Szermierka: prowadzi K. Fajkis

2010-11-12, Autor:
Krystian Fajkis wygrał w III Pucharze Polski Kadetów w szpadzie męskiej.

W Gliwicach odbył się trzeci, ostatni Puchar Polski Kadetów (do 17 lat) w szpadzie męskiej. W turnieju startowało 66 zawodników z całej Polski. Kolejny raz rybniccy szpadziści pokazali, że należą do ścisłej krajowej czołówki. Szermierze z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego zdobyli dwa medale. Krystian Fajkis po bardzo wyrównanej walce w finale z Mateuszem Rokiem z Górnika Radlin wygrał 15:14 i zajął pierwsze miejsce. Tym samym zdobył on Puchar Polski. Kolejny zawodnik RMKS-u – Kamil Naszkowski, zdołał awansować do półfinału, ale przegrał z Mateuszem Rokiem 10:15. Ostatecznie zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal.

Wyniki rybniczan z pozwoliły im umocnić się na swoich pozycjach w klasyfikacji generalnej kadetów Polskiego Związku Szermierczego – Krystianowi Fajkisowi na pierwszym, a Kamilowi Naszkowskiemu na trzecim miejscu. Do zakończenia kwalifikacji na Mistrzostwa Europy pozostały już tylko trzy turnieje, dwa Puchary Polski  do 20 lat i Puchar Europy Kadetów do lat 17 w Bratysławie, gdzie  zdecydowanie  trudniej walczyć o punkty. Przypomnijmy, że na Mistrzostwa Europy kwalifikuje się pierwsza czwórka z listy PZS. Mamy nadzieję, że rybniccy zawodnicy utrzymają tak dobra passę i będą reprezentować Polskę w tej imprezie.

Miejsca pozostałych zawodników RMKS Rybnik:
28 miejsce – Przemysław Trzepizur
38 miejsce – Mroszczak Mikołaj

Ćwiercfinały:
Tadeusz Koc (KKS Kraków) - Mikołaj Gadomski (ST Akademia Szermierki Warszawa) 15:7

7 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
8 Mikołaj Gadomski (ST Akademia Szermierki Warszawa)

Sekcja Szermiercza RMKS Rybnik prowadzi nabory dzieci w wieku od 8 lat. Zajęcia odbywają się przy ul. Powstańców Śląskich 40/42 obok pływalni krytej MOSIR Rybnik  od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 – 20:00. Adres strony internetowej: www.rmks.rybnik.pl, e-mail: [email protected], tel. kontaktowy: 503037386.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0