T. Kiendyś wygrał 7. Tour de Rybnik. „Kolarstwo staje się coraz bardziej popularne”

2014-09-14, Autor:
Zwycięzcą 7. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Rybnik został Tomasz Kiendyś z CCC Polsat Polkowice.

Już po raz siódmy mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć w akcji kolarzy rywalizujących w wyścigu Tour de Rybnik. Start i meta, podobnie jak w ubiegłym roku, były zlokalizowane na ul. Rudzkiej obok kampusu.

W wyścigu głównym, zaliczanym do cyklu Pro Ligi, kolarze ścigali się na dystansie 135 km (15 rund po 9 km). Jego zwycięzcą został Tomasz Kiendyś z CCC Polsat Polkowice z czasem 02:58:57. Tuż za nim przyjechał Kacper Gronkiewicz (BDC MarcPol), który wygrał rywalizację orlików. Trzeci na mecie zameldował się Michał Paluta (TKK Pacific Toruń).

Warto dodać, że Kiendyś pokonał trasę ze średnią prędkością około 45 km/h.

Przed wyścigiem głównym rywalizowali amatorzy. Tutaj najlepszy okazał się Damian WalczakMTB Silesia Rybnik, który dystans 54 km pokonał w czasie 01:16:50. – W miarę szybko udało się z kolegą odjechać i utrzymywaliśmy przewagę aż do mety. Cieszę się, że to ja przejechałem jako pierwszy – powiedział Walczak, który na linię mety wpadł razem z Pawłem Piętą z Orbea Racing Team. – Im więcej takich imprez, tym lepiej. Dziś przyszło dużo kibiców i to jest najważniejsze. Dobre wyniki naszych zawodowców sprawiają, że kolarstwo staje się coraz bardziej popularne – dodał zwycięzca wyścigu amatorów.

W klasyfikacji rybniczan, która po raz pierwszy pojawiła się w TdR, wygrał Paweł Przeliorz (czas: 01:18:15). Drugi był Józef Pocztowski.

Szczegółowe wyniki 7. Tour de Rybnik:

– Rywalizacja kolarzy przebiegała przy sprzyjającej aurze, dzięki czemu na trasie zebrało się najwięcej w historii kibiców. Rekordowa była także frekwencja zawodników. W wyścigu amatorów startowało ok. 140 kolarzy, a w wyścigu PZKol ok. 80. Co jest rekordem Tour de Rybnik – powiedział dyrektor wyścigu, Robert Słupik. Tegoroczna edycja była wyjątkowa także pod innymi względami. Liczne atrakcje dla najmłodszych, bogate stoisko Ganinex Gazda Group czy występy grupy tanecznej Studia Tańca Vivero sprawiały, że oprawa imprezy była bardzo interesująca. Podczas dekoracji zwycięzców zaprezentowano także nowy logotyp wyścigu: – Nowe logo to nowe wyzwania, bardziej profesjonalne podejście do sfery wizualnej imprezy oraz promocji – zakończył Słupik.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0