Sworowski pojedzie na Mistrzostwa Europy

2009-10-19, Autor:
Szpadzista Wojciech Sworowski z RMKS-u Rybnik zaliczył bardzo dobry start w Pucharze Świata Juniorów (do 20 lat) w Bratysławie.

W Bratysławie odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Świata juniorów w szpadzie męskiej. Turniej był jednocześnie ostatnim sprawdzianem oraz turniejem kwalifikacyjnym reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Odense w Danii od 2 do 6 listopada br.

Z dwunastu reprezentantów powołanych przez nowego trenera kadry narodowej juniorów, jednocześnie będącego trenerem RMKS-u Rybnik, Artura Fajkisa, najlepiej spisał się Wojciech Sworowski. Rybniczanin zajął najlepsze w dotychczasowych startach na PŚ , bardzo dobre 11. miejsce.

W turnieju startowało 187 zawodników, a że był to ostatni sprawdzian przed ME, wszystkie najlepsze ekipy z Europy zjawiły się na turnieju. W całych zawodach Sworowski walczył bardzo równo. W eliminacjach nie przegrał ani jednego pojedynku. Po fazie eliminacyjnej został sklasyfikowany na 5 miejscu. W walkach pucharowych również radził sobie bardzo dobrze. Dopiero w walce o 1\8 finału przegrał z rywalem z Węgier 11:15 i ostatecznie zajął 11. miejsce. Tym wynikiem Sworowski w ostatnim momencie zdołał zakwalifikować się na ME w Danii.

Walki Wojciecha Sworowskiego:

1/64 Sworowski : KUHN (SUI) 15:7

1/32 Sworowski : Brzozowski (POL) 15:13

1/16 Sworowski : Chally (UKR) 15:12

1/8 Sworowski : Gyorgyi (HUN) 10:15

Aktualnie zawodnik RMKS-u przebywa razem z trenerem Arturem Fajkisem w Wiśle, gdzie odbywa się ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy. Mamy nadzieję, że Sworowski powtórzy wynik z ME Kadetów w 2008 roku, gdzie zdobył brązowy medal.