Szermierka: Anna Mroszczak z brązowym medalem Pucharu Świata Juniorek w Dijon

2017-01-10, Autor:

Rybniczanka Anna Mroszczak nie zwalnia tempa. W miniony weekend we francuskim Dijon po znakomitych walkach zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata Juniorek (do 20 lat) w szpadzie kobiet.

W walkach eliminacyjnych Anna Mroszczak wygrała 4 z 6 walk.  W walkach pucharowych uzyskała następujące wyniki:

Startowało 126 zawodniczek.

W drugim dniu zawodów odbył się turniej drużynowego Pucharu  Świata Juniorek, gdzie nasze szpadzistki w składzie: Anna Mroszczak, Barbara Brych, Karolina Mazanek, Julia Falińska zajęły bardzo dobre 4. miejsce. Tym startem rybniczanka, która aktualnie jest zawodniczką Szpady Wrocław przesunęła się w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Juniorek na 10. miejsce!

W najbliższym czasie wychowanka RMKS-u Rybnik wystartuje w Pucharze Świata seniorek w Barcelonie oraz w mistrzostwach Polski juniorek, gdzie będzie broniła tytułu mistrzyni Polski z ubiegłego roku reprezentując  jeszcze barwy rybnickiego RMKS-u.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 3