ROW 1964 Rybnik vs. Kotwica Kołobrzeg: trzy główki, które dały zwycięstwo

2017-03-17, Autor:

W 22. kolejce II ligi piłkarze ROW-u pokonali Kotwicę Kołobrzeg. Kibice w Rybniku oglądali dziś pięć goli. Trzy z nich zdobyli gospodarze – Dawid Bober, Marian Jarabica i Przemysław Brychlik.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej spotkały się dwie drużyny z dolnych części tabeli. ROW Rybnik pod wodzą Piotra Piekarczyka podejmował przedostatnią w tabeli Kotwicę Kołobrzeg, którą przed spadkiem do III ligi próbuje ratować dobrze znany w naszym mieście Ryszard Wieczorek.

Nieco ponad kwadrans kibice zebrani na stadionie w Rybniku musieli czekać na pierwszego gola. Po stałym fragmencie gry w wykonaniu Pawła Jaroszewskiego najwyżej wyskoczył Dawid Bober. Obrońca ROW-u skierował piłkę w stronę bramki, a ta po rękawicach Karola Szymańskiego wpadła do siatki. Dla Bobera był to drugi gol tej wiosny.

W 28. minucie Piotr Azikiewicz, który wcześniej groźnie strzelał z rzutu wolnego, spróbował zaskoczyć Daniela Kajzera bezpośrednio z narożnika boiska. Bramkarz ROW-u był jednak na posterunku. Chwilę później z drugiej strony boiska znakomitym dośrodkowaniem z rzutu wolnego ponownie popisał się Jaroszewski. Przy biernej postawie obrońców piłkę strzałem głową do bramki Kotwicy skierował Marian Jarabica.

W końcówce pierwszej połowy padły jeszcze dwa gole. Najpierw bramkę kontaktową zdobyli goście. W 41. minucie dobrze lewą stroną boiska pociągnął Łukasz Kacprzycki, który podał do Arkadiusza Lewińskiego, a ten z kilku metrów nie dał szans Kajzerowi. Podrażniło to rybniczan, którzy kilkadziesiąt sekund później podwyższyli na 3:1. Znakomitym podaniem ze swojej połowy popisał się Jarabica. Piłka przeleciała kilkadziesiąt metrów i trafiła na głowę Przemysława Brychlika, który precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik pierwszych 45 minut.

Kilka minut po zmianie stron goście ponownie zbliżyli się do ROW-u na jedną bramkę. Kacprzyckiego w polu karnym sfaulował Szymon Jary, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Piotr Giel.

Ostatnie pół godziny meczu Kotwica musiała grać w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Krystian Sanocki. Ta sytuacja nieco ułatwiła grę rybniczanom. Kotwica się odsłoniła, dzięki czemu ROW miał swoje szanse na podwyższenie prowadzenia. Najbliżej tego był Dominik Budzik, który jednak dwukrotnie źle zachował się w polu karnym rywala. Raz strzelił wysoko nad bramką, a drugi raz trafił prosto w Szymańskiego.

Mecz zakończył się zwycięstwem ROW-u 3:2. To druga wygrana i siódmy punkt rybniczan tej wiosny.

Kolejny mecz piłkarze z Rybnika rozegrają ponownie przed własną publicznością. Tym razem na stadion przy ul. Gliwickiej zawita Raków Częstochowa (piątek 24 marca, godzina 18:00).

Ryszard Wieczorek – trener Kotwicy Kołobrzeg

Miło wracać na stare śmieci. ROW ma taki sposób gry, próbuje stałych fragmentów i tak nas trafili. My nie możemy tak tracić bramek, bo to kryminał. Za wrażenia artystyczne punktów nie dają. Wygraliśmy drugą połowę 1:0. Na tej bazie można budować ten zespół. To jest to, co chcę widzieć wśród moich zawodników. Szkoda tylko, że wtedy było już 1:3. Rybnik ma dobrze opanowane stałe fragmenty, przed którymi udało nam się obronić tylko w drugiej połowie. Dziś dobrałem kilku zawodników słusznego wzrostu i trudno to wytłumaczyć, że tak łatwo dajemy sobie strzelić bramki.

Piotr Piekarczyk – trener ROW-u 1964 Rybnik

Przestrzegałem chłopaków przed meczem. Byli zdeterminowani i to było widać na boisku. Trochę moje obawy się potwierdziły. Dziwi mnie panika w środku pola. Zabrakło trochę spokoju i po błędach straciliśmy dwa gole. Musimy więcej od siebie wymagać jeśli chodzi o przytrzymanie piłki. Cieszymy się z punktów. Może spokój przyjdzie z następnymi meczami.

ROW 1964 Rybnik – Kotwica Kołobrzeg 3:2 (3:1)

1:0 – Bober (17), 2:0 – Jarabica (30), 2:1 – Lewiński (41), 3:1 – Brychlik (43), 3:2 – Giel (56 - karny)

ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Janik, Jaroszewski (86’ Siwek), Bober, Zganiacz, Gojny, Jary (71’ Muszalik), Jarabica, Musiolik, Brychlik (90’ Spratek), Budzik (82’ Koleczko)

Kotwica Kołobrzeg: Szymański – Prejs (74’ Sobków), Novik, Jagiełło (56’ Biel), Sanocki, Lewiński, Paprzycki, Kacprzycki (69’ Bartlewski), Azikiewicz, Świechowski (69’ Janeczko), Giel