Szermierka: juniorzy RMKS-u walczyli w Pucharze Polski. Krystian Fajkis wybrany na kolejną kadencję

2016-12-15, Autor:

Znakomicie spisali się zawodnicy RMKS-u Rybnik podczas III Pucharu Polski juniorów mł. w szpadzie dziewcząt i chłopców. Dobre wieści napłynęły również z Prezydium Zarządu Polskiego Związku Szermierczego, w którym nadal będzie zasiadał rybniczanin Krystian Fajkis.

Ostatni w tym sezonie III Puchar Polski juniorów młodszych we Wrocławiu był jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do reprezentacji na ME i MŚ Kadetów w 2017 roku oraz do OOM (mistrzostw Polski juniorów młodszych). W pierwszej kolejności na plansze wyszły szpadzistki. Rybnickie zawodniczki spisały się znakomicie potwierdzając, że należą do ścisłej krajowej czołówki. Alicja Klasik (12 lat) oraz Kinga Zgryźniak (13 lat) po znakomitych walkach grupowych oraz pucharowych znalazły się w najlepszej "8" turnieju. Tam jednak musiały zmierzyć się z 1. i 2. krajowej listy Polskiego Związku Szermierczego. Kinga Zgryźniak przegrała w ćwierćfinale z Barbarą Brych z UKS Wołodyjowski 10:15, natomiast Alicja Klasik uległa 8:15 z Dominice Pawłowskiej z SKS Flesz Świdnica. Beata Pękała zajęła 29 miejsce, Helena Brawańska 79, natomiast Patrycja Frystacka 113.

Kolejność szpadzistek:
1. Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica)
2. Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
3. Aleksandra Pernach (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie)
3. Katarzyna Knapik (Sokolnia)
5. Alicja Klasik (RMKS Rybnik)
6. Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik)
7. Weronika Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec)
8. Patrycja Uryga (Muszkieter Gliwice)
Startowały 122 szpadzistki.

W szpadzie chłopców najlepszym zawodnikiem RMKS-u był Maciej Białas, który wrócił po przerwie spowodowanej kontuzją. Białas po bardzo dobrych walkach zajął 6 miejsce, przegrywając w ćwierćfinale z Michałem Rachwalikiem z UKS Start Opole 5:15. Bardzo dobrze walczył również Marcin Tumas, który po walkach grupowych został sklasyfikowany na 3 miejscu. Niestety w walce o najlepszą "16" turnieju przegrał jednym trafieniem 14:15 z Arturem Krzyżyńskim z Kolejarza Wrocław. Karol Pyszny zajął 96 miejsce.