Przyjezdne zmiażdżone w pierwszej kwarcie. Glucose ROW lepszy od MKK

2014-11-15, Autor:
Leah Metcalf i Kateryna Rymarenko poprowadziły Glucose ROW Rybnik do zwycięstwa z MKK Siedlce.

Mecz pomiędzy Glucose ROW Rybnik i MKK Siedlce lepiej rozpoczęły gospodynie, które po pierwszej kwarcie prowadziły aż 26:9. Duża w tym zasługa bardzo skutecznych w tym fragmencie meczu Kateryny RymarenkoMagdaleny Radwan. Beniaminek Tauron Basket Ligi Kobiet obudził się w drugiej kwarcie, na początku której zdobył 9 punktów z rzędu (26:18). Przewaga rybniczanek zaczęła niebezpiecznie topnieć i w 17. minucie spadła do zaledwie 2 punktów (30:28). Na szczęście trener Kazimierz Mikołajec miał w swoich szeregach Leah Metcalf i Rymarenko, dzięki którym Glucose ROW prowadził przed przerwą 42:32.

W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany. Przyjezdne zbliżały się do rybniczanek, w pewnych momentach nawet na 3 punkty (46:43, 57:54), jednak to wszystko, na co było je stać w tym dniu. Ostatecznie Glucose ROW pokonał MKK Siedlce 68:63 i utrzymał 6. miejsce w tabeli Tauron BLK.

W sobotnim spotkaniu najskuteczniejsze były Metcalf i Rymarenko. Każda z nich zdobyła 20 punktów. Dobrze zagrała również Radwan – 13 punktów.

Następny mecz rybniczanki rozegrają również na własnym parkiecie. Tym razem do Rybnika przyjedzie lubelska Pszczółka (niedziela 23 listopada, godz. 17:30).

Glucose ROW Rybnik - MKK Siedlce 68:63 (26:9, 16:23, 12:14, 14:17)

Glucose ROW: Leah Metcalf 20, Kateryna Rymarenko 20, Magdalena Radwan 13, Katarzyna Motyl 8, Justyna Zielonka 3, Elżbieta Paździerska 2, Martyna Stelmach 2, Angelica Henry 0.

MKK: Bibrzycka 14, Zarycka 13, Butler 9, Mukosiej 8, Jaeschke 8, Demirović 7, Brooks 4, Salska 0, Tomiałowicz 0.

0 0

hallo ludzie gdzie wasze super komentarze a zapomniałem nie ma co krytykować w końcu dziewczyny znów dziś wygrały tak trzymać!!!

• ~mirko 2014-11-15
    23:39:17

4 0

Jest zwycięstwo i to było najważniejsze a zwycięzców się nie sądzi. Ponownie chyba niespodzianka, bo graliśmy bez jedynego centra jakim jest Mingo, szkoda że obiecano wcześniej że już lepiej z nią. Kompletnie nie ma komunikacji klub - kibic.

• ~bob 2014-11-16
    10:02:33

1 0

No niestety czasem ma się wrażenie że kibic to takie zło konieczne musi być i tyle (patrz prezentacja przed sezonem dla kogo się odbyła) a wracając do wczorajszego meczu szanowne Nasze panie weźcie się do roboty i zacznijcie wiecej ćwiczyć osobiste bo to jest masakra we własnej hali taka skuteczność mieć!!!

• ~leszek65 2014-11-16
    18:00:07

0 5

Bob wasza publicznoścć to 70 procent oldbojów.Powtarzam to raz jeszcze poziom tej ligi to żenada. Kupioć dziką kartę może każdy.

22:56:48

1 0

chopie ten temat już był tyle razy wałkowany jak ni mosz co pisać to zamilcz

• ~780323 2014-11-16
    23:12:34

0 4

a co to znaczy tauron blk - tauron bliska liga kobiet czy jak bo nie wiem jak to tłumaczyć bo ni jak nie pasuje. grały dobrze ale nieskutecznie chyba szybko się zmęczyły ale dobrze ze ich nie zamęczyły bo by przegrały. nie byłem ale po wyniku tak mogę sobie wnioskować. takie granie za banie.

• ~sciana 2014-11-16
    23:33:04

4 0

TBLK - Tauron Basket Liga Kobiet ;) Zresztą jest napisane w pierwszej części tego tekstu. A co do meczu to wygrana cieszy, ale ludzi nic nigdy nie zadowoli. Jak by przegrały to było by narzekanie, jest wygrana to jest narzekanie, że w słabym stylu...zwycięzców się nie rozlicza, ważne 2 punkty. Liczymy na kolejne zwycięstwa, a przede wszystkim na to z Gorzowem, czyli bezpośrednim rywalem w tabeli.
    Do boju ROW !!

• ~mirko 2014-11-17
    15:01:39

3 0

Gra się tak,jak na to przeciwnik pozwala, a Siedlce nam na dużo pozwoliły w 1 kwarcie, też w Krakowie przegrały chyba 5 cioma punktami tylko, ale z Wisłą która w Eurolidze wygrywa, więc to nie prawda ze nasza liga jest słaba, to raczej mała ilość dobrych polskich zawodniczek. Parę reprezentantek zaciążyło, o 2 zespoły powiększono lige, więc trudno aby wszystkie zespoły miały na wysokim poziomie pierwsze piątki, co jednak nie usprawiedliwia szefów naszego klubu za kiepsko dobrany, skompletowany skład.