ROW 1964: Okocimski wykorzystał grę w przewadze

2015-08-30, Autor:
W meczu 6. kolejki II ligi ROW 1964 Rybnik przegrał u siebie z Okocimskim Brzesko 0:1.

Trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa zanotowali piłkarze rybnickiego ROW-u w tym sezonie. Komplet punktów z Rybnika wywiozła drużyna Okocimskiego Brzesko.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny grały spokojnie i nie stwarzały dużej liczby sytuacji. Najwięcej działo się pod koniec tej części spotkania, kiedy to gospodarze mieli kilka szans, jednak ani Jary po mocnym uderzeniu z dystansu, ani Gładkowski i Mandrysz nie pokonali bramkarza gości.

Początek drugiej połowy należał do naszych piłkarzy, którzy rzucili się do ataków i trwało to aż do 57 minuty. Wtedy z boiska, za drugą żółtą kartkę, został wyrzucony Spratek. Drużyna z Brzeska poczuła szansę i to ona przejęła inicjatywę. Jej determinacja przyniosła efekt w 78 minucie, kiedy to Glushko zdobył zwycięskiego gola. Należy wspomnieć także o dobrej postawie Kajzera w bramce, dzięki któremu spotkanie nie zakończyło się wyższym zwycięstwem gości.

W niedzielę, 6 września, zawodnicy ROW-u pojadą do Niepołomic, gdzie zmierzą się z tamtejszą Puszczą.

KS ROW 1964 Rybnik – Okocimski Brzesko 0:1 (0:0)

0:1 - Glushko (78)

Skład ROW-u: Kajzer, Janik (86′ Dudziński), Nowak (63′ Siwek), Mandrysz, Krotofil, Płonka, Muszalik, Spratek, Jary, Gładkowski (86′ Popiela), Gojny

Rezerwa: Procek, Siwek, Popiela, Dudziński, Dzierbicki, Jaroszewski, Orzeł
Trener: Dietmar Brehmer

Skład Okocimskiego: Kozioł, Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk, Maślanka (70′ Kurzywilk), Lewiński, Yavorskyy (63′ Glushko), Pyciak (92′ Krówczyński), Białkowski (82′ Bryła), Wojcieszyński

Rezerwa: Sotnicki, Kurzywilk, Glushko, Krówczyński, Bryła, Ksiński, Ślęczka
Trener: Tomasz Kulawik

Żółte kartki: Gładkowski, Spratek, Muszalik, Spratek (ROW), Kasprzyk, Maślanka, Pyciak (Okocimski)
Czerwone kartki: 57′ Spratek (w konsekwencji drugiego napomnienia)