TS ROW: hat-trick Sobkowicz i awans do Final Four ekstraligi futsalu! „Chcemy powalczyć o medal”

2017-02-19, Autor:

W rewanżowym meczu fazy play-off o awans do turnieju finałowego ekstraligi futsalu kobiet rybniczanki wygrały na wyjeździe z AZS-em AWF Warszawa 4:2. Rywalkami ROW-u w finale będą Rolnik B. Głogówek, AZS UJ Kraków i Lex Kancelaria Słomniki.

Przypomnijmy, że tydzień temu TS ROW Rybnik wygrał przed własną publicznością w hali „Ekonomika” z AZS-em AWF Warszawa 4:2. W rewanżu górą ponownie były rybniczanki. Na parkiecie w Warszawie podopieczne trenera Remigiusza Danela ponownie wygrały 4:2 i awansowały do turnieju finałowego ekstraligi futsalu kobiet. Ich rywalkami będą Rolnik B. Głogówek, AZS UJ Kraków i Lex Kancelaria Słomniki. Impreza odbędzie się za dwa tygodnie w Głogówku.

Wypowiedzi pomeczowe:

Agata Sobkowicz – TS ROW Rybnik

Jechałyśmy do Warszawy po zwycięstwo. Wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwy mecz i tak też było. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, popełniałyśmy głupie błędy i miałyśmy bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji. Mimo tego, że przegrywałyśmy do przerwy 1:2, to nie odpuściłyśmy. Chciałyśmy wrócić do domu ze zwycięstwem i tak też się stało. Awans do Final Four ogromnie nas cieszy i na pewno będziemy chciały powalczyć o medal.

Andżelika Dąbek – TS ROW Rybnik

Przed rewanżem z AWF-em Warszawa żadnej z nas nie trzeba było dodatkowo motywować, każda osoba zdawała sobie sprawę z tego, ze gramy właśnie najważniejszy mecz w trakcie sezonu futsalowego. Zaliczka z poprzedniego meczu była niewielka, komfort psychiczny przed meczem był praktycznie nieodczuwalny.

Spotkanie zaczęło się dla nas idealnie, 27 sekunda i prowadzimy 1:0. Pozwoliło nam to zwiększyć pewność siebie podczas gry. Z minuty na minutę napędzałyśmy się, stwarzając coraz groźniejsze sytuacje pod bramka AWF-u. Warszawianki są bardzo mocną i dobrze poukładaną drużyną, umiejętnie wyprowadzały swoje ataki i odpierały nasze. Przebieg spotkania był podobny do tego w Rybniku, AWF próbował grać całe spotkanie w wysokim pressingu, my nastawiliśmy się głównie na grę z kontrataku. Sześć bramek, mnóstwo sytuacji podbramkowych z dwóch stron, mecz trzymający w napięciu prawie do samego końca. Zdecydowanie nie dla ludzi o słabych nerwach - grozi zawałem serca!

Dziękuję drużynie z Warszawy za dobrą postawę na boisku, zapewnienie emocji i iskrzącego parkietu. Dzięki takim meczom możemy podnosić poziom ligi, drużyn i nasze indywidualne możliwości.

Dziękuje bardzo kibicom ROW-u Rybnik, jesteście wyjątkowi! Dodajecie nam skrzydeł podczas meczów. Liczymy na Was w turnieju finałowym!

Teraz myślami jesteśmy już w Final Four. Będziemy ciężko pracować na treningach, aby zając jak najwyższe miejsce.

AZS AWF Warszawa vs TS ROW Rybnik 2:4 (2:1)
0:1 - Agata Sobkowicz (1), 1:1 - Monika Wasil (7), 2:1 - Magdalena Zduńczyk (18), 2:2 - Agata Sobkowicz (21), 2:3 - Agata Sobkowicz (37), 2:4 - Daria Pluta (39)

MVP TKF: Agata Sobkowicz

Czerwona kartka: Klaudia Dymińska

AZS AWF: Anna Strawa – Marta Witoń, Kinga Zajączkowska, Klaudia Dymińska, Maria Worosilak oraz Patrycja Rola – Patrycja Kowalska, Magdalena Zduńczyk, Klaudia Grodzka, Monika Wasil, Karolina Kołomyjec, Inga Kania, Dominika Dymitrowicz, Mariola Dworniczak

TS ROW: Andżelika Dąbek – Agata Sobkowicz, Magdalena Wójcik, Aleksandra Lizoń, Aneta Szymanowska oraz Daria Pluta, Edyta Botor, Anna Konkol, Maria Mihaladova, Marta Kamińska

Wyniki meczów fazy play-off o awans do turnieju finałowego ekstraligi futsalu kobiet:
AZS AWF Warszawa - ROW Rybnik 2:4 (pierwszy mecz 2:4)
Rolnik B. Głogówek - Kotwica Kórnik 5:2 (pierwszy mecz 2:4)
AZS UJ Kraków - AZS Uniwersytet Gdański 8:2 (pierwszy mecz 7:0)
AZS UAM Poznań - Lex Kancelaria Słomniki 1:2 (pierwszy mecz 1:1)

Awans do finału: TS ROW Rybnik, Rolnik B. Głogówek, AZS UJ Kraków i Lex Kancelaria Słomniki.