużo niecelnych podań. Niestety odczułyśmy przerwę w lidze, którą miałyśmy przez ostatnie 3 tygodnie, ale pomimo tego udało nam się strzelić 3 bramki i zakończyć rundę wiosenną na pozycji lidera, co nas bardzo cieszy – powiedziała kapitan rybnickiej drużyny, Magdalena Wójcik.

– Przez ostatnie 3 tygodnie nie graliśmy spotkań, ponieważ nasi rywale oddali mecze walkowerami. Z tego powodu dziś był widoczny brak rytmu meczowego. Często brakowało dokładnego ostatniego podania i wykończenia. Tempo gry z naszej strony było za wolne, co pozwalało przeciwnikowi na skuteczna obronę. Dzisiejszy mecz był najsłabszym w naszym wykonaniu w tej rundzie, ale ważne są kolejne 3 punkty. Teraz skupiamy się na kolejnym celu, jakim jest wygranie baraży o ekstraklasę futsalu – dodał trener Danel.

TS ROW zakończył rundę jesienną z kompletem zwycięstw. Rybniczanki do tej pory nie straciły w lidze ani jednego gola! Mają na swoim koncie 27 punktów i 71 bramek, co daje średnią blisko 8 goli na mecz.

Concordia Knurów – TS ROW Rybnik 0:3 (0:1)

0:1 - Dominika Sykorova (10), 0:2 - Agata Sobkowicz (53), 0:3 - Dominika Sykorova (63)

TS ROW: Dorota Młynarczyk - Magdalena Wójcik, Agata Sobkowicz, Edyta Botor, Aleksandra Lizoń, Daria Pluta, Martyna Guzik (41’ Anna Konkol), Aneta Szymanowska (70’ Zuzanna Dobosz), Maria Mihaldova, Dominika Sýkorová (75’ Weronika Parzych), Marta Kamińska (57’ Liwia Garcarczyk)