Tenis: Skrzaty walczyły w Boguszowicach i Stodołach

2017-06-10, Autor:

W dniach 3-5 czerwca na kortach Playloud w Rybniku-Boguszowicach oraz Stodołach odbył się pierwszy w naszym mieście oficjalny turniej Polskiego Związku Tenisowego w kategorii Skrzatów i Skrzatek (do 12 lat).

Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Rybnickie Towarzystwo Tenisowe - jedyny w regionie klub tenisowy posiadający licencję PZT. W szranki stanęło 9 dziewczyn oraz 16 chłopców z różnych stron Polski.

Dziewczynki rozgrywały swoje mecze na kortach w Boguszowicach, grając systemem każda z każdą w trzyosobowych grupach. W sobotę rozegrano mecze eliminacyjne w niedziele zaś zawodniczki zagrały o miejsca. Najlepszą tenisistką okazała się rozstawiona z nr pierwszym Olivia Bergler (KS Górnik Bytom), która w finałowej rozgrywce pokonała 7:6, 6:2 Karolinę Siwakowską (Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej SP2 - Radzionków) oraz 6:3, 6:3 Annę Hałat (BKT Advantage Bielsko Biała). W turnieju wystąpiła również zawodniczka KS RTT, dziesięcioletnia Emilia Cimek, która debiutowała w kategorii skrzatek. Emilka w debiucie pokazała się z dobrej strony, zajmując ostatecznie 8 miejsce.

Chłopcy rozgrywali mecze na kortach w Stodołach grając w czteroosobowych grupach eliminacyjnych, a później o miejsca. Każdy z zawodników rozegrał 6 meczy w ciągu trzech dni. Rozgrywki zdominowała silna grupa zawodników SCT Pszczyna, którzy zajęli całe podium. Po zaciętych, stojących na bardzo wysokim poziomie meczach triumfował Antoni Pękała, który w grupie finałowej, pokonał swojego brata bliźniaka Franciszka Pękałę (7:5, 7:5), klubowego kolegę Michała Leja (6:4, 6:2) oraz Jakuba Skwarka z Górnika Bytom (6:4, 6:3). Turniej chłopców stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, mecze obfitowały w mnóstwo długich wymian, spektakularnych akcji i wiele dramaturgii. Reprezentant gospodarzy, Jullian Gawlik, po niezłej grze zajął 11 miejsce, co jest w tej chwili jego najlepszym rezultatem w tej kategorii.

Kolejny turniej w kategorii Skrzatów w Rybniku odbędzie się w sierpniu , a w lipcu na naszych kortach zmagać się będą młodzicy (do 14 lat).