Siatkówka, II liga: zacięte starcie w Jaworznie. W sobotę rewanż w Rybniku. Będzie trzeci mecz?

2017-03-26, Autor:

TS Volley Rybnik w pierwszym meczu drugiej fazy play-off przegrał na wyjeździe z MCKiS Jaworzno 1:3. Teraz rywalizacja obu drużyn przenosi się do Rybnika.

Druga runda fazy play-off to już ostatni etap grupowych rozgrywek II ligi. Zwycięzcy z tych pojedynków (do dwóch zwycięstw) zagrają w ogólnopolskich turniejach o bezpośredni awans na zaplecze Plusligi. W „rybnickiej” grupie już od dawna wytworzyła się żelazna czwórka, która wyraźnie przewyższała sportowo nad pozostałymi rywalami. Nie było też niespodzianek w pierwszej fazie play-off. Rywalem TS Volley został MCKiS Jaworzno, natomiast drugą parę stworzyły ekipy TKS Tychy i MKS Andrychów.

Zabrakło zimnej krwi

Pierwszy set pojedynku w Jaworznie przebiegał wyraźnie pod dyktando rybniczan. Kiedy wydawało się, że Volley prowadząc odpowiednio 7:3 i 17:12 kontroluje boiskowe wydarzenia, do odrabiania strat ruszył zespół gospodarzy. Błędy rybniczan i nagła poprawa gry podopiecznych trenera Łozińskiego spowodowały, że MCKiS doprowadził niespodziewanie do remisu 19:19, a chwilę później wyszedł nawet na prowadzenie. Volley ponownie włączył się do gry i miał w końcówce nawet dwie piłki setowe. Niestety zabrakło w nich zimnej krwi co wykorzystali gospodarze. Emocjonującą grę na przewagi zakończyli niesieni głośnym dopingiem jaworznianie wygrywając 30:28.

Początek drugiej partii pokazał, że mimo stracenia ogromnej szansy w pierwszej partii, rybnicka drużyna ponownie mocno przeciwstawiała się rywalowi. Po bloku Bartosza Jarzembowicza wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie, które ponownie chwilę później straciła. Bardzo skuteczną i efektowną grą popisywał się były zawodnik Volleya - Rafał Pawlak, a także bardzo doświadczony Bartłomiej Soroka. Ataki tego pierwszego budziły do walki jego kolegów. Rywale odskoczyli na parę oczek i ostatecznie wygrali tego seta do 22.

Ostra zagrywka i dobra gra blokiem

Volley nie miał już nic do stracenia i w trzecim secie rzucił wszystkie ręce na pokład. Początek był ponownie bardzo wyrównany. Lepsza gra i mniej błędów po własnej stronie spowodowały, że w drugiej fazie seta mógł odjechać rywalom na kilka oczek. W końcu kilkakrotnie rybniczanie znaleźli sposób na atakującego gospodarzy, którego chwilę później z parkietu zdjął trener Łoziński. Ostra zagrywka i dobra gra blokiem pozwoliła wygrać 25:17.

Przerwy wybiły rybniczan z rytmu

Do gry w czwartej partii powrócił Pawlak, co dało większe pole do manewru rozgrywającemu miejscowych. Rybniczanie nie mieli w tym secie wiele do powiedzenia. Od wyniku 10:10, gospodarze wygrali dziewięć na dwanaście kolejnych wymian i objęli bardzo wysokie prowadzenie 19:13. Rybnicka drużyna znana z ogromnej waleczności nie miała się jednak zamiaru poddać i zbliżyła się na dwa oczka. Trener Łoziński ratował się przerwami branymi na swoje żądanie co ostatecznie wybiło rybniczan z rytmu. Zepsuta zagrywka i atak w aut pozwoliły ponownie odskoczyć jaworznianom na parę punktów co w końcówce miało bardzo istotne znaczenie. Gospodarze nie dali już sobie wyszarpać tej przewagi i zakończyli spotkanie wygrywając w ostatnim secie 25:20 i w całym meczu 3:1.

Czas na rewanż

W sobotę 1 kwietnia rywalizacja przeniesie się do Rybnika. W tym dniu o godzinie 17:00 w hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 rozpocznie się drugie spotkanie. Jeśli wygrają go rybniczanie, wówczas trzeci i decydujący o awansie mecz zostanie rozegrany w niedzielę 2 kwietnia również w Rybniku.

TS Volley: Tomasz Pizuński, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Konrad Stajer, Wojciech Zubko, Sebastian Zimny, Damian Pilichowski, Michał Dudek, Arkadiusz Terlecki, Bartosz Jarzembowicz, Adam Barteczko, Damian Porczyk, Piotr Rutkowski. Trener: Dariusz Luks.

MCKiS: Mariusz Syguła, Rafał Pawlak, Karol Borończyk, Piotr Gruszowski, Maciej Naliwajko, Kornel Przystał, Jakub Grzegolec, Mateusz Pietras, Adam Szymczak, Bartłomiej Soroka, Maciej Piotrowski. Trener: Mariusz Łoziński.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1