Raków nadal niepokonany. ROW 1964 wraca z Częstochowy bez punktów

2016-08-27, Autor:

Na inaugurację 6. kolejki II ligi piłkarze ROW-u przegrali w Częstochowie z niepokonanym w tym sezonie Rakowem 1:3. Honorowego gola dla rybniczan zdobył Mariusz Muszalik.

Początek spotkania to spokojna gra obu drużyn. W 6. minucie po nieporozumieniu pomiędzy obrońcami ROW-u blisko przejęcia piłki był Czerkas. Uprzedził go jednak Kajzer. Co nie udało mu się za pierwszym razem, zrobił za drugim. W 15. minucie doszedł do bezpańskiej piłki posłanej pod pole karne rybniczan i strzałem w długi róg pokonał bramkarza ROW-u.

Następne minuty to przewaga przyjezdnych, którzy rozgrywali ataki pozycyjne, a gospodarze ograniczali się do kontrataków. Taka gra przyniosła efekt w postaci gola Muszalika, który w 26. minucie wykorzystał podanie Siwka i wyrównał. Piłkarze ROW-u nie odpuścili i w 36. minucie Koch stanął przed szansą wyprowadzenia rybniczan na prowadzenie. Chwilę później groźnym strzałem popisał się Slisz, ale Loska pewnie wyłapał tę próbę.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Wyszli oni na prowadzenie po golu zdobytym przez Mizgałę, który otrzymał podanie od Czerkasa. W 69. minucie prowadzenie podwyższył Czerkas, który wykorzystał błąd obrońcy, znalazł się sam na sam z Kajzerem i przerzucił piłkę ponad nim.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Gospodarze wydawali się być zadowoleni z wyniku, a rybniczanom brakowało pomysłu na doprowadzenie chociażby do remisu.

Po serii meczów na wyjeździe rybniczanie w 7. kolejce II ligi podejmą na stadionie przy ul. Gliwickiej Polonię Bytom. Mecz odbędzie się w piątek 2 września o godzinie 19:00. >> Kup bilet na ten mecz w Internecie <<

Raków Częstochowa - ROW 1964 Rybnik 3:1 (1:1)

1:0 - Adam Czerkas (15), 1:1 - Mariusz Muszalik (25), 2:1 - Przemysław Mizgała (47), 3:1 - Adam Czerkas (69)

Raków: Loska, Petrasek, Mesjasz (64’ Margol), Kowalczyk (46’ Zaradny), Figiel, Czerkas (81’ Płonka), Malinowski, Oziębała, Duriska (88’ Wojtyra), Góra, Mizgała

ROW 1964: Kajzer, Janik, Slisz, Muszalik (73’ Drozdowski), Siwek (63’ Gładkowski), Gojny, Jary, Koch (73’ Polak), Cichy (86’ Dzierbicki), Balul, Nowak